Octavia 2 - 77KW BLS-DPF dymenie

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
mereksk
Sběrač informací
Příspěvky: 23
Registrován: 10 črc 2019, 11:38

Octavia 2 - 77KW BLS-DPF dymenie

Příspěvek od mereksk »

Zdravím Vás. Ku G3 a Bore pribudla Octavia 2 ako ináč 1.9TDI.... 77kW(2008) kód motora BLS. Ma to teda aj PDF.
Majiteľom auta som len cca 700km a vraj má nabehané cca 365 000 km ( bolo v minulosti aj na KO a podľa dostupných - aj za peniaze informácií to nevyzerá na stočené Km ale...ma svoj vek tak.... ) .
Vraj to má "nové" turbo fabrický repas za 500e alebo tak nejak ( vraj ) a taktiež origo vstreky ( vraj ) ale veď vieme.

Problém ktorý sa začal prejavovať : auto pri testovacej jazde a kúpe po niekoľkých dňoch vôbec nedymilo . následní prevoz - šiel som za autom a ani do kopca ani obláčik a naznak dymu. Posledné dni ale po prejdení prvých 2-3km dym ( a teda že riadny) cca pol kilometra a potom už nič znova OK a takto sa to opakovalo niekoľko dni . Dnes ale aj pri zohriatom motore znova dym - najprv na križovatke keď ešte nebol zahriaty som pozoroval občasní jemný obláčik a následne pri ceste z prace ( voda už par km 90°C ) dym v kopci a je jedno či som len udržoval rýchlosť alebo pridal na podlahu - proste dymová čiara. Dym ma taký namodraví nádych ( olej teda určite ) . Motor ide ale normálne ťah ma až príliš dobrý ( vraj to nemá chip no mne sa to nezdá - 0-100km/h to da za cca 10-11 sek ) . Voľnobeh 0,6L/h, spotreba medzi 5-6 L podľa štýlu jazdy a trasy. DPF malo cca 55% naplnenosť a aj popolček. Ma to ale odpojení snímač na spodku motora - snimač oleja ( neviem či teplota alebo ? ) Keďže je rozbitý konektor . Ano viem podobných tém je tu mnoho ale každý motor, kod motora atď ma svoje špecifiká. Bohužiaľ môj VAG je už nefunkční ( samozrejme neorigo a už to vedia dodrbať aj bez online počas pripojenia ) - to ešte poriešim. Otázka ma niekto typ na čo sa zamerať prioritne ? EGR vraj bolo čistené par dní pred kúpu ( už vieme prečo však že ) . Ďakujem za konštruktívnu debatu. :worthy:
trhac
Přispěvovatel
Příspěvky: 660
Registrován: 15 lis 2011, 20:43

Re: Octavia 2 - 77KW BLS-DPF dymenie

Příspěvek od trhac »

Pokud dymi bílé chce regenerovat.urcite ma v tu dobu i vyšší volnoběh. Je potreba tu regeneraci dokončit.
rami
Aktivista
Příspěvky: 1623
Registrován: 28 zář 2006, 16:17
Bydliště: karvinsko

Re: Octavia 2 - 77KW BLS-DPF dymenie

Příspěvek od rami »

Jen takova myslenka. Nemuze to repasovane turbo poustet olej ?
Okta combi Tdi 66Kw Elegance, MR 02, ALH, 297 614 km
tatko Tom
Přispěvovatel
Příspěvky: 253
Registrován: 25 úno 2018, 08:54
Bydliště: Prievidza

Re: Octavia 2 - 77KW BLS-DPF dymenie

Příspěvek od tatko Tom »

Nie som automechanik, tak len pár úvah.
Overenie za peniaze - hádam nie Carvertical.
Ak to raz dymí a raz nedymí - nemal by olej prechádzať turbom. Ale môže ho byť dosť v intercoleri, tam ho mohlo nahádzať predchádzajúce turbo.
Nápadne dobrý ťah pri dobrej spotrebe - ak je blbo spravený chip - palubák v spotrebách kecá.
EGR/DPF - zrejme ich má čo zanášať.
Trysky - dúfať, že niektorá nezačína čúrať.
Či to nežerie olej sa uvidí.
Môže byť kľudne zakarbónovaný motor, stieracie krúžky.
Veriť, že v motorovom oleji nieje/nebolo pridané niečo "na dožitie".
Môže sa skúsiť pridať do nafty VIF super diesel aditív - neuškodí, mohol by trochu niečo prečistiť.
1.9 JTD 85kW (2x), predpísané oleje + Metabond
mereksk
Sběrač informací
Příspěvky: 23
Registrován: 10 črc 2019, 11:38

Re: Octavia 2 - 77KW BLS-DPF dymenie

Příspěvek od mereksk »

Nie nema zvýšene otáčky a odkedy ho mam zatiaľ mi neregenerovalo (hm) . Zaplnenost bola cca 47% ( stav zataženia filtra častic ) teraz je59 % ( po cca 800km) a zmerani obsah bol 56 % a teraz neviem koľko.

Znova opakujem auto nedymí stále ale po cca 1 km a trva to cca 1 max 2 km a potom nič . Uplne nič ani do prudkeho kopca pod plným plynom do 4000 ot . A nedymí ani prvý cca kilometer . Prekvapivo je to ale taky modrobiely dym dalo by sa povedať .

V servise na nič neprišli. Auto ma normálnu spotrebu ( viem koľko som aj realne prešiel nie len podla tachometra ) a celkovo sa sprava normálne. Vstreky su vraj nove ( zatial ich na kontrolu nevyberám )
passion
Přispěvovatel
Příspěvky: 727
Registrován: 03 úno 2006, 08:04

Re: Octavia 2 - 77KW BLS-DPF dymenie

Příspěvek od passion »

Je to PD, nezvyšuje voľnobeh pri regenerácii, on ani nevie regenerovať na voľnobeh, len v záťaži. Ako si na to prišiel, že ako ho máš, tak ešte neregenerovalo? Tieto PD regenerujú pri tých najazdených kilometroch max cca každých 350km. Či je DPF zanesený, alebo nie, je to kilometrický bezpečnostný limit.
Pozri VCDS hodnoty v motorovke v skupine 73. V kanáli 1 máš spotrebu paliva od poslednej regenerácie, v kanáli 2 prejdené kilometre a v kanáli 3 čas od poslednej regen.
V skupine 68 v poli 2 je hodnota popolčeka, ktorá napovie stave o celkových najazdených kilometroch na danom DPF.
Chvíľkové dymenie na modro môže byť spaľovanie oleja z cesty sania.
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32887
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: Octavia 2 - 77KW BLS-DPF dymenie

Příspěvek od slovacek.milos »

[quote=mereksk
kde bydlíš?
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“