Kdy přepínáte

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

Odpovědět
alda164
Přispěvovatel
Příspěvky: 161
Registrován: 16 úno 2006, 11:25

Kdy přepínáte

Příspěvek od alda164 »

Kolik km před dojezdem v průměru přepínáte?Já mám zkratlou zpátečku a ovzdušňovací ventil a 5 km se mi zdá málo.
Ford Transit 2.5 DI 51kw
AUDI A4 1.9 TDI 8E 130 HP palivo nafta
Uživatelský avatar
Zdenda
Přispěvovatel
Příspěvky: 239
Registrován: 25 led 2006, 16:29
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Zdenda »

Já myslim, že dost záleží na zátěži, pokud dojíždim alespoň s půlkou plynu (třeba do kopce nebo s rozjezdama) tak mi stačí 0,5-1 km úplně suše. Pokud někam dojedeš z kopečka s nohou z plynu, tak se to skoro nevyplachuje. A u stojícího auta na volnoběh to taky trvá děsně dlouho, i když to protůrováváš...To je moje zkušenost.
VW Passat 1.6 TD, motor CY, r.v. 1987
VW Passat 1.9 TDI, motor AFN, 1996
Ford Mondeo 1.8 TDCI, 2007
Zelenka
Sběrač informací
Příspěvky: 43
Registrován: 25 bře 2006, 21:16

Re: Kdy přepínáte

Příspěvek od Zelenka »

alda164 píše:Kolik km před dojezdem v průměru přepínáte?Já mám zkratlou zpátečku a ovzdušňovací ventil a 5 km se mi zdá málo.
Já Tak 30-45 sec. na volnoběch nebo cca. 1km a stací to.
Peugeot partner 1.9 D
bobyd
Přispěvovatel
Příspěvky: 650
Registrován: 25 úno 2006, 18:20

Příspěvek od bobyd »

to je zajimavi zatim ma udelany prepinani rucne tj. kdyz prijedu a vim za budu stat dlouho prehodim jednu hadicku za druhou a bohate staci kdyz to necham chvilku cucat naftu a rano pak na naftu nastartuju a je to bez problemu cely den jezdim na cisty olej
Sharan 1.9 TDI 96 kw GOAL
OVCE 2.0 TDI 103 kw BKD
bobyd
Přispěvovatel
Příspěvky: 650
Registrován: 25 úno 2006, 18:20

Příspěvek od bobyd »

to je zajimavi zatim mam udelany prepinani rucne tj. kdyz prijedu a vim za budu stat dlouho prehodim jednu hadicku za druhou a bohate staci kdyz to necham chvilku cucat naftu a rano pak na naftu nastartuju a je to bez problemu cely den jezdim na cisty olej akorat co sleduju ze mi to na olej preci jenom trochu vic zere
Sharan 1.9 TDI 96 kw GOAL
OVCE 2.0 TDI 103 kw BKD
alda164
Přispěvovatel
Příspěvky: 161
Registrován: 16 úno 2006, 11:25

Příspěvek od alda164 »

bobyd píše:to je zajimavi zatim mam udelany prepinani rucne tj. kdyz prijedu a vim za budu stat dlouho prehodim jednu hadicku za druhou a bohate staci kdyz to necham chvilku cucat naftu a rano pak na naftu nastartuju a je to bez problemu cely den jezdim na cisty olej akorat co sleduju ze mi to na olej preci jenom trochu vic zere
To si tam dej alespon kulovy ventily, daji se koupit v instalaterskych potrebach.
Ford Transit 2.5 DI 51kw
AUDI A4 1.9 TDI 8E 130 HP palivo nafta
frenky
Přispěvovatel
Příspěvky: 157
Registrován: 23 led 2006, 14:26
Bydliště: Sušice, Praha

Příspěvek od frenky »

alda164 píše:
bobyd píše:to je zajimavi zatim mam udelany prepinani rucne tj. kdyz prijedu a vim za budu stat dlouho prehodim jednu hadicku za druhou a bohate staci kdyz to necham chvilku cucat naftu a rano pak na naftu nastartuju a je to bez problemu cely den jezdim na cisty olej akorat co sleduju ze mi to na olej preci jenom trochu vic zere
To si tam dej alespon kulovy ventily, daji se koupit v instalaterskych potrebach.
dají se koupit i nějaké rozumně malé průměry?
Já viděl všude jen strašný hovada
bobyd
Přispěvovatel
Příspěvky: 650
Registrován: 25 úno 2006, 18:20

Příspěvek od bobyd »

no prave uz jsem so po nich shanel mam tam 9 tubky takovy ventily by meli snad jenom v potrebach pro chemicky laboratore no az dozraje cas
tj. vyplata dam tam tricestny peveko zatim to bude asi nadale rucka
Sharan 1.9 TDI 96 kw GOAL
OVCE 2.0 TDI 103 kw BKD
alda164
Přispěvovatel
Příspěvky: 161
Registrován: 16 úno 2006, 11:25

Příspěvek od alda164 »

Ja jsem koupil normalni kulace, s vyvodem na 3/8 a koncovky se daji koupit tam , kde maji veci pro rozvod vzduchu.V takovych tech Bauhausech a pod., to vsechno maji pod jednou strechou.Jsou docela maly (asi 6cm dlouhy) a vyvod se da koupit bud na pr.6 nebo 8 mm.
Jednu dobu jsem je pouzival na prepinani zpatecky, hadice mi vedli kabinou.Ale ted co mam ten ovzdusnovaci ventil, cekaji na dalsi vyuziti 8) .
Ford Transit 2.5 DI 51kw
AUDI A4 1.9 TDI 8E 130 HP palivo nafta
alda164
Přispěvovatel
Příspěvky: 161
Registrován: 16 úno 2006, 11:25

Re: Kdy přepínáte

Příspěvek od alda164 »

Zelenka píše:
alda164 píše:Kolik km před dojezdem v průměru přepínáte?Já mám zkratlou zpátečku a ovzdušňovací ventil a 5 km se mi zdá málo.
Já Tak 30-45 sec. na volnoběch nebo cca. 1km a stací to.
Jo ale pokud mas prepinani zpatecky.Na volnobeh to zpateckou tece docela svizne.Ale pri zkratle zpatecce ten olej musis opravdu spotrebovat.
Zase se ti palivo ale vzajemne nekontaminuje.
Ford Transit 2.5 DI 51kw
AUDI A4 1.9 TDI 8E 130 HP palivo nafta
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“