Jakou citlivost ma elektrohydraulicky zvedak?

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
TomasHav
Přispěvovatel
Příspěvky: 434
Registrován: 04 čer 2008, 16:54
Bydliště: Blansko

Jakou citlivost ma elektrohydraulicky zvedak?

Příspěvek od TomasHav »

Ahoj,
nikde jsem nenasel srovnani mezi elektrohydroulikou a elektromechanikou, co se tyce sloupovych zvedaku.
Resim, ktery je vhodny na jemne zachazeni, tzn. spousteni a zvedani po cm :) Napr: Kdyz se vyndava nebo vklada motor atd... , kde je nutna opatrnost pro kazdy pohyb.

Diky za nazory
Tomas
A6 4B 110kW AKN
Q7 4M 200kW CRTC
Clovek se porad uci :baby:
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19330
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Jakou citlivost ma elektrohydraulicky zvedak?

Příspěvek od roman1648 »

Určitě je lepší na tohle elektromechanika ( šroubovice ), máme dva elektrohydraulické a pokaždé když chceš jet autem dolů tak to nejprve poskočí nahoru aby se to odjistilo a pak až to jede dolů ( ten s automartickým odjištěním, ten druhý co má páku je v pohodě ), když třeba děláš rozvody a máš vyvěšený motor není to někdy úplně super ale jde to, elektromechanika se dá dávkovat lépe
TomasHav
Přispěvovatel
Příspěvky: 434
Registrován: 04 čer 2008, 16:54
Bydliště: Blansko

Re: Jakou citlivost ma elektrohydraulicky zvedak?

Příspěvek od TomasHav »

roman1648 píše: 29 led 2024, 12:59 Určitě je lepší na tohle elektromechanika ( šroubovice ), máme dva elektrohydraulické a pokaždé když chceš jet autem dolů tak to nejprve poskočí nahoru aby se to odjistilo a pak až to jede dolů ( ten s automartickým odjištěním, ten druhý co má páku je v pohodě ), když třeba děláš rozvody a máš vyvěšený motor není to někdy úplně super ale jde to, elektromechanika se dá dávkovat lépe
Ahoj,
Aha diky Romane, ja se prave o tom bavil s Tomem.
Takze, kdyz to nema automaticke odjisteni, ale paku tak to zvlada i elektrohydraulika ja si prave vyhlidl: Grubber 2.40E3 a prave ten pokec o tom jsem si chtel overit.

Tohle mi napsali prodejci:
Využívá moderní řídicí a automatické polohovací technologie, díky čemuž je extrémně přesný a spolehlivý.

Specifikace:

Elektrohydraulický zvedák
Mechanická synchronizace na úrovni podlahy
Elektromagnetické zamykání výšky - tedy zde by se to chovalo stejne jak popisujes ty, jak moc to poskoci nahoru. :?
Automatické uzamčení ramen při zvedání
Gumové rohože proti odření dveří


Nejsem mechanik, co se tim zivi, jen kutil a fanda (takze max svoje auto a rodiny) , takze hledam pomer cena vykon, ale zase nejsem tak bohatej, abych si musel kupovat levne veci. :)
A6 4B 110kW AKN
Q7 4M 200kW CRTC
Clovek se porad uci :baby:
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Re: Jakou citlivost ma elektrohydraulicky zvedak?

Příspěvek od jericho-3 »

Já nadával na ten hydraulický, jak se tady píše, je to necitlivé a i rizikové, nechával jsem auto zvedlé a nedával jsem zámky a začal mi uchcávat píst , nesmím dojet až nahoru. Jinak je tam bedna relátek stykačů, ale na druhou stranu, když to dnes mám jako "parking " a mám tam nahoře auto, a dole jiné ,tak ty zámky jsou dobré, zdviž není nijak namáhána .Je to o druhu oprav..
nepropadat panice...
TomasHav
Přispěvovatel
Příspěvky: 434
Registrován: 04 čer 2008, 16:54
Bydliště: Blansko

Re: Jakou citlivost ma elektrohydraulicky zvedak?

Příspěvek od TomasHav »

jericho-3 píše: 15 úno 2024, 18:24 Já nadával na ten hydraulický, jak se tady píše, je to necitlivé a i rizikové, nechával jsem auto zvedlé a nedával jsem zámky a začal mi uchcávat píst , nesmím dojet až nahoru. Jinak je tam bedna relátek stykačů, ale na druhou stranu, když to dnes mám jako "parking " a mám tam nahoře auto, a dole jiné ,tak ty zámky jsou dobré, zdviž není nijak namáhána .Je to o druhu oprav..
Ahoj,
no ja to budu potrebovat na vyndani a nandani motoru, takze vytahnout karoserii/auto nahoru a zase dolu. Jsem si rikal, ze bych to resil tak, ze dojedu do nejake pozice a zbytek vymezim jezdicim nuzkovym stolem. Navic to budu mit venku na chate, takze kdyz se to nebude pouzivat bude jen zapytlovanej, vyhlidl jsem si Grubber.
Tomas
A6 4B 110kW AKN
Q7 4M 200kW CRTC
Clovek se porad uci :baby:
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“