Meriva 2005 po ohřátí motoru nejde nastartovat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
OťasTDi
Aktivista
Příspěvky: 4324
Registrován: 22 led 2010, 17:22
Bydliště: Děčín

Meriva 2005 po ohřátí motoru nejde nastartovat

Příspěvek od OťasTDi »

Mám tu zas jeden rébus...Meriva 2005 1,7 CDTi po ohřátí na 90st někdy buď chcípne za jízdy a pak nejde nastartovat a nebo a to se stalo přímo mě při zkušební jízdě po zaparkování jsem chcípnul a pak nechtěla nějakou dobu chytit...sranda je, že jsem měl u sebe diagnostiku a prokazatelně v době problému byla řj bez chyb a projel jsem všechny dostupné měřené hodnoty a vše se zdálo být v pořádku...všechny tři teplotní čidla rovnou píšu, že ukazovaly parádní hodnoty...89st voda, 21st vzduch a asi 34 st palivo....chvilku jsem běhal kolem motoru a pak zkusil nastartovat a úplně na pohodu chytla....motor krásně táhne...za studena, nebo první start nikdy problém není....nevím, na co se zaměřit, ale jelikož jste mi tu naprosto parádně poradili s tím getzem 1,1 (vyžvýknuté kolečko na klice), tak třeba s tímhle budete taky někdo mít zkušenost. Díky
Škoda Octavia 3 Combi 1,6 TDi CR 81kw CXXB, r.v. 2015 + Škoda Fabia 1,2 12V BME, rv 2006...VCDS MAX, VIS 6.5, Delphi 2015.R3
tatko Tom
Přispěvovatel
Příspěvky: 248
Registrován: 25 úno 2018, 08:54
Bydliště: Prievidza

Re: Meriva 2005 po ohřátí motoru nejde nastartovat

Příspěvek od tatko Tom »

Známy mal nedávno jedno JTD s takými prejavmi - bolo vadné čidlo otáčiek kľuky.
Netvrdím, že máš to isté, nie som automechanik.
1.9 JTD 85kW (2x), predpísané oleje + Metabond
Uživatelský avatar
OťasTDi
Aktivista
Příspěvky: 4324
Registrován: 22 led 2010, 17:22
Bydliště: Děčín

Re: Meriva 2005 po ohřátí motoru nejde nastartovat

Příspěvek od OťasTDi »

Ten hallák by se asi vypsal....jak říkám...diag jsem měl připojenou přímo v okamžik, kdy to nešlo
Škoda Octavia 3 Combi 1,6 TDi CR 81kw CXXB, r.v. 2015 + Škoda Fabia 1,2 12V BME, rv 2006...VCDS MAX, VIS 6.5, Delphi 2015.R3
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8933
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Re: Meriva 2005 po ohřátí motoru nejde nastartovat

Příspěvek od hansdob »

Snímač kliky.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3467
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Re: Meriva 2005 po ohřátí motoru nejde nastartovat

Příspěvek od Tomas6 »

Tlak na railu v době kdy to nechce chytit? Případně přepadový test?
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8933
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Re: Meriva 2005 po ohřátí motoru nejde nastartovat

Příspěvek od hansdob »

OťasTDi píše: 10 dub 2024, 17:14 Ten hallák by se asi vypsal....jak říkám...diag jsem měl připojenou přímo v okamžik, kdy to nešlo
Dost často ( vlastně skoro vůbec ) ho to nepíše ( jen když je úplně v řiti nebo je odpojen) na staršich y17dt oplech to bylo že ho to psalo v chybách když motor jen nebežel po startu zmizel a já mám podezření že to tak zůstalo jen zakázali aby to psal takže nebezi motor hallak nekontroluje
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Uživatelský avatar
OťasTDi
Aktivista
Příspěvky: 4324
Registrován: 22 led 2010, 17:22
Bydliště: Děčín

Re: Meriva 2005 po ohřátí motoru nejde nastartovat

Příspěvek od OťasTDi »

Tlak v railu jsem neměl v tu chvíli možnost měřit..... dobře..... vyměnit hallák není problém.... můžu zkusit
Škoda Octavia 3 Combi 1,6 TDi CR 81kw CXXB, r.v. 2015 + Škoda Fabia 1,2 12V BME, rv 2006...VCDS MAX, VIS 6.5, Delphi 2015.R3
Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3467
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Re: Meriva 2005 po ohřátí motoru nejde nastartovat

Příspěvek od Tomas6 »

Ten tlak v railu.... Určitě je v měřených hodnotách. No já jen že mne kdysi takto školilo Vito. Jak to zchládlo tak to jelo. Jak se ohřálo, tak jelo do první křižovatky. Někdy. A někdy to odjelo 1000km bez nějakého zaškobrtnutí. A jindy jak zastavil třeba na křižovatce, tlak na railu padl pod nějakou hranici a všechna nafta valila vstřikem do přepadu. Nenastartoval. Po hodině došel a brnk.... 4x nový vstřik a jezdilo to dál.
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
Uživatelský avatar
OťasTDi
Aktivista
Příspěvky: 4324
Registrován: 22 led 2010, 17:22
Bydliště: Děčín

Re: Meriva 2005 po ohřátí motoru nejde nastartovat

Příspěvek od OťasTDi »

Tomas 6...jo to zní vcelku podobně, jen tady je to tak že prostě víceméně stačí na minutku otevřít kapotu a chytne jak kdyby nic...no blbec jsem ten tlak v railu mohl nějak lépe prozkoumat....delphi tam něco ohledně tlaku v liště snad nabízela....já zas myslel, že by se to vypsalo...jako nízký tlak paliva, nebo tak podobně...no každopádně už jsem se rozhodl...postup bude takový, že prvně udělám hallák...nestojí moc a ze spodu ze zadu se snad k němu nějak rozumně dostanu, což mě vybízí ke dvěma otázkám:

1. Dá se to na zvedáku nějak rozumně (nepřekáží tam něco zásadního - nápravnice, nebo prostě jestli to jde bez demontáže, něčeho ostatního se tam dostat)? Kde je vím

2. Nepište mi, že originál, ale jakou druhovýrobní značku byste použili? FAE, VEMO, TRISCAN ???


Pokud nepomůže výměna, tak se zaměřím na ten tlak paliva.

Díky
Škoda Octavia 3 Combi 1,6 TDi CR 81kw CXXB, r.v. 2015 + Škoda Fabia 1,2 12V BME, rv 2006...VCDS MAX, VIS 6.5, Delphi 2015.R3
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8933
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Re: Meriva 2005 po ohřátí motoru nejde nastartovat

Příspěvek od hansdob »

Až ho budeš měnit pochopíš proč já přece jen napíšu originál

Je vzadu za poloosou nepřekáží celkem nic a vlastně všechno
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Uživatelský avatar
OťasTDi
Aktivista
Příspěvky: 4324
Registrován: 22 led 2010, 17:22
Bydliště: Děčín

Re: Meriva 2005 po ohřátí motoru nejde nastartovat

Příspěvek od OťasTDi »

Já vím, ale to víš no ....asi chápeš.... takže objednal jsem Vemo
Škoda Octavia 3 Combi 1,6 TDi CR 81kw CXXB, r.v. 2015 + Škoda Fabia 1,2 12V BME, rv 2006...VCDS MAX, VIS 6.5, Delphi 2015.R3
Uživatelský avatar
OťasTDi
Aktivista
Příspěvky: 4324
Registrován: 22 led 2010, 17:22
Bydliště: Děčín

Re: Meriva 2005 po ohřátí motoru nejde nastartovat

Příspěvek od OťasTDi »

Tak vyměnil jsem snímač....šlo to v pohodě, trošku vadí poloosa a startér, ale kloub na malé ráčně to jistí.....okamžitě to chytlo a po zkušební jízdě řádně zahřáté to krásně i startovalo a já měl radost....jenže pak jsem zastavil na oběd a motor vychladl a kupodivu to má teď problém spíš studené...což jsem myslel, že mě trefí....tak jsem pro jistotu zkontroloval palivový filtr...je tam polský Filtron 7/2015 ale majitel s autem jezdí tak málo, že i když tak starý, tak krásně čistý...neviděl jsem problém....vrátil jsem to zpět a nemohl jsem nastartovat....myslel jsem, že je to zavzdušněné....odpojil jsem trubku prvního vstřikovače a kamarád startoval....z trubky vždy jen zakapalo a sucho...chtěl jsem to vzdát, vše poskládal zpátky a že to strčím do garáže a pak jsem ze zoufalství i za cenu vybití baterie delší dobu startoval....a nic.....no a pak poslední pokus a auto chytlo (LOL) a tak zase zkušební jízda s vypínáním motoru a asi třikrát start - vždy teplý a vždy chytil......teď to nechám do zítra a zkusím studený start......dává tohle někomu smysl? měřil jsem delphinou tlak v liště, ale to je takový....no nevím....pochopil jsem,že na volnoběh má mít 28MPa - což když funguje, tak má....s přidáváním plynu to lítá.....co mě zarazilo, jak je oblitý olejem (nebo jestli to je nafta) vršek motoru kolem vstřiků (obr)....nemůže to nějak podcházet? a pak nemůže třeba nějak stávkovat relé palivového čerpadla? protože jednoznačně při problému tam prostě nejde nafta....

samozřejmě úvaha o novém čerpadle, nebo vstřikách tu je, ale až vyloučím všechny možnosti....zkuste ještě poradit, kam se vrtnout
Přílohy
Meriva vstřiky.jpg
Meriva vstřiky.jpg (1.11 MiB) Zobrazeno 199 x
Škoda Octavia 3 Combi 1,6 TDi CR 81kw CXXB, r.v. 2015 + Škoda Fabia 1,2 12V BME, rv 2006...VCDS MAX, VIS 6.5, Delphi 2015.R3
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8933
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Re: Meriva 2005 po ohřátí motoru nejde nastartovat

Příspěvek od hansdob »

No na těch silnějších blbli vyřivý klapky ale tady asi nebudou. Můžeš zkusit přepady. No a pak se třeba vratíš pro originál snímač ;-)
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Uživatelský avatar
OťasTDi
Aktivista
Příspěvky: 4324
Registrován: 22 led 2010, 17:22
Bydliště: Děčín

Re: Meriva 2005 po ohřátí motoru nejde nastartovat

Příspěvek od OťasTDi »

Ty klapky to nemá....to jsem si téměř jistý....to možná až ta 92kw - netuším
Škoda Octavia 3 Combi 1,6 TDi CR 81kw CXXB, r.v. 2015 + Škoda Fabia 1,2 12V BME, rv 2006...VCDS MAX, VIS 6.5, Delphi 2015.R3
Odpovědět

Zpět na „Opel“