Vibracie/Hrkanie pri brzdeni motorom - DSG, Haldex 5

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
mykro
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 08 pro 2022, 15:18
Odpovědi: 0

Vibracie/Hrkanie pri brzdeni motorom - DSG, Haldex 5

Příspěvek od mykro »

Zdravim,
Seat Leon 4x4 mk3 2015 (ako Golf Mk7), automat DSG DQ250, 200tkm.
Vcera som spozoroval divne tlmene zvuky/vibracie od podvozku, ktore pri pozornom pocuvani maju aj nejaky vzor - je rotacneho charakteru a nie take, ktore sa prejavia pri prejazde nerovnostou, pri brzdeni, pri prenasani hmotnosti na jednu stranu a pod. Vibracie maju roznu intenzitu, takze v priebehu brzdenia motorom raz ich pocut vyraznejsie, raz trosicku slabsie.
Pozorujem ich pri brzdeni motorom, pri akceleracii ich vnimam len okrajovo, ale ak zaradim Neutral pocas jazdy, tak ich necitim. Pri 4x4 sa kardan stale otaca, ale pri neutrale neprenasa take sily ako ked su zapojene zadne kolesa (akceleracia/deceleracia).

Rozmyslam co sa mohlo stat. Mozne varianty
1. V decembri mi na geometrii oznamili, ze zadne silentbloky prednych ramien su odtrhnute, kedze auto trosku tahalo do strany uz dlhsiu dobu (asi po vytlku). Zakupil som nove ramena, ale doteraz som ich nevymenil a jazdil s vadnymi silentblokmi (STK preslo, pneu uz su po bokoch zjazdene, takze rychla vymena ramien by ich nezachranila). Otazne je ci takato vola mohla vyvolat napor na poloosy -vonkajsie, vnutorne, alebo loziska prevodovky ?
2. Kardanove lozisko, prejavujuce zavadu len ak zadok brzdi predok skrz kardan - tj. deceleracia ?
3. Pred tyznom som zaradil Parkovanie skor ako stali kolesa, ale bolo to uz len cca 20cm od riadneho zaparkovania, rychlost minimalna. Auto potom islo ok.
4. Vcera kedy som spozoroval tieto vibracie, som mierne zaparkoval na prijazdovu cestu so sklonom, dal P a rucnu brzdu. Pri cuvani naspat mi islo tazsie zaradit R a bolo citit ze nejde to po masle.

Na aute som robil veci suvisiace s tymto - vymena zadneho loziska, kde po 20tkm mi zacal jemne zavyjat zadny diferencial (haldex?) pri rychlosti +-80kmh (udajne pri najazde 180tkm to je bezna zavada u tychto diffoch)..a vlastne menil som to preto lebo som mal vibracie nad 110kmh a podozrieval som lozisko kolesa alebo kardanove lozisko, ale boli to asi zle vyvazene a vymedzene kolesa, zhodil som remenicu a dal naspat, pri 160tkm meneny olej v DSG+haldexe+zadnom diffe, predne stabilizacne tycky,...

Co sa mohlo stat? Je mozne, ze ak konecne vymenim predne ramena, ze NOVY (hrkanie) problem sa vyriesi a rovnako aj geometria, alebo sa daco ine dalsie zosypalo, a ako to otestovat resp. vylucit?

Dakujem za podporu
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“