Jak se jezdí na petrolej?

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
PatrikGTD
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 23 dub 2006, 20:03

Jak se jezdí na petrolej?

Příspěvek od PatrikGTD »

Čau, zajímalo by mě jestli má někdo zkušenosti s ježděním na petrolej, případně jestli se má míchat s naftou a v jakém poměru. Jestli to vydrží motor atd.
R5 GTD -> GIV TDI
mazda626
Přispěvovatel
Příspěvky: 77
Registrován: 25 bře 2006, 20:20
Bydliště: Praha

Příspěvek od mazda626 »

řekni mě kde seženeš levně petrolej aby se ti to vyplatilo?
Uživatelský avatar
PatrikGTD
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 23 dub 2006, 20:03

Příspěvek od PatrikGTD »

mazda626 píše:řekni mě kde seženeš levně petrolej aby se ti to vyplatilo?
No mám kámoše co toho má doma plno, tak řikal že mi ho klidně dá. Kdyby se mi to nevyplatilo tak se tim vůbec nezabývám.
R5 GTD -> GIV TDI
bobyd
Přispěvovatel
Příspěvky: 650
Registrován: 25 úno 2006, 18:20

Příspěvek od bobyd »

zrovna dneska mi povidal soused kterej je leteckej ing ze letadla musi odkalovat to snad znamena ze pred kazdym startem upusti kus nadrze a tan petrolej uz se pak do letadel nepuziva staci mit znameho na letisti takova mala drobnost :P ale rikal ze by to nemel byt problem jezdit na tohle palivo snad naky silenci v americe rezou petrolej naftou aby usetrili pri letani kdyz hnoji
René Zach
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 23 dub 2006, 12:13

Příspěvek od René Zach »

Tak si myslím, že zrovna petrolej by byl vhodný k míchání se stolním olejem. (Rozlišovat od fritáku). Přidávat dieseladitiva. Pokud ovšem ho máš k dispozici levně. Jinak petrolej je z ekologického hlediska ecklhaft.
Uživatelský avatar
MirekX
Aktivista
Příspěvky: 4710
Registrován: 24 led 2006, 18:27
Bydliště: Týniště nad Orlicí

Příspěvek od MirekX »

Petrolej je super aditivo na zimu, čím víc petroleje, tím líp. :D :D :D
Sharan 1,9 PD 115PS AUY- 225 PS a 500Nm turbo GTD1752VRL Sharan 2,0 CFFB 140PS turbo GTD1752VRK-REA, - 226PS a 465Nm, OIII 2,0TDI 150PS - 182 PS a 417Nm vše od Dieselpoweru. :) KTM SMT 990 115PS www.zvsagro.cz E-Golf 100kW zatím série (noteeth)
Uživatelský avatar
Kuba
Přispěvovatel
Příspěvky: 279
Registrován: 23 led 2006, 21:18

Příspěvek od Kuba »

:? :? :? To: René Zach : nerozumím, proč by měl být PETROLEJ z ekologického hlediska "eckelhaft" :x :? . Vždyď petrolej je jako nafta "pouhá" frakce ropy ( destilační frakce ) . Křivka varu je mezi naftou a benzinem - mám na mysli "běžný" petrolej na svícení a pro technické účely. Svými vlastnostmi coby palivo se podobá naftě, avšak neparafinuje v zimě a lze jej bez potíží přimíchávat do nafty až do poměru 50 %. Ani letecký petrolej, o kterým je tu zřejmě řeč, není škodlivější než nafta a spol. Ten se ale nejvíce podobá tzv. lehké motorové naftě pro arktická klimata - a je to směs - podobně jako nafta - kapalných uhlovodíků vroucí obvykle v rozmezí tušim 135°C (možná 145 °C - nechce se mi to hledat (noteeth) ) až 280°C získaná z ropy . Petrolej JE sice biologicky stálý a v přírodě se nerozkládá, avšak v motoru shoří stejně dobřě jako nafta ( nebo jako rostlináááááč ) ..... nebo se mýlím ??? (rofl)
VW BORA 1,9 TDI PD, 96 kW
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14271
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Kamarád jezdí na 25% nafta a 75% leteckej petrolej, nebo cca 99% leteckej petrolej a 1% olej na mazání čerpadla a jede to.
Tom
zdenace
Aktivista
Příspěvky: 1172
Registrován: 23 led 2006, 22:06
Bydliště: Přerov

Příspěvek od zdenace »

Co vím, tak nákl. Tatra nám jela i na čistej petrolej.
tdidriver
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 10 bře 2006, 12:35

Příspěvek od tdidriver »

Hele když už se tu bavíte co na co jezdí. Zvládá taky Omega 2,5TD jízdu na olej? Nevim ani jaký to má čerpadlo, má s tim někdo zkušenosti?
Uživatelský avatar
Kuba
Přispěvovatel
Příspěvky: 279
Registrován: 23 led 2006, 21:18

Příspěvek od Kuba »

Nepíšeš, jaká OMEGA 2,5 TD. Byly novější a pak starší.... jeden z nich měl přiškrcenej motor z BMW a určitě rotační čerpadlo a byl komůrkáč. Jízda na rostlináč v poho.
VW BORA 1,9 TDI PD, 96 kW
tdidriver
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 10 bře 2006, 12:35

Příspěvek od tdidriver »

Jo jo, myslel sem ten model s tim motorem převzatym od BMW. Díky
Uživatelský avatar
Kuba
Přispěvovatel
Příspěvky: 279
Registrován: 23 led 2006, 21:18

Příspěvek od Kuba »

Pak je tam skutečně čerpadlo BOSCH a při dodržení všech opatření jako je předehřev, 2 nádrže apod. je přestavba možná a tenhle motor je velmi vhodný k takové úpravě - dlaeko více něž TDI.
VW BORA 1,9 TDI PD, 96 kW
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“