Octavia 1 96 ASZ - jaké brzdové destičky?

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
martinsidlo
Aktivista
Příspěvky: 4644
Registrován: 06 pro 2009, 15:24
Bydliště: Praha 5

Re: Octavia 1 96 ASZ - jaké brzdové destičky?

Příspěvek od martinsidlo »

Rucni stelujes az kdyz si sednou desky.
Simson Enduro S 51(70 ccm) ex
Lada 1200 S(1500 ccm) 74 ex
Seat Cordoba Sdi AEY 98 ex
OI Combi TDi ASV 1xxPs,2xxNm,740tis.km brzdy 312 x 280 chlazené
OI Combi TDi ASZ (TDI FUN 186Ps,415Nm)brzdy 312 x 280 chlazené
Uživatelský avatar
codek99
Přispěvovatel
Příspěvky: 138
Registrován: 18 led 2021, 17:10
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: Octavia 1 96 ASZ - jaké brzdové destičky?

Příspěvek od codek99 »

Mně se omylem podařilo vyháknout jedno lanko pod ručkou jak jsem ho vyhakoval z třmenu tak jsem ho musel aspoň nasadit. Mám ji teď dost slabou tak to doladím později teda.
Octavia 1 1.9TDI 96kw
trhac
Přispěvovatel
Příspěvky: 653
Registrován: 15 lis 2011, 20:43

Re: Octavia 1 96 ASZ - jaké brzdové destičky?

Příspěvek od trhac »

Ty lanka povol pod ruckou az se vrati na doraz paky na trmenech a jezdi at si sednou ty desky na ty krivy kotouče jak se to obrzdi dosteluj rucku. Urcite si ty lana dotahl a nemel naslapany pistky a proto jde az nekam do .... a nebrzdi
TomasHav
Přispěvovatel
Příspěvky: 434
Registrován: 04 čer 2008, 16:54
Bydliště: Blansko

Re: Octavia 1 96 ASZ - jaké brzdové destičky?

Příspěvek od TomasHav »

Ahoj,
jak tady kluci pisou, co se tyce kotoucu vyrobce u nich uvadi min. troustku :)
Muzes sice srazit hrany na krajich a vycistit drazky:"to myslim u prednich kotoucu" , ale pokud uz maji min. je jen otazka casu kdy je budes menit a bohuzel i desky.
Rychlej zbrousis blbe desky, jak psali kluci a kotouce se zacnou vlnit - mozna ti zacne i vybrovat nebo mlatit "takove tupe dute rany pri jizde" kolo.

Pokud jsou ty kotouce zvlnene na nic bych necekal, jak rikam zalezi jakou mas tloustku u kotouce tim je vetsi pravdepodobnost zvlneni. To, ze jsi mel vetsi drazku na vnitrni strane rika, ze byla vic opotrebovana, desky se ti sjizdely rovnomerne ?
Btw: Rikal jsi, ze si menil na zadku jak sis poradil s rucni brzdou a pistkem zatlacoval jsi ji kruhovym pohybem ?

Na to byva neco takoveho :
https://www.mojedilna.cz/pripravek-na-z ... gcEALw_wcB
A6 4B 110kW AKN
Q7 4M 200kW CRTC
Clovek se porad uci :baby:
Uživatelský avatar
codek99
Přispěvovatel
Příspěvky: 138
Registrován: 18 led 2021, 17:10
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: Octavia 1 96 ASZ - jaké brzdové destičky?

Příspěvek od codek99 »

Rucku jsem zatáhl poprvé až bylo vše složené, měl jsem nastartovane a 10x jsem zmacknul brzdovy pedal, až pak jsem dal ručkou takže nevím proč se mi to rozladilo. Momentálně mám ručkou málo dotáhlou a na zadních kolech mám obě pakny ručky opřené o doraz tak aby ani trochu nebrzdila.


Kotouče zvlněné nemám ale uznám že jsem je vyměnit měl když už jsem to měl rozebrané, ale je to otázka hodinky práce tak možná se k nim ještě příští víkend vrátím a vyměním je.

Obrázek

Písek jsem zatlačoval kruhovým pohybem (po směru ručiček u obou stran) klíčem na flexu + jsem na to tlačil otevřeným klíčem na který jsem měl navlečený očkový klíč no dost těžko se to popisuje ale šlo to hladce za 2minutky zatlačené. Otevřel jsem si k tomu nádobu a 2 štamprle odsál. Na odvzušňováky jsem nesahal.
Octavia 1 1.9TDI 96kw
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“