domácí plnění klima

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Jarda S.
Aktivista
Příspěvky: 4192
Registrován: 13 lis 2010, 18:11
Bydliště: Netolice, největší prdel v republice

domácí plnění klima

Příspěvek od Jarda S. »

Dost často na mě vyskakujou podobný sady, má to nějaký efekt ? přeci 170g něčeho nemůžu nahradit 450g originál chladiva :o
https://allegro.cz/nabidka/sada-na-plne ... 9pq0dBC-Ew
Passat AVF 96kw
GIII 1Z 66kw + s764, kat off, egr off, TA
felda 1.3 BMM 95 LPG
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14272
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Re: domácí plnění klima

Příspěvek od Tomas.cz »

Ono pokud by se do prázdného systému napustilo 450g případně jiné předepsané množství chladiva tak asi proč ne, ostatně dříve se plnilo že se prázdný systém vyvakupoval příruční vývěvou, pak se bomba dala na váhu - tara a přes hodiny pustilo chladivo na gramáž, po startu koukat na budíky.
Tady vidím dle tlaku manometru že to pouští do nízkotlaku, většina systému se plní přes vysokou větev, pokud se má plnit jen na nízkotlaký port je potřeba a plničky to umí dávkovat chladivo postupně po cca 50g aby se nepoškodil kompresor.
Jarda S.
Aktivista
Příspěvky: 4192
Registrován: 13 lis 2010, 18:11
Bydliště: Netolice, největší prdel v republice

Re: domácí plnění klima

Příspěvek od Jarda S. »

Mě se právě nelíbí to že je to něco jinýho než originál chladivo pro který je ta klima vymyšlená (hm)
Passat AVF 96kw
GIII 1Z 66kw + s764, kat off, egr off, TA
felda 1.3 BMM 95 LPG
ADEMP
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 12 srp 2022, 14:10

Re: domácí plnění klima

Příspěvek od ADEMP »

Má sa plniť cez nízkotlakú vetvu. Aj keď som to kedysi plnil manuálne s váhou, alebo používam nové stroje všetky mi fungujú cez nízkotlak, kde neskôr prepne potrubia v mašine a odsaje zvyšok z vyskotlaku a hadíc ale opäť len cez modrú nízku.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19330
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: domácí plnění klima

Příspěvek od roman1648 »

Ono je to asi myšleno tak že je to spíš na dofouknutí, taky to tak někdy dělám,když není čas ( takový ty hektický odjezdy na dovolenou - hele mě to málo chladí ), napojím mašinu, přifouknu tam třeba 150g a odjezd
Pokud je systém prázdný a je v něm vzduch kvůli nějaké netěsnosti nebo byl třeba rozebraný z nějakého důvodu, je třeba ho stejně vyvakuovat a až potom naplnit,jak psáno výše aby tam nebyl vzduch který se podle teploty rozpíná
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“