Demontáž a oprava turba vrchem

Noví uživatelé prostudovat jako první! Vytvořený souhrn témat na často probírané dotazy.
Téma mohou zakládat jen moderátoři - pokud máte nápad, kontaktujte Reeshu, nebo Dukese

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Lany
Přispěvovatel
Příspěvky: 51
Registrován: 06 úno 2006, 13:40

Příspěvek od Lany »

Já to čistil mosazným kartáčem. Rozhodně nic nemazat. Při teplotách kolem 700°C to stejně nemá smysl.
Oct 01 81kw
octaviaman
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 01 úno 2007, 11:52

Příspěvek od octaviaman »

díky,to jsem si myslel že to stačí nějak opucovat i doma!někdo říká že jsou na to spešl lázně a že to jinak nevyčistím!no jsou tam jen saze ne?tak co bych dával někde 4 táci!
1.9 TDI 81kW SLX 3/00
Lany
Přispěvovatel
Příspěvky: 51
Registrován: 06 úno 2006, 13:40

Příspěvek od Lany »

Saze a rez. Rez doporučuji vyškrábat šroubovákem a smirkem.
Oct 01 81kw
octaviaman
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 01 úno 2007, 11:52

Příspěvek od octaviaman »

jojo,děkuju,budu to ale dělat až bude příznivější počasí,tatík domluvil dílnu s jámou,ale protože vesměs jezdějí tak tam netopí.až to udělám dám sem vědět jak to dopadlo!
1.9 TDI 81kW SLX 3/00
Uživatelský avatar
MirekX
Aktivista
Příspěvky: 4710
Registrován: 24 led 2006, 18:27
Bydliště: Týniště nad Orlicí

Příspěvek od MirekX »

Teď jsme zase jedno dělali, jde to i jen zvrchu, celkem OK, ale samo jáma je lepší A pěkně mi to vyčistil kamarád, nějakým roztokem na čištění šperků (stříbra) a je to parádní
Sharan 1,9 PD 115PS AUY- 225 PS a 500Nm turbo GTD1752VRL Sharan 2,0 CFFB 140PS turbo GTD1752VRK-REA, - 226PS a 465Nm, OIII 2,0TDI 150PS - 182 PS a 417Nm vše od Dieselpoweru. :) KTM SMT 990 115PS www.zvsagro.cz E-Golf 100kW zatím série (noteeth)
Passat TDI
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 22 bře 2007, 20:39

Příspěvek od Passat TDI »

U toho půlení turba mi pomohl sprej na uvolňování šrubů. Před tím to nešlo ani za nic a po vystříknutí spáry povolilo celkem lehce
Uživatelský avatar
Fantik
Aktivista
Příspěvky: 5948
Registrován: 23 led 2006, 12:03
Bydliště: Liberecko

Příspěvek od Fantik »

Po nahřátí autogenem povolí vždy. :D
tomáš karbus
Aktivista
Příspěvky: 1521
Registrován: 09 říj 2006, 22:00
Bydliště: Pozdeň

Příspěvek od tomáš karbus »

hm na to bych byl,ale u turba opatrny
Uživatelský avatar
Fantik
Aktivista
Příspěvky: 5948
Registrován: 23 led 2006, 12:03
Bydliště: Liberecko

Příspěvek od Fantik »

tomáš karbus píše:hm na to bych byl,ale u turba opatrny
Proč?

Nahřejvám jen svody a ty se zase tak neohřejou aby se něco poškodilo.
octaviaman
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 01 úno 2007, 11:52

Příspěvek od octaviaman »

zdar,
tak se pomalinku uvolnuje ta osička ale nic moc,slyšel jsem od kolegy že vyčištění je dočasné řešení asi tak na dva měsíce.je prý lepší sehnat nové,že už má tohle nakroucené ty lopatky a že už to není ono jak to má být.
Druhý kolega tvrdí že udělá takový pokus omyl že bude měnit kus za kus až přijde na to čím to vlastně vůbec je že to nemusí tím turbem vůbec být,mají autoservis na koncernový VW tak nevím co vy na to?1 kolega říká že jen turbo a že nové za 13 tis.,druhý bude zkoušet a za hodku chce 500kč,což je v součtu asi 1000 kč a ještě se sveze :) .problémbude pak jeho diagnostika v součtu to může vyjít :vyčištění turba 1000kč,váha 2000kč atd.taky by to mohlo být zanesené potrubí od intercooleru!?
1.9 TDI 81kW SLX 3/00
tomáš karbus
Aktivista
Příspěvky: 1521
Registrován: 09 říj 2006, 22:00
Bydliště: Pozdeň

Příspěvek od tomáš karbus »

hm ja jsem takhle nahrejvanim tenkrat nejspis poskodil turbo 1,6td proto jsem skepticy a to byla jen chvilinka samozrejmne je to jen moje skusenost a muj nazor
Uživatelský avatar
Fantik
Aktivista
Příspěvky: 5948
Registrován: 23 led 2006, 12:03
Bydliště: Liberecko

Příspěvek od Fantik »

tomáš karbus píše:hm ja jsem takhle nahrejvanim tenkrat nejspis poskodil turbo 1,6td proto jsem skepticy a to byla jen chvilinka samozrejmne je to jen moje skusenost a muj nazor
Když si přečteš tady: http://www.chipforum.cz/viewtopic.php?t=64 jaký teploty jsou ve svodech tak by se tomu přiměřenym nahřátim nemělo ublížit. Nevyčistil jsem těch turb moc ale nikdy se žádnému nic nestalo.
kolez
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 04 led 2007, 20:01

Re: Demontáž a oprava turba vrchem

Příspěvek od kolez »

ahoj chci se zeptat taky mne to ceka tohle vytazeni turba,chci se zeptat jak to cistis to turbo od toho karbonu kartacem,nebo nejakym prípravkem????diky za info
pafka
Aktivista
Příspěvky: 3359
Registrován: 15 úno 2006, 22:40

Příspěvek od pafka »

Fantik píše:
tomáš karbus píše:hm ja jsem takhle nahrejvanim tenkrat nejspis poskodil turbo 1,6td proto jsem skepticy a to byla jen chvilinka samozrejmne je to jen moje skusenost a muj nazor
Když si přečteš tady: http://www.chipforum.cz/viewtopic.php?t=64 jaký teploty jsou ve svodech tak by se tomu přiměřenym nahřátim nemělo ublížit. Nevyčistil jsem těch turb moc ale nikdy se žádnému nic nestalo.
běžně je nahřívám od té doby co mě jedno prasklo, jak bylo na tvrdo zarezlé do sebe, a posledně jsem mu musel pořádně zatopit než povolilo, nevidím v tom žádný problém
Ondřej Krákora
Přispěvovatel
Příspěvky: 315
Registrován: 08 zář 2006, 14:17

Příspěvek od Ondřej Krákora »

Tak včera sem čistil a nešlo to ani po zahřátí autogenem, tak vymyslel švagr stahovák, kterym to de upně parádně a je to nejbezpečnější.
G2 TDI
Odpovědět

Zpět na „FAQ - časté dotazy - řešení, postupy“