Audi A6 C5-Problém s výkonem

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Podirec21
Sběrač informací
Příspěvky: 35
Registrován: 13 říj 2023, 11:19

Re: Audi A6 C5-Problém s výkonem

Příspěvek od Podirec21 »

Podtlak vsude drží… rikam ze ventil nedrží podtlak je tam praskla membráná asi ale to na to nemá vliv když jsem ho zaslepil. Je vyřazeny
trhac
Přispěvovatel
Příspěvky: 653
Registrován: 15 lis 2011, 20:43

Re: Audi A6 C5-Problém s výkonem

Příspěvek od trhac »

Jo sory pokud je dole zaslepenej tak vporadku..ale co dál
Podirec21
Sběrač informací
Příspěvky: 35
Registrován: 13 říj 2023, 11:19

Re: Audi A6 C5-Problém s výkonem

Příspěvek od Podirec21 »

hadicka od egru ani ten podtlak nedělá, jinak jsem to prochazel všechno podtlakovkou a všude drží, takže já popravdě už vůbec nevím co s tím..
TomasHav
Přispěvovatel
Příspěvky: 434
Registrován: 04 čer 2008, 16:54
Bydliště: Blansko

Re: Audi A6 C5-Problém s výkonem

Příspěvek od TomasHav »

prochazel jsi cele vedeni vsechny emg ventily nebo jen N18 a N75 a jake cesty privodni nebo jen k ventilu ?
Podirec21 píše: 07 bře 2024, 19:49 jako na egr ventilu ? nedrži, dal jsem do te hadičky od egr ventilu sroubek aby neutikal tlak, egr jsem zaslepil i softwarove vymazal. je tam citit naznak ze to jede lepe ale ten turbo efekt je citit minimalni a to fakt ve vysokych otackach, co jsem si taky vsiml tak kdyz dam na podtlak prst, tak turbo saje ale hadicka od egr ne.... ale podtlak to drzelo vsechno kdyz jsem to zkousel, ještě mi prijde ten podtlak nejaky slabší na tom turbu ale regulace jde až nahoru, jsem z toho jelen.
Ahoj, a jak vypadaly ty logy ? To co popisujes, jsem mel taky na A6 "ale v logu bylo videt, ze je nabeh pomalejsi u turba" prdla v kolinku hadice od vakuovky a nabrzdach to nebylo poznat, ale na turbu jo. Jeste koukni, jestli ti nevypadla hadicka nebo nekdo neprehodil poradi od klapky v sani , elmg. ventil - je pod nadobkou od chladici kapaliny. Taky se koukni na ventil od vakukovky ve vedeni (je kousek od pripoje vakuovky a blizko zasuvky snimace jehly vetsinou cernobily), jestli ti nepropousti v druhe casti. Ja tenkrat mel podezdreni na zasobnik vakua v pravem blatniku za podbehem, ale prave, kdyz jsem zkousel podtlakovkou na brzdy vakum ve vedeni, nasel jsem prave problem v prehozeni hadic u emg ventilu klapky sani. Asi bych zacal provereni kompletne podtlakoveho vedeni. Muze to byt dirka, ktera se otevre jen pri jizde, ze se to trepe, stejne jako mne u vakuovky.
Naposledy upravil(a) šulda dne 24 dub 2024, 13:46, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeno.
A6 4B 110kW AKN
Q7 4M 200kW CRTC
Clovek se porad uci :baby:
Podirec21
Sběrač informací
Příspěvky: 35
Registrován: 13 říj 2023, 11:19

Re: Audi A6 C5-Problém s výkonem

Příspěvek od Podirec21 »

Jojo procházel jsem vsechno na sací klapce podtlak nemám, mám elektrickou už podtlaky jsou všechny zapojené dobře. Udělal jsem podtlak se vším hýbal a ani se to nehlo ten podtlak. Ty logy bych sem hodil, jen nevim jak to tu pridat ? Jako fotku?
Podirec21
Sběrač informací
Příspěvky: 35
Registrován: 13 říj 2023, 11:19

Re: Audi A6 C5-Problém s výkonem

Příspěvek od Podirec21 »

Tak jediné co jsem dneska tak zjistil vsude úplně vsude hadice na podtlak ok jenom kde utíká tak tady z těch ventilu když to připojim nahoru, nevim jak ty ventily fungujou jestli ten podtlak drzet mají nebo nemají při vypnutem motoru? Podtlak utíká když zapojim i na každý zvlášť.
Přílohy
IMG_5549.jpeg
IMG_5549.jpeg (2.06 MiB) Zobrazeno 191 x
Podirec21
Sběrač informací
Příspěvky: 35
Registrován: 13 říj 2023, 11:19

Re: Audi A6 C5-Problém s výkonem

Příspěvek od Podirec21 »

Ještě sem pridam teda ty logy, kdo mi pomuze vyresit problem tak má u mě flašku! 😂
Jinak logy jsou dělané ještě před zaslepenim egr a pak na jednom logu váha jednou ukazovala špatne ale pak zas ok, nemůžu najít.
Auto už teď po zaslepení jede celkem dobre ale táhne minimálně a to až od asi 3-3,5k turbo je v pohode.
Přílohy
IMG_5550.jpeg
IMG_5550.jpeg (289.48 KiB) Zobrazeno 181 x
IMG_5551.jpeg
IMG_5551.jpeg (291.45 KiB) Zobrazeno 181 x
Uživatelský avatar
Pája 19
Aktivista
Příspěvky: 3499
Registrován: 15 čer 2008, 12:12
Bydliště: u pár dubic

Re: Audi A6 C5-Problém s výkonem

Příspěvek od Pája 19 »

Vždyť to turbo vůbec nereguluje. A nejspíš tam nejde ani nafta, bo by to letělo jak šutr s takovým tlakem turba. :D
Oct asv 2000, DieselPower
Podirec21
Sběrač informací
Příspěvky: 35
Registrován: 13 říj 2023, 11:19

Re: Audi A6 C5-Problém s výkonem

Příspěvek od Podirec21 »

Tak co mám kontrolovat co tam muže být špatne ???
trhac
Přispěvovatel
Příspěvky: 653
Registrován: 15 lis 2011, 20:43

Re: Audi A6 C5-Problém s výkonem

Příspěvek od trhac »

Ještě mě napadá nemáš zasranej paliváč?málo nafty žádnej výkon
Podirec21
Sběrač informací
Příspěvky: 35
Registrován: 13 říj 2023, 11:19

Re: Audi A6 C5-Problém s výkonem

Příspěvek od Podirec21 »

auto jsem tak koupil, na filtru palivovym je nalepka a je to už 27k km, novej mam v kufru, auto je po ciganech, podle mě celou dobu na rezervu takze to mohlo brat ten bordel ze spodu. jak jsem to koupil tak tam bylo snad jeste pod rezervou doslova 0 :D
ale co to turbo? mě taky přijde že ukazuje 2,5 je trošku moc přece ne?? to je turbem ventilem nebo čím co s tím teda tyjo ?
Naposledy upravil(a) šulda dne 24 dub 2024, 13:47, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeno.
trhac
Přispěvovatel
Příspěvky: 653
Registrován: 15 lis 2011, 20:43

Re: Audi A6 C5-Problém s výkonem

Příspěvek od trhac »

Co snímač tlaku?
Podirec21
Sběrač informací
Příspěvky: 35
Registrován: 13 říj 2023, 11:19

Re: Audi A6 C5-Problém s výkonem

Příspěvek od Podirec21 »

Ten za intercoolerem? To by přece psalo na diag.
trhac
Přispěvovatel
Příspěvky: 653
Registrován: 15 lis 2011, 20:43

Re: Audi A6 C5-Problém s výkonem

Příspěvek od trhac »

Máš pravdu když sem ho měl vadnej na pd tak to na diag bylo a tobě to nehlasi žádnou chybu.
Podirec21
Sběrač informací
Příspěvky: 35
Registrován: 13 říj 2023, 11:19

Re: Audi A6 C5-Problém s výkonem

Příspěvek od Podirec21 »

Teď jsem měnil palivak i vzduchový, beze změny ☹️☹️
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“