1.9 TDI pd vstřikovače - vysoké hodnoty

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

DarkGhost22
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 15 pro 2010, 11:54
Bydliště: Rak

1.9 TDI pd vstřikovače - vysoké hodnoty

Příspěvek od DarkGhost22 »

Potřeboval bych poradit od někoho zkušeného. Klasika u pd 1.9tdi 77kw špatný starty, teplý i studený ,velmi rychle postupné zhoršení, stejně jako před cca 70tis km jsem se rozhodnul, že vyměním gumičky na vstrikovačich.
Hodnoty korekce před výměnou 0,4 až 0,7
Dal jsem nove gumičky od Bosche a srazil hrany drážek. Špičky vstřikovací jsem čistil v ultrazvukové lázni. Dal zpět a prohodil jsem vstřikovače mezi sebou, abych zjistil jestli je nějaky horši. Nové hodnoty jsou na hodnotě korekci 3mg , což je už extrémni a mají to všechny čtyři. Motor se celej klepe hroznej zvuk, bojím se ho vytocit a něco tam jakoby výrazně klepe. Do jednoho vstřiku jsem se podíval,ale nevím jestli jsem ho nezkurvil, jsou v něm kanálky a snad jsem se trefil na ně zpátky,ale přiznávám že by se mohlo stát že i ne. Je možné, že by ten jeden vstřikovač, který je zrovna na 1.valci měl vliv na hodnoty korekce ostatních vstřikovačů?
Nicméně jestli se z toho vyhrabu a bude to jezdit,tak budu běhat radosti dva dny nahej po lese 😂
Poraďte mi někdo na co se podívat prosím, díky.
Naposledy upravil(a) šulda dne 04 bře 2024, 08:17, celkem upraveno 2 x.
Důvod: Úprava názvu.
Uživatelský avatar
dream7000
Aktivista
Příspěvky: 1227
Registrován: 17 bře 2007, 17:56
Bydliště: Námestovo, Orava

Re: 1.9 TDI pd výstřiky tryska a vysoké hodnoty

Příspěvek od dream7000 »

a tie trysky si nastavil po novej montazi? alebo len namontoval , rozvody su nastavene ako? vackovy hriadel v akom stave?malo info
DarkGhost22
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 15 pro 2010, 11:54
Bydliště: Rak

Re: 1.9 TDI pd výstřiky tryska a vysoké hodnoty

Příspěvek od DarkGhost22 »

Nastavoval jsem je mechanicky na zdvyhatkach,podle manuálu (v nejvyšší poloze zdvyhatka, až narazí jeho čep na tvrdý odpor, tak 180 stupňů zpět a dotáhnout matici 30nm.
Na rozvody jsem nesahal a ani na vačku... Proč ten motor má tak šílený chod by mě zajímalo...?
Mělo by to dělat alespoň to co předtím než jsem se do toho pustil,ale bojím se motor vytočit nad 1000ot, asi by mi vyskočil, přitom hodnoty korekci jsou rovnoměrné...
trhac
Přispěvovatel
Příspěvky: 653
Registrován: 15 lis 2011, 20:43

Re: 1.9 TDI pd výstřiky tryska a vysoké hodnoty

Příspěvek od trhac »

Tak možná bych ještě skusil napruzit kontakty na vstřikách a nebo se ti taky může zadirat vahadlo..to se me jednou stalo po seřízení vstriků a udělalo díru do víka..nic prijemnyho při cestě v noci
DarkGhost22
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 15 pro 2010, 11:54
Bydliště: Rak

Re: 1.9 TDI pd výstřiky tryska a vysoké hodnoty

Příspěvek od DarkGhost22 »

Ty kontakty jsem dělal. Vahadla se zdají být v pořádku, klouzaly dobře ,rolnička se točila, bez známek opotřebení.
Něco mi říká, že vstriky netěsní s novýma gumičkami v ty vymačkané hlavě, ale proč to nemá hodnoty alespoň jako původní. Zřejmě ti neudělalo dobře buď to zabroušení, a nebo ten jeden vstřikovač je ko a rozhazuje chod motoru
Uživatelský avatar
dream7000
Aktivista
Příspěvky: 1227
Registrován: 17 bře 2007, 17:56
Bydliště: Námestovo, Orava

Re: 1.9 TDI pd výstřiky tryska a vysoké hodnoty

Příspěvek od dream7000 »

a medene podložky na vstrekoch si dal tiež nové?
passion
Přispěvovatel
Příspěvky: 722
Registrován: 03 úno 2006, 08:04

Re: 1.9 TDI pd výstřiky tryska a vysoké hodnoty

Příspěvek od passion »

DarkGhost22 píše: 03 bře 2024, 18:36 Je možné, že by ten jeden vstřikovač, který je zrovna na 1.valci měl vliv na hodnoty korekce ostatních vstřikovačů?
To je isté, Ak jednému vstreku treba pridať, ostatným pre zachovanie výslednej korekcie do nuly, treba ubrať. Je ten prvý válec výrazne v pluse? Daj sem konkrétne hodnoty korekcií. Najlepšie log korekcie, ako sa to správa na voľnobeh.
Uživatelský avatar
valis
Přispěvovatel
Příspěvky: 424
Registrován: 23 led 2006, 11:42
Bydliště: Chomutov

Re: 1.9 TDI pd výstřiky tryska a vysoké hodnoty

Příspěvek od valis »

Pokud ses do jednoho "podival",tak je celkem jasny,ze jsi zlomil kolicky a tudiz tenhle konkretni vstrik nebude davat naftu. Cili ti na diagnostice bude ukazovat +2,99. A nasledkem toho ti ostatni budou ukazovat hodnotry hodne do -. Nic jinyho bych za tim nehledal. Vymen ten jeden vstrik za novej a mel bys mit po problemu.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19330
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: 1.9 TDI pd vstřikovače - vysoké hodnoty

Příspěvek od roman1648 »

Proto je lepší do toho nelézt, říkám já
Taky jsem to zažil, jeden u nás rozebral vstřikovací čerpadlo na rotačku a podotýkám do mrtě,pak to donesl v krabici od bot a chtěl to jakože nejlíp na počkání složit že s tím jezdí do práce, to nevymyslíš... (noteeth)
Uživatelský avatar
martinsidlo
Aktivista
Příspěvky: 4643
Registrován: 06 pro 2009, 15:24
Bydliště: Praha 5

Re: 1.9 TDI pd vstřikovače - vysoké hodnoty

Příspěvek od martinsidlo »

To vidím vstřiky na kontrolu,udělat hlavu,šachty. Jak do toho šáhneš,je zle.
Simson Enduro S 51(70 ccm) ex
Lada 1200 S(1500 ccm) 74 ex
Seat Cordoba Sdi AEY 98 ex
OI Combi TDi ASV 1xxPs,2xxNm,740tis.km brzdy 312 x 280 chlazené
OI Combi TDi ASZ (TDI FUN 186Ps,415Nm)brzdy 312 x 280 chlazené
DarkGhost22
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 15 pro 2010, 11:54
Bydliště: Rak

Re: 1.9 TDI pd výstřiky tryska a vysoké hodnoty

Příspěvek od DarkGhost22 »

valis píše: 04 bře 2024, 07:55 Pokud ses do jednoho "podival",tak je celkem jasny,ze jsi zlomil kolicky a tudiz tenhle konkretni vstrik nebude davat naftu. Cili ti na diagnostice bude ukazovat +2,99. A nasledkem toho ti ostatni budou ukazovat hodnotry hodne do -. Nic jinyho bych za tim nehledal. Vymen ten jeden vstrik za novej a mel bys mit po problemu.
Zkusím to jak říkáš. Díky za tip
DarkGhost22
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 15 pro 2010, 11:54
Bydliště: Rak

Re: 1.9 TDI pd výstřiky tryska a vysoké hodnoty

Příspěvek od DarkGhost22 »

passion píše: 04 bře 2024, 07:38
DarkGhost22 píše: 03 bře 2024, 18:36 Je možné, že by ten jeden vstřikovač, který je zrovna na 1.valci měl vliv na hodnoty korekce ostatních vstřikovačů?
To je isté, Ak jednému vstreku treba pridať, ostatným pre zachovanie výslednej korekcie do nuly, treba ubrať. Je ten prvý válec výrazne v pluse? Daj sem konkrétne hodnoty korekcií. Najlepšie log korekcie, ako sa to správa na voľnobeh.
Právě že mají všechny cca stejně 2.9 až 3.0
Jsou velmi vyrovnané
Uživatelský avatar
valis
Přispěvovatel
Příspěvky: 424
Registrován: 23 led 2006, 11:42
Bydliště: Chomutov

Re: 1.9 TDI pd výstřiky tryska a vysoké hodnoty

Příspěvek od valis »

[/quote]
Právě že mají všechny cca stejně 2.9 až 3.0
Jsou velmi vyrovnané
[/quote]

Mel bys rozeznavat + a -,hodne ti to rekne o tom,co se tam deje.
DarkGhost22
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 15 pro 2010, 11:54
Bydliště: Rak

Re: 1.9 TDI pd vstřikovače - vysoké hodnoty

Příspěvek od DarkGhost22 »

Tak opraveno, jasně že jsem ten vstrikovac nefunguje dobře kdyz jsem do něj vlezl, musel bych vyměnit trysku s těmi čepy. Ale sehnal jsem jiný použity, vyčistil ultrazvuk.lazni a dál na gumičky zpět.
Zajímavé je že jeden chybně funkční vstřikovač rozhodí korekce všech ostatních vstřikovačů (ono vlastně asi je to dobré, když jsou všechny hodnoty v plusu a dorovnávají neprůchozí vstrik)
Druhá věc odmeril jsem to šuplerou a drážky v hlavě nejsou vydreny gumičkami ale tělem vstřikovače.
Díky všem za pomoc 👍
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8930
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Re: 1.9 TDI pd vstřikovače - vysoké hodnoty

Příspěvek od hansdob »

Je to jen vypočtená hodnota na kterou má vliv mnoho aspektů proto kanál 13 je orientační a neda se z nej usuzuvovat věž dalšího měření
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“