Octavia 1 - Velký únik kapaliny, jak pohlídat teplotu?

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
codek99
Přispěvovatel
Příspěvky: 138
Registrován: 18 led 2021, 17:10
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: Octavia 1 - Velký únik kapaliny, jak pohlídat teplotu?

Příspěvek od codek99 »

slovacek.milos
Když já to mám rád to bastlení. Mět auto do kterého sednu a jezdím by mě fakt nebavilo. Su ještě mladý tak mám rád to dobrodružství kdy sednu do auta a nevím co za vadu tam zrovna dneska bude, nekonečné poslouchání zvuku motoru za jízdy abych zjistil co tomu zas je. Plný kufr klíčů a pojistek a opravných věcí :D Já to mám rád. Jinak konkrétně vám děkuju že mi tu už delší čas radíte, bydlím od vás 20 minut, ani se neznáme, ale tolikrát jste mi už pomocí rad opravoval auto :mrgreen:
Octavia 1 1.9TDI 96kw
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32868
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: Octavia 1 - Velký únik kapaliny, jak pohlídat teplotu?

Příspěvek od slovacek.milos »

codek99 píše: 24 pro 2023, 10:31 slovacek.milos
Když já to mám rád abych zjistil co tomu zas je. Plný kufr klíčů a pojistek a opravných věcí :D
to mas skodu zes nezazil eru DDR, dyz jezdily konvoje aut na balaton do HU, ti vezli v trabantech cely autoseris i s nahradnim motorem, o kapitalisticke vymozenosti klimatizace si mohli nechat zdat, ale mohli se svobode vozrat a nad ranem pohajlovat svemu vudci (LOL)
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32868
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: Octavia 1 - Velký únik kapaliny, jak pohlídat teplotu?

Příspěvek od slovacek.milos »

Jirka. píše: 13 pro 2023, 12:56 20201128_100338.jpgJo poslouchejte takový jantary a dávejte všichni utěsnovače, hořčici, ideálně rovnou beton. Díky každýmu pitomci co tohle dělá se normální mechanik nemusí bát že by neměl práci... (LOL)
jirko ted tu mám roomster 1.6 LPG, evidentě ucpaný radiátor, topí to tak vlažně pár vteřin a studeno, klapky jsou slyšet, vytáhl jsem hadice od LPG vedoucí do radiátoru, naredukoval hadici z VAK pustil na plný kotel, třikrát změnil směr že jsem hadici prohodil do druhé díry, ujel jsem 5 km a čumím jak jantar, ono to topí, :?

chápu že v luxusní dílně to tak nejde a opravy za pár stovek to už vůbec ne , ale u mě jo a palubka dole nemusí, najeto 350.000 km ;)
Uživatelský avatar
Jirka.
Aktivista
Příspěvky: 1940
Registrován: 23 zář 2008, 22:18
Bydliště: Praha

Re: Octavia 1 - Velký únik kapaliny, jak pohlídat teplotu?

Příspěvek od Jirka. »

Taky tam někdo nalil utěsnovač jo (LOL)
Roomster má celkem průchozí radiátor s velkejma kapilárama. Zkus tohle udělat třeba u trojkový Oktávky. A to že to pomohlo, neznamená že si to dostal do stavu novýho a že ti za týden nepřijede že to znovu netopí. Ono samozřejmě proplach pomůže ale nedostaneš odtamtud všechno, takže to stejně topí tak napůl a velice rychle se to znovu zanese. Vím o čem mluvím, pár těch radiátorů tady mám ted jak jsou ty mrazy (LOL)
Přílohy
419932746_912898220246384_6627284532447512283_n.jpg
419932746_912898220246384_6627284532447512283_n.jpg (262.6 KiB) Zobrazeno 147 x
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32868
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: Octavia 1 - Velký únik kapaliny, jak pohlídat teplotu?

Příspěvek od slovacek.milos »

Jirka. píše: 18 led 2024, 21:30 Taky tam někdo nalil utěsnovač jo (LOL)
to se neví majitel to koupil vlétě a přišel na to vzimě, myslím že si rozumíme, já nechci naházet všechny radiátory na jednu hromadu, prostě u koktávky I mám nějaké zkušenosti, je mi naprosto jasné že u romstra jsem neobnovil radiátor na jedničku ale topí, ted musí jezdit, pak tam naseru ten čistič soustavy z kelly a druhou kapalinu, jedná se o zedníky tak to taky možná znáš, nějak ty auta moc opečovávat se nevyplatí, oba víme že nový radiátor se mojí opravou nahradit nedá ;)
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“