Čínské rozdělovací hlavy

Noví uživatelé prostudovat jako první! Vytvořený souhrn témat na často probírané dotazy.
Téma mohou zakládat jen moderátoři - pokud máte nápad, kontaktujte Reeshu, nebo Dukese

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Venca
uživatel
Příspěvky: 407
Registrován: 01 čer 2006, 23:34
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Čínské rozdělovací hlavy

Příspěvek od Venca »

Protoze v posledni dobe je cim dal tim vice nas trh zaplavovan nekvalitnimi vyrobky z Ciny, rozhodl jsem se zde prezentovat cinske rozdelovaci hlavy, aby clenove tohoto fora byli uchraneni nebo mohli rozpoznat tyto nekvalitni vyrobky sami. Vetsinou jsou prezentovany jako " Originalni rozdelovaci hlavy" nikoliv jako " Originalni rozdelovaci hlavy Bosch ". Na povrchu teto hlavy nenajdete vetsinou zadne oznaceni mimo A,B,C,D - vyvodu prepoustecich ventilu do jednotlivych vstrikovacu a nema zadne prislusenstvi. Bosch ma naopak oznaceny vsechny dily hlavy a k svemu vyrobku dodava cele prislusenstvi s tesnenim a vymezovaci podlozku oproti vacce. Rozdily jsou take ve tvaru regulacni objimky, jak muzete videt z prilozenych fotografii. Take baleni novych hlav je odlisne, kde cinske hlavy jsou zavareny v silnem igelitu.



Nakonec bych rad dodal, ze sam jsem tyto hlavy z Ciny nakoupil v mnozstvi asi 60 ks a tyto stale vlastnim, protoze po dukladnych testech na vozidle ( znicena celkem 3 cerpadla + hlavy ) a po testech v odborne zkusebne bylo zjisteno, ze material je odlisny, s odlisnou tepelnou roztaznosti a hlavy jsou pro dlouhodoby provoz naprosto nepouzitelne.
Varuji proto vsechny pred lehkomyslnym nakupem snadno dostupnych neoznacenych rozdelovacich hlav, ktere vsak mohou na vozidle napachat nedozirne skody. Predevsim pokud majitel zvysuje vykon a zatez na jednotlive komponenty je daleko vetsi, je nutno takovy nakup sakramentsky zvazit. Muze to vyjit na pekne penize.

Dodavam, ze clanek neni sestaven proti tzv. " Konkurencnimu foru " nebot ti tvrdi, ze prodavaji originalni hlavy.

Foto - porovnání (klikněte pro zvětšení):
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Příslušenství dodávané k BOSCH hlavám
Slavkov
Aktivista
Příspěvky: 4579
Registrován: 09 lis 2007, 15:48
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: Cinske rozdelovaci hlavy

Příspěvek od Slavkov »

Venca píše:... po dukladnych testech na vozidle ( znicena celkem 3 cerpadla + hlavy ) a po testech v odborne zkusebne bylo zjisteno, ze material je odlisny, s odlisnou tepelnou roztaznosti a hlavy jsou pro dlouhodoby provoz naprosto nepouzitelne.
Náhodou fotky toho, co to provede nemáš? (noteeth)
GIV Variant TDi ???kW
Venca
uživatel
Příspěvky: 407
Registrován: 01 čer 2006, 23:34
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Venca »

Clovece nemam, protoze jsem byl vzteky bez sebe a vsechen srot vyhazel. To vis byla to darda. Ty hlavy jeste mam jenom proto, ze jsem se blahove domnival, ze to nejak zreklamuju. Ale jsou mrtvej brouk a je to daleko...
:x
tomáš karbus
Aktivista
Příspěvky: 1521
Registrován: 09 říj 2006, 22:00
Bydliště: Pozdeň

Příspěvek od tomáš karbus »

Pozor to vrchní vybrání a čelní oražení mimo A,B,C,D nemají ani některé bosch hlavy, docela mne to zajímá, protože jsem o tom již též dost slyšel a až budu mít po zkouškách trochu volnější režim, tak schválně zkusím jednu sehnat namontovat osolit jí na stolici, kvůli pravidelnosti množství a odolnosti, jen bude trochu problém se zvyšováním teploty, pokud vydrží trápení na patřičný vstřikovací tlak, tak ji zkusím ještě ochladit a znovu totéž

jako další problémový aspekt bych možná typoval pružiny, které jsou pro větší hlavy jiné (většinou silnější) a mohli by při použití těch co tam byli snižovat životnost (je to jen má doměnka, protože jsem vždy montoval to co tam patří)
Venca
uživatel
Příspěvky: 407
Registrován: 01 čer 2006, 23:34
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Venca »

Kdyz budes pak mit chut, muzu ti jednu dat original zavarenou v igelitu. Samo ze zadara.
tomáš karbus
Aktivista
Příspěvky: 1521
Registrován: 09 říj 2006, 22:00
Bydliště: Pozdeň

Příspěvek od tomáš karbus »

To by bylo fajn, alespoň ji nebudu muset shánět, samozřejmě výsledek zdokumentuji a at vydrží, nebo ne, tak ji pošlu zpět ve stavu v jakém zůstala, ale jak píšu ted mám jiné starosti a pokud se něco takového zkouší tak se člověk kolem toho musí pořád motat a to zabere fůru času. Bude to aktuální někdy začátkem dubna.
Venca
uživatel
Příspěvky: 407
Registrován: 01 čer 2006, 23:34
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Venca »

Takze opet neco noveho. Hlavy nove dovezene z Ciny jiz maji nic nerikajici potisk, takze jsou hure rozeznatelne od hlav Bosch. Presto jsou snadno rozpoznatelne. Ve ctrvrte rade snimku hlav vidite zespodu od Bosche na valci pistu vyrazene oznaceni. Cinske hlavy tam nemaji nic. Cinske hlavy jsou i nadale bez prislusenstvi. (hm)
Uživatelský avatar
Huml
Aktivista
Příspěvky: 11068
Registrován: 23 led 2006, 20:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Huml »

to je to fakt takovej shit? kolik to vydrží, zkoušel to už někdo?
tomáš karbus
Aktivista
Příspěvky: 1521
Registrován: 09 říj 2006, 22:00
Bydliště: Pozdeň

Příspěvek od tomáš karbus »

No já zatím jen polskou, ta sice držela, ale dávala tak, že motor běžel jak pračka, o jednu z těchto si vencovi až budu mít po státnicích napíšu a zkusim jí nechat běžet co půjde a když pude alespoň na 70% jak má tak to rysknu hodit na chvilku i do auta, ale tady se nejvíc bojim, že u těchhle fabrik je kontrola na výstupu téměř nulová a tudíž to půjde kus od kusu, schválně bych to zprvu zkusil i trochu víc mazat než jen na naftě, ale už předem je mi líto toho obalu čerpadla.
Uživatelský avatar
conti
Aktivista
Příspěvky: 1154
Registrován: 20 dub 2007, 22:17
Bydliště: Tam na západě za Plzní
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od conti »

Musím reagovat, poté co mě jeden místní člen napadl, když jsem mu dodal novou 12mm hlavu od Bosche, s tím že si montáž zajistí sám a když si zřejmě přečetl tento nepřesný příspěvek pojednávající o čínských hlavách.
Protože se opravami vstřikovacích čerpadel zabývám a živím již hezkou řádku let, nikdy jsem se nesnažil svého zákazníka podvést, a natož abych někde nakoupil nějaký brak a pak ho prodával za nekřesťanské peníze jako originál.
Každé čerpadlo po opravě zkouším a nastavuji na stolici, a vždycky jsem byl proti tomu aby si hlavy někdo sám měnil přímo na autě. Je to na ho...
Co se týče hlav.
Neni pravda, že hlavy dodávané firmou Bosch musí nutně vypadat jako na obrázcích a s uvedeným příslušenstvím.
Hlava se dodává i holá s pístem a kroužem a za podstatně menší cenu, která je asi třetinová.
Zasvěcení to moc dobře ví, proto všichni kdo se úpravami zabývají, tyto hlavy také používají.


TAKŽE VÁŽENÝ,(koho se to týká)
ŽÁDNÁ ČÍNA ANI NIC JINÉHO!!!!!!!!!!!!!!
Uživatelský avatar
conti
Aktivista
Příspěvky: 1154
Registrován: 20 dub 2007, 22:17
Bydliště: Tam na západě za Plzní
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od conti »

Tady pro doplnění dodávám schválně snímek použité, již letité hlavy, která je z čerpadla Bosch, na kterém se bude dělat repase.
Čerpadlo je vyndané z auta a v žádném případě to auto neni z Číny. :)



Obrázek



A tady druhá hlava:



Obrázek





Jak vidíte na válci výtlačného pístu, žádná vyražená čísla tam nejsou. Takže teorie, že bez čísel jsou čínské hlavy,
padá


:-(
Smoke
Aktivista
Příspěvky: 2608
Registrován: 24 bře 2006, 12:00
Bydliště: kousek od Brna
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Smoke »

já tam vidím 440 a ještě něco (tak jak na bosch)
DTchip.cz chiptuning, měření výkonu

Audi A5 3.0tdi 176kw- 318k 711Nm.
Audi A3, 1756, AGR 90k@241k 557Nm - prodáno
trebi
Sběrač informací
Příspěvky: 41
Registrován: 24 říj 2009, 21:19

Příspěvek od trebi »

Nikdo tě nenapadl,jen mě přišlo divný,že na hlavě od tebe není kromě pismen A,B,C,D nic jinýho,nikde.Ty jsi se začal hned rozčilovat,že tam žadé čisla nemají být,že je to blbost,ted sem dáš foto stare hlavy a nějaká čísla se tam najdou i přesto že je tak stará.Přímo v boschi mi řekli že každý výrobek bosch má nějake číslo.Já to nemotují a taky se s tebou nehádám,mám jen obavy,aby mi to nezničilo třeba čerpadlo.Vzhledem k tvém tvrzení a ujištování,že to není žadný šmejd,tak si to nechám namontovat.Doufám jen,že se nebudem muset někdy nějak dohadovat.
Uživatelský avatar
conti
Aktivista
Příspěvky: 1154
Registrován: 20 dub 2007, 22:17
Bydliště: Tam na západě za Plzní
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od conti »

Smoke píše:já tam vidím 440 a ještě něco (tak jak na bosch)

Mluví se o válci, to je to kulaté uprostřed toho odlitku. Víš?A fotky jsem tam dal proto, aby bylo vidět, že nejsou všechny hlavy od Bosch stejné. Fotky hlav, které sem dal v dobré víře Venca vlastně nic nedokazujou.

Myslim že to bude těžké rozlišit. A padělatelé se také pořád zlepšují. Ať je to cokoliv. A nejhorší je, že se zlepčuje i kvalita.
Uživatelský avatar
brankar30
Aktivista
Příspěvky: 1282
Registrován: 06 led 2009, 16:45
Bydliště: Vranov nad Topľou,SK

Příspěvek od brankar30 »

pozna niekto hlavy ZEXEL?popripade skusenosti?? :?
AUDI A4 AVANT 3,0TDI QUATTRO EX golf IV TDI 188ps 402nm...
Odpovědět

Zpět na „FAQ - časté dotazy - řešení, postupy“