Roomster - porucha hydraulické pumpy ABS

Technická řešení specifických problémů benzíňáků, včetně LPG i CNG pohonu.

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32868
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: Roomster - porucha hydraulické pumpy ABS

Příspěvek od slovacek.milos »

to jsem zatím neměl, co dělám první tak u starších modelů ty páskové pojistky na M6 M5 vytahám ven a čistím, mnohdy vypadají ok i žárovečka říká ok a pojistka se rozpadne při demontáži na pulky, pokud je podezření na pojistku dávám vždy novou, mockrát se mi stalo pojistka na oko jak nová a problém, nebo v poslední době zjistuju u HTP závady kat malá účinost, odměřování paliva vysoké, vyčistím klapku a není nějak extrémě zasraná že bys ji musel škrabat dlátem, a problém zmizne, bylo to i u feldy 1.6 vstřikovač 1 ko mohls ho vyměnit i desetkrát, vyčistils klapku a ok
Uživatelský avatar
OťasTDi
Aktivista
Příspěvky: 4323
Registrován: 22 led 2010, 17:22
Bydliště: Děčín

Re: Roomster - porucha hydraulické pumpy ABS

Příspěvek od OťasTDi »

Tak Miloši s tou účinností katalyzátoru a i o bohatosti směsi se setkávám hlavně u 1,4 16V....stejně tak chyba EGR ventilu, ale tam zas narážím na nízké komprese (pístní kroužky KO) - nevím, zda to s tím má spojitost....nicméně k tématu:

Na prasáka jsem ten svazek přitáhl jakoby do krutu...a auto už dva dny jezdí OK, takže v tom měděném pásku, co jde od plus pólu nad ten mínusový a tvoří základ pro ten pojistkový domeček musí být mikroprasklina....takže objednán nový origo (595 Kč) a příští týden ho vyměním.....ale proč píši...všichni mě naváděli na ty plechové pojistky, takže jsem je komplet vyměnil za nové jako první věc...jenže přes ně tam do té kostky šťáva nejde...ta jde do jednoho pinu z první pojistky právě v tom domečku (tuším 25A) a pak čtvrté pojistky (40A) ale jsou to ty klasické zástrčkové...tak to jen kdyby třeba náhodou někdo řešil...jedna z těch plechových tuším 40A je pro servo, ale to ABS jde těma zástrčkovýma
Škoda Octavia 3 Combi 1,6 TDi CR 81kw CXXB, r.v. 2015 + Škoda Fabia 1,2 12V BME, rv 2006...VCDS MAX, VIS 6.5, Delphi 2015.R3
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5475
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Re: Roomster - porucha hydraulické pumpy ABS

Příspěvek od ROMEK »

poriadne poprehledaj aj tie nožove poistky aj tam sa robili mikropraskliny a praskali
Honda CR-V, Peugeot Partner,VW Caddy, Škoda 1000MB DELUXE
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32868
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: Roomster - porucha hydraulické pumpy ABS

Příspěvek od slovacek.milos »

OťasTDi píše: 12 pro 2023, 09:16 Tak Miloši s tou účinností katalyzátoru a i o bohatosti směsi se setkávám hlavně u 1,4 16V....stejně tak chyba EGR ventilu, ale tam zas narážím na nízké komprese (pístní kroužky KO) - nevím, zda to s tím má spojitost....nicméně k tématu:
a mozna je kat slabsi a tou klapkou nebo kompresi se mu zlepsi dech,
Uživatelský avatar
OťasTDi
Aktivista
Příspěvky: 4323
Registrován: 22 led 2010, 17:22
Bydliště: Děčín

Re: Roomster - porucha hydraulické pumpy ABS

Příspěvek od OťasTDi »

ROMEK píše: 12 pro 2023, 09:48 poriadne poprehledaj aj tie nožove poistky aj tam sa robili mikropraskliny a praskali
[/quote

Ty jsem měl komplet venku...nic jim není
Škoda Octavia 3 Combi 1,6 TDi CR 81kw CXXB, r.v. 2015 + Škoda Fabia 1,2 12V BME, rv 2006...VCDS MAX, VIS 6.5, Delphi 2015.R3
Odpovědět

Zpět na „Údržba a zvyšování výkonu (BENZÍN, LPG, CNG)“