Fabia 1 combi - problém s ruční brzdou - vyřešeno

Technická řešení specifických problémů benzíňáků, včetně LPG i CNG pohonu.

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
OťasTDi
Aktivista
Příspěvky: 4323
Registrován: 22 led 2010, 17:22
Bydliště: Děčín

Re: Fabia 1 combi - problém s ruční brzdou

Příspěvek od OťasTDi »

No ještě jsem tu matku povolil a vcelku asi dobrý.....kolo je po jízdě pouze lehoulince vlažné...kdyby nebyla taková zima, tak to asi ani nepoznám.... ručka je na fest na pátém zubu... zatím to tak nechám a uvidím.....pokud to nějak bude zlobit, tak vyměním rozpěrky a ještě si s tím pohraji
Škoda Octavia 3 Combi 1,6 TDi CR 81kw CXXB, r.v. 2015 + Škoda Fabia 1,2 12V BME, rv 2006...VCDS MAX, VIS 6.5, Delphi 2015.R3
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32868
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: Fabia 1 combi - problém s ruční brzdou

Příspěvek od slovacek.milos »

OťasTDi píše: 09 led 2024, 17:30 No ještě jsem tu matku povolil a vcelku asi dobrý..... ručka je na fest na pátém zubu...
uz to neres co bys chtel, vycisti si radeji spodky blatniku, protoze co tam udela blato???????????

no koroduje vy tupci!!!!!!!! velte rozchod
Uživatelský avatar
OťasTDi
Aktivista
Příspěvky: 4323
Registrován: 22 led 2010, 17:22
Bydliště: Děčín

Re: Fabia 1 combi - problém s ruční brzdou

Příspěvek od OťasTDi »

Neee tak oprava.....prijel jsem z Děčína večer a bylo to teplý.....budu muset šoupnout ten samostav nahoru.... Miloši rohy blatníků před třemi lety vyčištěný, prostor brutálně vystrikany tim cernym sprejem na spodek aut a do spáry vtlačen voskový sprej... vše v megamnožství.... jediné co mi koroduje jsou růžky zadnich lemů u zadního nárazníku
Škoda Octavia 3 Combi 1,6 TDi CR 81kw CXXB, r.v. 2015 + Škoda Fabia 1,2 12V BME, rv 2006...VCDS MAX, VIS 6.5, Delphi 2015.R3
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32868
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: Fabia 1 combi - problém s ruční brzdou

Příspěvek od slovacek.milos »

u tech brzd je videt ze univerzalni navod neni, treba si vzpominam jednou byly lucasTRW, vse nove po 80 ti km aut o netahlo, smrad, pohodily se samostavy nahoru a porad dokola, natahl sem pruziny tak ze pakticky samostav netahly a :) ok

predemnou to resil X x majitel i servis
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32868
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: Fabia 1 combi - problém s ruční brzdou

Příspěvek od slovacek.milos »

zadni naraznik dole, obrousit, odrezit, zaklad + jinak to furt pokracuje
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19330
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Fabia 1 combi - problém s ruční brzdou

Příspěvek od roman1648 »

Přesně tak, na 25 let starý káře to má za sebou milion zatažení a něco se musí vymačkat, proto nejraději dávám tohle :
https://mlparts.cz/sada-brzdovych-celis ... o-k-85-023

Pak jsou důležitý ty plastíky v brzdovým štítu na kterých sedí pakny 6N0609589 jestli v nich není velká drážka popř. jestli tam vůbec jsou,pakna spadne dolů jakoby za ně a pak to funguje na prd
maka123
Přispěvovatel
Příspěvky: 401
Registrován: 20 zář 2014, 07:27
Bydliště: okolí litomeric

Re: Fabia 1 combi - problém s ruční brzdou

Příspěvek od maka123 »

Já na bubnový Fabii najel půl milionu. Poprvé jsem dělal pakny při 120t km a koupil Ferodo, samozřejmě nešla seřídit ručka. Koupil jsem origo pakny a hned na poprvé to fungovalo. Předloňi jsem znova je měnil a nechtělo se mi dávat takový prachy za originál.... zas jsem koupil nějakou lepší druhovýrobu a zas to nešlo za boha seřídit. Sral jsem se s tím asi tejden a na konec opět koupil originál a ty světě div se fungovaly hned, žádný přizvedávání klínku, žádný navařovaní rozpěrky, prostě se to vymění a funguje to. Ty plastové talířky na štítu je lepší dát nové.
Uživatelský avatar
OťasTDi
Aktivista
Příspěvky: 4323
Registrován: 22 led 2010, 17:22
Bydliště: Děčín

Re: Fabia 1 combi - problém s ruční brzdou

Příspěvek od OťasTDi »

Tak peripetie pokračovala....znova jsem hřál.....takže znovu jsem teď shodil buben....označil klínek, posunul o 2mm prokazatelně....a když jsem vracel buben, tak jsem zjistil, že ho vrátím, jde volně, ale dotáhnu šroubek a pak jakoby v jednom místě se zadrhne o pakny a to tak, že jsem skoro neprotočil buben....tak dlouho jsem to shazoval a kladívkem "centroval" pakny, až se mi to povedlo tak, že opravdu to jde volně, o nic to nedrhne....a to ani po nasazení kola a našlapání a opětovném zatažení ručky....na heveru vždy pak šlo kolo volně....jako jestli se to bude znova hřát, tak to vzdávám a odvezu to na Moravu Milošovi, ať to seřídí :D

nicméně...nic se tam vizuálně nezdá ohnuté, vyžvýkané atd (auto má opravdu 133 tis km)....plastové podložky pod paknama tam fyzicky jsou - sice jsem neviděl, jestli nejsou nějak vydřené, jak tu někdo psal, ale pochybuji, že jim něco je

Jediný nešvar je, že ta ručka mi teď zase chodí na můj vkus až moc nahoru....mám zkusit zas dotáhnout lanko? se bojím, abych zas nebyl na začátku
1705138698615.jpg
1705138698615.jpg (3.58 MiB) Zobrazeno 708 x
1705138637946.jpg
1705138637946.jpg (3.13 MiB) Zobrazeno 708 x
Škoda Octavia 3 Combi 1,6 TDi CR 81kw CXXB, r.v. 2015 + Škoda Fabia 1,2 12V BME, rv 2006...VCDS MAX, VIS 6.5, Delphi 2015.R3
Uživatelský avatar
martinsidlo
Aktivista
Příspěvky: 4644
Registrován: 06 pro 2009, 15:24
Bydliště: Praha 5

Re: Fabia 1 combi - problém s ruční brzdou

Příspěvek od martinsidlo »

Na kolikaty zub brzdi rucka ? Jinak plast.podlozky dej nove,tyhle budou vydrenejsi,povol lana a nejdriv jizdou usadit pakny pri opakovanem brzdeni a pak dotahnout lana rucni. Jestli udrzi rucka auto v kopci do 6 zubu,je to vporadku.
Simson Enduro S 51(70 ccm) ex
Lada 1200 S(1500 ccm) 74 ex
Seat Cordoba Sdi AEY 98 ex
OI Combi TDi ASV 1xxPs,2xxNm,740tis.km brzdy 312 x 280 chlazené
OI Combi TDi ASZ (TDI FUN 186Ps,415Nm)brzdy 312 x 280 chlazené
Uživatelský avatar
OťasTDi
Aktivista
Příspěvky: 4323
Registrován: 22 led 2010, 17:22
Bydliště: Děčín

Re: Fabia 1 combi - problém s ruční brzdou - vyřešeno

Příspěvek od OťasTDi »

Tak jen že jsem to úspěšně dodělal....posunul klínek viz foto, vycentroval pakny, aby šel buben bez škrtání, nasadil, pojezdil párkrát schválně tvrdě brzdil...pak ještě cca o otáčku utáhnul matku lanovodu a je to TOP....i po dlouhé jízdě jsou oba bubny naprosto stejně jen vlažné, což bych řekl, že je normální, protože párkrát ten zadek prostě zabrzdí no a ručka mi jde na čtvrtý zub a pěkně do tahu...takže vyřešeno....díky
Škoda Octavia 3 Combi 1,6 TDi CR 81kw CXXB, r.v. 2015 + Škoda Fabia 1,2 12V BME, rv 2006...VCDS MAX, VIS 6.5, Delphi 2015.R3
Odpovědět

Zpět na „Údržba a zvyšování výkonu (BENZÍN, LPG, CNG)“