řemenice na klice

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
mensik4
Přispěvovatel
Příspěvky: 642
Registrován: 06 úno 2006, 23:15

Příspěvek od mensik4 »

Tady je ta fotka frézky jak jsem sliboval:-))

http://mamba.webz.cz/frezka.jpg
V70 II 2.5Tdi 103kw
milucky
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 12 říj 2015, 16:29

kolečko na klice

Příspěvek od milucky »

Zdravím hodní lidé :)
poslední dobou se mi na mém golfovi tdi 1Z začaly zhoršovat starty, tak jsem trochu probádal forum a jvypadá to na vůli kolečka s klikovkou. Chtěl bych se proto zeptat, jestli není někdo z okolí Liberce, kdo by tomu rozumněl a případně věděl jak opravit. Svýho golfa jsem koupil nedávno a nerad bych aby se potkaly ventily :(
Uživatelský avatar
mensik4
Přispěvovatel
Příspěvky: 642
Registrován: 06 úno 2006, 23:15

Příspěvek od mensik4 »

Autoservis Mensik s,r.o. Děčín... 731/487538
V70 II 2.5Tdi 103kw
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Samozřejmě je neskutečně naivní myslet si, že rázy kterým je kolečko vystaveno vydrží nějaké přiblblé lepidlo nebo různé hokusy pokusy , ale samozřejmě je to pochopitelné, člověk hledá nejsnažší cestu..Jak píšou předřečníci , je to jako u mopeda na klice u setrvačníkového zapalování- klínek je tam jen k určení polohy..Pokud se tyto spoje /u mopeda rotor - kužel/pootočí, jediný kvalitní způsob je opracování stykových ploch, aby mohl být idiotský tlakový spoj obnoven. Podobné problémy měla i jiná auta, např. naftová Sierra 1,8 td, kde ale konstrukčně šlo druhé kolečko svrtat s tím spodním a použit k fixaci vrtáky. Ale tady bohužel buď mít přípravek anebo jít tou složitější, ale řemeslnější cestou a to je demontáž kliky..A i 1mm vůle se během chvilky může změnit v situaci, kterou měl můj soused, "který nepolevil v tahu na branku," a kterého i roztahovali , auto kouřilo a koktalo až mu ulítla řemenice i s kusem kliky... :)
nepropadat panice...
hiero
Přispěvovatel
Příspěvky: 416
Registrován: 30 bře 2009, 15:19
Bydliště: Štúrovo

Příspěvek od hiero »

uz ked to tu ozilo tak to hodim sem kto by vedel zapozicat za odmenu frezku. budem menit simering kolecko ide dolu a budem samozrejme osadzat nove a samozrejme pred osadenim to chcem pre istotu zarovnat....
Tdi
spirib
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 28 srp 2012, 17:55

Příspěvek od spirib »

Nazdar Hiero, podarilo sa ti niekde zohnat tu frezku ? tiez ma to caka a vysolit 100ecok na jedno pouzitie je na mna prisilna kava ...
Uživatelský avatar
TDI tech
Aktivista
Příspěvky: 10231
Registrován: 16 říj 2007, 23:18

Příspěvek od TDI tech »

Tak konkretne ta frezka v tom odkaze na zaciatku vlakna je k nicomu. Kontaktujte clena " conti " on predava taku frezku s ktorou to ide ako po masle http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.p ... 230#526230 ;)
hiero
Přispěvovatel
Příspěvky: 416
Registrován: 30 bře 2009, 15:19
Bydliště: Štúrovo

Příspěvek od hiero »

dakujem za typ napisem mu.... :)
Tdi
hiero
Přispěvovatel
Příspěvky: 416
Registrován: 30 bře 2009, 15:19
Bydliště: Štúrovo

Příspěvek od hiero »

Našla by sa dobrá duša co by za odmenu zapožičala tu frezku? Kúpa na jednorazové použitie je pre mňa vysoká a nerentabilna. A este jedna otázka od ktorého výrobcu kolecko? Rozmyslal som swag...Dakujem!
Tdi
Uživatelský avatar
turbo kamna power
Aktivista
Příspěvky: 4221
Registrován: 15 dub 2008, 20:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od turbo kamna power »

kolečko i šroub jedině originál ;) kolečko stojí cca 900kč a šroub 100kč
Golf mk1 mTDI ...powered by Holz-tdi
Golf mk3 GTI "20 jahre" TDI ...powered by Moravia-Tuning
Ibiza 6k2 1.8T Cupra ...in progress
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5
Uživatelský avatar
TDI tech
Aktivista
Příspěvky: 10231
Registrován: 16 říj 2007, 23:18

Příspěvek od TDI tech »

Uz viac krat som daval kolecko Febi stoji cca. 15eur a srubu ani nviem aku asi tiez Febi za cca. 3eura a chvalabohu tie auta uz nejaky cas jazdia, tak ma nestras :?
milucky
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 12 říj 2015, 16:29

ozubený kolečko

Příspěvek od milucky »

to mě taky nestraš :/ dneska jsem to dovezl jednomu mechanikovi s tím, že jsem si sehnal kolečko a šroub taky od febi tak doufám, že to alespoň těch 100 tkm vydrží
Uživatelský avatar
turbo kamna power
Aktivista
Příspěvky: 4221
Registrován: 15 dub 2008, 20:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od turbo kamna power »

Neříkám, že nevydrží, ale febi je obecně celkem shit, takže já bych to jako takhle důležitou součástku nedal... ono investice 1000kč navic do origo kolečka a šroubu při dělání rozvodů neni nic hrozného ;)
Ale musím se přiznat, že jsem jednou pri výměně rozvodů použil šroub z rozvodové sady INA a zatim drží. Ťuk ťuk :)
Golf mk1 mTDI ...powered by Holz-tdi
Golf mk3 GTI "20 jahre" TDI ...powered by Moravia-Tuning
Ibiza 6k2 1.8T Cupra ...in progress
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5
milucky
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 12 říj 2015, 16:29

Příspěvek od milucky »

a to jsem si myslel, že febi až takový shity nedělá... :-? :-?
hiero
Přispěvovatel
Příspěvky: 416
Registrován: 30 bře 2009, 15:19
Bydliště: Štúrovo

Příspěvek od hiero »

chalani to je pekne ake kolecko ale furt nikto kto by tu frezku zapozical!
Tdi
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“