S-Max silné lupnutí při rozjezdu s vytočeným kolem

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
OťasTDi
Aktivista
Odpovědi: 0

S-Max silné lupnutí při rozjezdu s vytočeným kolem

Příspěvek od OťasTDi »

Kluci je to S Max rv 2006 2,0TDCi 103kw....při plném rejdu to na jedničku a někdy i na zpátečku to z pravého předku lupne jako kdyby přeskočila pružina tlumiče...takový podobný zvuk...jenže...

1. Před cca rokem měněné horní uložení tlumiče....ložisko vypadalo OK
2. Kolo dole, vše jsem zkontroloval, pružina je celá, kost stabilizátoru OK, silentblok ramene u nápravnice OK, ten přední jakoby má známky stáří ale urvaný není, čep řízení vnější OK

Myslel jsem, protože kotouče měly dost hranu, že to nějak napruží destičky, strhl jsem hrany flexou - beze změny

Co mě zaujalo:

1. Z poloosou jde cca 1 až 2 mm pohybovat axiálně, čili od kineťáku ke kineťáku....je to normální, nebo to ukazuje na kloub KO?

2. Zdálo se mi, že vnitřní kloub tyče řízení (u hřebenu) už není nic moc a trošku se mi zdálo, že má vůli, když jsem cloumal s kolem - ale to mi na ten zvuk nevychází - to by spíš klepalo při pohybu volantem

Kam byste mě nasměrovali? Vnitřní kineťák? Ale necvaká to v rytmu otáčení....vždy jen jednou lupne, ale jako řidič to sice slyším z pravé strany, ale zdá se mi, že né až od kola, ale jakoby z prostředka auta a dokonce cítím, jak to kopne do plynového pedálu (to myslím vážně)
Škoda Octavia 3 Combi 1,6 TDi CR 81kw CXXB, r.v. 2015 + Škoda Fabia 1,2 12V BME, rv 2006...VCDS MAX, VIS 6.5, Delphi 2015.R3
Tomas.cz
Aktivista

Re: S-Max silné lupnutí při rozjezdu s vytočeným kolem

Příspěvek od Tomas.cz »

Tipuju buď kloub u kola a nebo a to zkontrolovat určitě jestli neni vůle mezi drážkováním kloubu a nábojem ložiska, tady díky konstrukci náboje není kloub poloosy do náboje nějak extra silově přitažen - šroub M8 a může tam vzniknout vůle s následným cvakáním mezi drážkováním.
OťasTDi
Aktivista

Příspěvek od OťasTDi »

Tome čili myslíš unašeč poloosy v převodovce? Takový ten mezikus?
Škoda Octavia 3 Combi 1,6 TDi CR 81kw CXXB, r.v. 2015 + Škoda Fabia 1,2 12V BME, rv 2006...VCDS MAX, VIS 6.5, Delphi 2015.R3
OťasTDi
Aktivista

Příspěvek od OťasTDi »

Né už asi vím....
IMG_20240604_053031.jpg
IMG_20240604_053031.jpg (124.08 KiB) Zobrazeno 471 x
Tomas.cz
Aktivista

Příspěvek od Tomas.cz »

Přesně tak, vím že na to Ford i Volvo měli i nějakou akci, že to lidem v rámci servisu dodatečně lepili Loctitem aby drážkování necvakalo.
OťasTDi
Aktivista

Příspěvek od OťasTDi »

Nooooo jako před časem tam bylo měněný horní uložení..... takže podle mě těhlice ven... já to nedělal, ale ten co ano, tak určitě použil původní šroub a nepodmazal ho.... nicméně.....tohle není cvakání ale jednorázové silné lupnutí.....od poslechu bych jasně řekl pružina....ale ta to není.... protože to jde víc z prostředka, jak už jsem psal.....v pátek budu mít auto u sebe.....zkontroluji ten šroub a poloosu v krutu.... vlastně ani nechápu jakou silou se to může přenést do pedálu plynu.....kdybych osobně nezažil, tak nevěřím
OťasTDi
Aktivista

Příspěvek od OťasTDi »

Kluci asi si teď naseru do huby, ale je to od pružiny....tak dlouho jsme to zkoušeli, až se to podařilo na místě nasimulovat....vytáčet kola a přes ručku motorem houpat...já ruce všude možně a pak lup do pružiny - zabrnělo to v ruce, takže jistota....a je to ta strana, jak se měnilo horní uložení.....pružina je celá, takže buď nějaká chyba při montáži a nebo a to si myslím já, drhne ložisko uložení tlumiče - objednám nové febi - bilstein a zkusíme tu těhli vyndat a snad se to podaří nějak vyřešit
OťasTDi
Aktivista

Příspěvek od OťasTDi »

Objednal jsem nové valivé ložisko pružiny....dám pak vědět, jak to dopadlo
roman1648
Aktivista

Příspěvek od roman1648 »

Tady je to dost zvláštně udělaný, nelíbí se mi to, ty ložiska jsou plastový a jakmile povolíš pružinu ze stahováku, to ložisko se kolikrát celé vykřiví že je div že to drží pohromadě, jednou jsem měl na Mondeo IV nový Lemfordery a když jsem viděl co to dělá tak jsem tam vrátil staré origo ( kterým nic nebylo ) takže to že to před tebou někdo měnil neznamená že už to neodešlo...
Odpovědět

Zpět na „Ford“