Octavie 1.6 75kW BFQ - chyba snímače otáček vačky G40

Technická řešení specifických problémů benzíňáků, včetně LPG i CNG pohonu.

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Ladis001
Přispěvovatel
Příspěvky: 233
Registrován: 28 úno 2006, 23:19

Octavie 1.6 75kW BFQ - chyba snímače otáček vačky G40

Příspěvek od Ladis001 »

Dobrý den. Poprosil bych Vás o radu s následujícím problémem:
Jedná se o skodu octavii 1,6 75kW , kód motoru BFQ, rv 2003. Při startování se náhodně (tak 3x z deseti startů) objeví chyby:
Snímač polohy vačkových hřídelů G40 – Nesmyslný signál P0341-35-00 -Sporadicky“ – tato chyba je tam z nejčastěji.
Nebo místo ní se tam náhodně objeví chyba „ Snímač polohy vačkových hřídelů G40 – signal příliš malý P0342-35-00-Sporadicky“.
Na autě již vyzkoušeno:
Vyměněna (dvakrát) snímač vačky G40 ( vždy za nový – jednou Hella a jednou Bosch)
Vyměněný konektor kabelového svazku u snímače
Proměření vedení mezi snímačem a RJ motoru
Kontrola, zda na snímač jde zem a +5V
Kontrola kostřícího bodu RJ
Kontrola rozvodů, zda sedí.
Nic z uvedeného nepomohlo.

Chyba tam vyskočí jen a pouze při startování ( ale ne při každém). Po vypnutí motoru a nové nastartování sama zmizí (ale také ne vždy). Při samotné jízdě se ale chyba neobjeví nikdy. Bohužel už došly nápady na co se zaměřit. Auto jede normálně - jen při vyskočení chyby trochu déle točí než chytne.
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14284
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Re: Octavie 1.6 75kW BFQ - chyba snímače otáček vačky G40

Příspěvek od Tomas.cz »

Prověřit - rozmotat motorový svazek v ohybu u startéru.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19367
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Octavie 1.6 75kW BFQ - chyba snímače otáček vačky G40

Příspěvek od roman1648 »

Jj, svazek je častá závada
Startér točí pěkně - nemá tendenci se jakoby sekat ?
Ladis001
Přispěvovatel
Příspěvky: 233
Registrován: 28 úno 2006, 23:19

Re: Octavie 1.6 75kW BFQ - chyba snímače otáček vačky G40

Příspěvek od Ladis001 »

Hezký den.
Tomas.cz: Zkusím tedy provizorně dát tři nové kablíky od čidla napřímo do RJ. Sice jsem je zkoušel proměřit (tváří se OK), ale po kontrole dle rady - kolem starteru to bude rychlejsi než rozmotat a hledat - to nastane az když chyba zmizí :D, O víkendu to rozhodim a dám výsledek.

roman1648: Starter točí normálně. Žádné změny v rychlosti a plynulosti jsem nepostřehnul - jediné jak jsem psal - když se objeví chyba, tak točí déle ( jednotky sekund) než nastartuje.

Děkuji
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14284
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Re: Octavie 1.6 75kW BFQ - chyba snímače otáček vačky G40

Příspěvek od Tomas.cz »

Tam stačí rozmotat ten ohyb, cca 40cm a když, tak je to vidět hned, aspoň si můžete hned ověřit že je či není závada zde.
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32915
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: Octavie 1.6 75kW BFQ - chyba snímače otáček vačky G40

Příspěvek od slovacek.milos »

svítí ti kontrolka motoru?
Ladis001
Přispěvovatel
Příspěvky: 233
Registrován: 28 úno 2006, 23:19

Re: Octavie 1.6 75kW BFQ - chyba snímače otáček vačky G40

Příspěvek od Ladis001 »

Tomas.cz : Svazek jsem dneska nakonec rozbalil skoro celý (začal jsem pod filtrboxem a skončil až u čidla - kabliky jak nové v celé délce) - nicmé rovnou jsem natahnul při zpětném motání tři nové až k ŘJ, zitra to zkusim nahrdit. Rozmotáním a zamotáním celého svazku se nic nezměnilo. Všechny kostřící body, co byly cestou (motor, pod baterii atd očištěny), konektory taktéž - vše, co přišlo podruku :)

slovacek.milos: Ano rozsvítí se jen kontrolka ASR, které většinou při dalším startování zas zhasne.
Ještě jsem dneska zkoušel dílenskou příručku - diagnostika - hodnoty kanálu 12, hodnoty 3 a 4. Obrázky přikládám. Přišel jsem na to, že pokud se při startování chyba neobjeví tak ve 3. poli mám hotnotu 27 a ve 4.poli 87 (což je dle DP správně). Pokud se ale objeví chyba tak mám ve 3.poli 87 a ve 4.poli 27. (přikládám foto chyby a hodnot DP). Nazkoušku jsem čidlo odpojil úplně a to pak ve 3. i 4. poli hodnoty zcela chybí. Z toho usuzuji, že hodnoty se zobrazují aktuální.
DP.jpg
DP.jpg (272.25 KiB) Zobrazeno 362 x
chyba.jpg
chyba.jpg (152.63 KiB) Zobrazeno 362 x
bez chyby.jpg
bez chyby.jpg (141.4 KiB) Zobrazeno 362 x
Naposledy upravil(a) Ladis001 dne 26 dub 2024, 21:40, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5480
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Re: Octavie 1.6 75kW BFQ - chyba snímače otáček vačky G40

Příspěvek od ROMEK »

Raz som riešil octaviu 2 motor BKD a ta občas nechcela chytať za tepla taktiež vyhadzovalo chybu "snímač polohy vačky -nverohodný signál" pomohla až výmena snímača za originál predtým tam boli nejake náhrady
Honda CR-V, Peugeot Partner,VW Caddy, Škoda 1000MB DELUXE
Ladis001
Přispěvovatel
Příspěvky: 233
Registrován: 28 úno 2006, 23:19

Re: Octavie 1.6 75kW BFQ - chyba snímače otáček vačky G40

Příspěvek od Ladis001 »

Tady, bohužel už vyzkoušeny dva nové + jeden ze stejného motoru, ale jiného auta - originál. Žádná změna. A obráceně Bosch, který tady vyhazoval tuto chybu jezdí už cca 3 týdny v jiném autě ( také BFQ), bez jediného problému.
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5480
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Re: Octavie 1.6 75kW BFQ - chyba snímače otáček vačky G40

Příspěvek od ROMEK »

Skus druhu jednotku motoru
Honda CR-V, Peugeot Partner,VW Caddy, Škoda 1000MB DELUXE
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14284
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Re: Octavie 1.6 75kW BFQ - chyba snímače otáček vačky G40

Příspěvek od Tomas.cz »

Ladis001 píše: 26 dub 2024, 18:56 Tomas.cz : Svazek jsem dneska nakonec rozbalil skoro celý (začal jsem pod filtrboxem a skončil až u čidla - kabliky jak nové v celé délce) - nicmé rovnou jsem natahnul při zpětném motání tři nové až k ŘJ, zitra to zkusim nahrdit. Rozmotáním a zamotáním celého svazku se nic nezměnilo. Všechny kostřící body, co byly cestou (motor, pod baterii atd očištěny), konektory taktéž - vše, co přišlo podruku :)
Sakra škoda, čekal jsem něco že kabeláž ke snímači byla jen na dvou drátkách a jak se za ní vezme se přeruší úplně :kol7:

Jsou-li snímače ok díky kombinacím a kabeláž, pak aby jak píše Romek nebyla na řadě řj.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19367
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Octavie 1.6 75kW BFQ - chyba snímače otáček vačky G40

Příspěvek od roman1648 »

Několikrát jsem ty jenotky už taky měnil,různé projevy, ty auta mají léta a nic nevydrží věčně
jakabasej5
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 04 kvě 2024, 08:11

Re: Octavie 1.6 75kW BFQ - chyba snímače otáček vačky G40

Příspěvek od jakabasej5 »

Ladis001 píše: 24 dub 2024, 08:27 Hezký den.
Tomas.cz: Zkusím tedy provizorně dát tři nové kablíky od čidla napřímo do RJ. Sice jsem je zkoušel proměřit (tváří se OK), ale po kontrole dle rady - kolem starteru to bude rychlejsi než rozmotat a hledat - to nastane az když chyba zmizí :D, O víkendu to rozhodim a dám výsledek.

roman1648: Starter točí normálně. Žádné změny v rychlosti a plynulosti jsem nepostřehnul - jediné jak jsem psal - když se objeví chyba, tak točí déle ( jednotky sekund) než nastartuje.

Děkuji

Zdá se, že jsi provedl několik kroků, abys identifikoval problém s vozidlem.
Odpovědět

Zpět na „Údržba a zvyšování výkonu (BENZÍN, LPG, CNG)“