Octavia AEE - Škubání při brzdění motorem

Technická řešení specifických problémů benzíňáků, včetně LPG i CNG pohonu.

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Hamoun
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 03 úno 2024, 18:47

Octavia AEE - Škubání při brzdění motorem

Příspěvek od Hamoun »

Zdravím zdejší odborníky. Můj první příspěvek.
Roky zde čerpám užitečné informace ale přišla doba kdy jsem i já došel do konce a nevím jak dál.
Škoda Octavia 1.6 55kW AEE
Problém:
Při padání otáček brzděním motorem (dojíždím kolonu, červenou, atd.) se kolem 1900ot až do 1200ot začne se motor hádat tak, že je to nepříjemné až nebezpečné, udržuje resp. snaží se udržet stejné otáčky a musím šlápnout na brzdu.
Po klesnutí otáček pod hranici cca 1200ot se motor chová jakoby nic (zpomaluje jak má, neblbne).
Vyměnil jsem:
Klapku, několikrát.
Rozdělovač, několikrát.
Svíčky nové. Čerpadlo nové. Filtr vzduchový nový, palivový měněn pět let dozadu (...?).
Regulátor tlaku paliva v liště.
Jednotky, mám několik, různé chipy i série, všude stejné.
Palivo měl jsem natankováno 100+VIF.
Měl jsem ostrou vačku kde jsem to připisoval vačce, daná série, stejný, ne-li horší projev. Vačka měla sjetý palec u rozdělovače a hydroštel skoro-K.O.
Dány nové Inna hydra + stará origo vačka.
U hydroštelů doplním že jsem je před instalací nenacucal olejem. Zdají se být lehce hlučné, ale po minutě to přestane.
Dál čidlo teploty vody, čidlo tlaku v sání. Obě odpojeny, zkoušena jízda bez nic, stejné.
Jednotka nehlásí chybu, lambda skáče, při zrychlování kolem oněch otáček lehce houpe ale pak jede, přijde mi že se dusí a nejede víc jak ~170. Zpomalování motorem z 5000 do 1900 bez jediného zakuckání.
Volnoběh klidný, neskáče, předstih seřízen dle mého nejlepšího umu se stroboskopem a značek na straně u rozvodů 0/6°.
Motor nestřílí, nesmrdí benzínem, ale podezřele žere (nebo se mi zdá).
Olej kontrolován ob týden, vždy na nebo lehce pod Max riskou, měněn kvůli malému nejezdu s každou STK/co dva roky.

Co mě napadlo: Vstřiky, vadná některá z vyměněných věcí (klapka/rozdělovač), nebo pravý držák motoru, který jako jediný nejde sehnat nový a má něco za sebou (a nevidím souvislost?), těsnění na sání?

Poradíte mi prosím? Díky.
p.s.
Aktivista
Příspěvky: 1084
Registrován: 23 pro 2010, 09:38
Bydliště: Nová Role

Re: Octavia AEE - Škubání při brzdění motorem

Příspěvek od p.s. »

Co káble ke svíčkám či zapalovací cívka
Škoda Octávie Combi 1.9 TDI 81KW
Odpovědět

Zpět na „Údržba a zvyšování výkonu (BENZÍN, LPG, CNG)“