ČERPADLO LUCAS EPIC

Moderátoři: šulda, Moderátoři

prudic
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 16 úno 2008, 21:38

ČERPADLO LUCAS EPIC

Příspěvek od prudic »

Ahoj majitelé vozů s motorem 2,1 TD a tudíž i čerpadla LUCAS EPIC.Měl bych dotaz jestli někdo má zkušenosti s výměnou čerpadla za starší nebo repas.Přečetl jsem si na různých fórech co jsem našel a názory se různí.Někdo tvrdí,že nemá cenu kupovat starší čerpadlo-jsou prý 4 typy epicu a není snadné poznat co je co.Každopádně to na něm není napsáno a pak jsou prý kódovaná a čerpadlo s jednoho motoru nepojede na jiném.Na druhou stranu cena repasu čerpadla se docela liší ale podle mého akt.pátrání je 5 firem které to v čr dělají fundovaně a mají na to speciélní stanici-HARTRIDGE AVM 20.Cena u nich je od 25-32000kč-což se mi zdá dost.Další poznatek mám s hovoru smajitelem specializováného servisu,který mi popsal několik kontrétních zkušeností s těmito čerpadly kdy byly na repasech u TĚCHTO firem a bohužel problémy se brzy vrátily.JEDINÁ firma u které prý nakonec všechny čerpadla skončily a se kerou má jen pozitivní zkušenost je ZM BRNO.Při takové palbě za repas mi přijde docela směšná záruka jen 3 MĚSÍCE kterou ty firmy dávají-což potvrzuje několik negativních zkušeností majitelů kterým se problémy po repasu vrátily.OTÁZKA TEDY ZNÍ:Jít do repasu nebo zkoušet sehnat čerpadlo z vrakáče?Uvítám jakékoli konkrétní zkušenosti na tohle téma.Dík IVOŠ
Uživatelský avatar
conti
Aktivista
Příspěvky: 1154
Registrován: 20 dub 2007, 22:17
Bydliště: Tam na západě za Plzní
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od conti »

Oprava se dá udělat i za míň, ale záleží samozřejmě co je za problém. Některé díly jsou velmi, velmi drahé. Co chybí tomu tvému?
prudic
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 16 úno 2008, 21:38

lucas

Příspěvek od prudic »

To bohužel ani po dvouměsíčním pátraní nebylo zcela jasné -měl bych to definitivně vědět během příštích dnů.Už jsem čerpadlo vymontoval a poslal do ZM BRNO s.r.o.Zavolají v jakém rozsahu je oprava-ovšem upozornili,že rozmezí je od 5-30000kč.Pak teprve se budu rozhodovat jestli do toho jdu nebo né.Známí automechanici mě přesvědčují pokud oprava půjde přes 20 ať se na to vybodnu a dám tam mechanického bosche.jsem celkem nalomený.podle mého posledního měření je vadný snímač poloho rotoru.jinak z nějaké firmy mi odpověděli,že nová elektronická část čerp. se dá koupit za 12800 kč včetně dph.,a nevím jestli jsem to už zmińoval ale jiná firma nabízí repas výměnným způsobem za 27000.V ZM Brno dávají záruku půl roku na práci-což je při částce 30000 pořád zoufale málo.....
Michal99
Přispěvovatel
Příspěvky: 168
Registrován: 06 říj 2006, 18:44
Bydliště: Žatec

Příspěvek od Michal99 »

VW Sharan 1.9TDI AFN,egr off,MAF off
donedávna Ford Mondeo 1,8TD combi,EGR Off,KAT Off
prudic
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 16 úno 2008, 21:38

cena opravy

Příspěvek od prudic »

Tak jsem dostal cenovou nabídku na opravu svého čerpadla z firmy ZM BRNO-39000KČ!Prostě soda.Alespoň mi ulehčili rozhodování-koupil jsem starého mechanického bosche a až s ním pojezdím můžu dát vědět zkušenosti.Nechci strašit majitele čerpadel LUCAS EPIC ale v rozhovoru s mechanikem zmíněné firmy mi prozradil,že jsou to nejhorší ,nejsložitěší čerpadla které vůbec dělají.Opravdu cena každého senzoru v elektronické části je 10-13000kč.A když se toho podělá víc-dopadnete jako já. Nejhorší je ,že starší je problém sehnat-mně se to nepodařilo ani po skoro dvouměsíčním pátrání na internetu a obtelefonování vrakovišť.Na vrakovištích vědí která bije a chtějí za staré čerpadlo 15000 -když se objeví-a přitom nikde není jistota,že je v pořádku.Tak držím palce ať ostatním vydrží....
prudic
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 16 úno 2008, 21:38

Příběh nekončí.....

Příspěvek od prudic »

Tak jsem po týdnu zavolal do Brna,že bych si teda to své čerpadlo vyzved-bez opravy.Byl jsem připraven na 600kč za diagnostiku(tu částku jsem někde vyčet).Možná to byl jen můj dojem,že byli mou žádostí o vyzvednutí lehce zaskočeni-pozjišťují co a jak a zavolají.Zavolali za 4 hod.-a chtě li po mě 3300kč!!!!prý aby ho mohli dát na stolici museli ho komplet přetěsnit protože "všude chcalo".Podotýkám,že jsem jezdil až do demontáže a čerpadlo ani nerosilo natož teklo,a vymontoval ho odborník....Zdá se se snad něco divného taky někomu jinému-nebo jsem ten blbej já? Telef. domluva předem byla jasná zjistí co tomu je ,nebudou nic dělat a zavolají kolik by to stálo.Trochu drahá informace o tom,že mám čerpadlo opravitelné za dalších 39000....Má někdo radu jak by se zachoval?
Uživatelský avatar
conti
Aktivista
Příspěvky: 1154
Registrován: 20 dub 2007, 22:17
Bydliště: Tam na západě za Plzní
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od conti »

Možná, že čekají na: Tak si ho tam holt nechte!
Uživatelský avatar
mensik4
Přispěvovatel
Příspěvky: 642
Registrován: 06 úno 2006, 23:15

Příspěvek od mensik4 »

Nechci je někjak bránit, ale pokud to čerpadlo rozložili, přetěsnili a složili tak je to dobrá cena.A přetěsnuje se automaticky..Nechce se to dělat znova až to bude na autě...Jinak neznám podrobnosti, možná to jsou......
V70 II 2.5Tdi 103kw
prudic
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 16 úno 2008, 21:38

Příspěvek od prudic »

S takovou argumentací nelze souhlasit.Neposlal jsem čerpadlo na přetěsnění ale na diagnostiku-chtěl jsem znát cenu kolik by oprava stála.To,že se přetěsňuje automaticky je demagogie-na co to je u neopravitelného čerpadla.Nikdo mi nehlásil,že po mě bude chtít přes tři tácy i když to neopraví-a nemyslím,že je to tak zanedbatelná částka aby se o ní nemluvilo předem.Je to úplně jako by někdo poslal televizor do opravny-řekli mu ,že opravit nejde(cena 40000kč) ale vyměnili jsme vám všechny vyschlé kondenzátory protože se to dělá automaticky.Bude vás to stát jen 3300 a vemte si to.A jako co????To se mám teď s televizí alias nefunkčním a neprodejným čerpadlem vyfotit?Znovu připomínám,že čerpadlo neteklo-závada byla v elektronické části- a tudíž na diagnostikování závady nebylo nutné přetěsňovat-to že údajně všude chcalo je jasná lež.
Uživatelský avatar
mensik4
Přispěvovatel
Příspěvky: 642
Registrován: 06 úno 2006, 23:15

Příspěvek od mensik4 »

Tak ještě jinak (podotýkám že nebráním firmu, jen znám zákazníky) :D .Pokud někdo dělá diagnostiku čerpadla a má na to vybavení za 5 míčů tak si tam neflákne čerpadlo o kterém nic neví.To by ses teprve divil kdyby za opravu jejich mašiny chtěli 100 litrů jen proto že tam proběhla zasr.nafta.Jinak děláme to naprosto stejně, ale samozřejmě o ceně předem informujeme.Jen chci nastínit druhou stráku věci. ;)
V70 II 2.5Tdi 103kw
prudic
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 16 úno 2008, 21:38

JAK PŘIJÍT O ČERPADLO

Příspěvek od prudic »

Je mi jasné ,že mé dlouhé články už musí nudit-tak jen stručně bez emocí.Cesta Brno-v kanclu chtěli 3390kč-odmítl jsem-donesli krabici a v ní do posledního šroubku!!!!! rozebrané "něco"-šrot který už asi nikdo nesloží.na mé ?????? slevili na 1500,a na dotaz kolik by mě to stálo,kdybych to chtěl vrátit v původním stavu odpověď-"vám už to pane nesložíme".děkuji na shledanou.Uznávám-moje hloupost a naivita nemít nic na papíře.Tak ostatním víc štěstí přeje Ivoš
mtapaj
Přispěvovatel
Příspěvky: 979
Registrován: 26 led 2007, 23:35
Bydliště: Trstena

Příspěvek od mtapaj »

mali to na stolici??? :? a rozobrate????
urcite ta chceli poriadne oje.at.... (wallbash)
KTS 530 k dispozicii
.....PASSAT B 5,5 96Kw+cca18Kw,AVF 2002-slusny stav aj vybava...:)
renault laguna 2,2td min.90kw..;o) palivo "FRITAK" - exx
alfik
Aktivista
Příspěvky: 1842
Registrován: 05 led 2008, 14:08
Bydliště: Vsetin-Cz

Příspěvek od alfik »

mtapaj píše:mali to na stolici??? :? a rozobrate????
urcite ta chceli poriadne oje.at.... (wallbash)
V kazdom pripade by som im nic nezaplatil a cerpadlo v povodnom stave by som chcel naspat.Ked ho chceli pretesnovat,mali ti zavolat.,,Dobry den ,musime to dat na stolicu,ale treba to pretesnit.Bude to stat 3300 korun" a ty im na to odpovies,NIE?DAKUJEM.
A povedali ti kadial ta nafta chcala?? (LOL)
Alfa 156 2.4 JTD 100kw + Sarkan Chip+EGR Off+Katik na majzel - EX
Passat Variant 1.8T APU
prudic
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 16 úno 2008, 21:38

Příspěvek od prudic »

V okamžiku kdy jsem se začal šprajcovat s placením už s nima nebyla řeč.Jak jsem napsal dříve -chtěl jsem zpět čerpadlo v původním stavu ale na dotaz kolik by mě to stálo striktní odpověď"vám už to nesložíme".ta kupa šrotu je mi na nic-oni to nesloží-1500 jim nemám proč dávat a není šance něco vyhádat.Selský rozum říká jak je logické,že v tomhle rozebraném stavu to diagnostikovali-takovou stolici nevymysleli zatím ani japončíci.Akorát jsem se projel z Ostravy do Brna a zpět a uvědomil si,že člověk musí mít předem všechno na papíře aby měl čím argumentovat.
jimbo
Sběrač informací
Příspěvky: 21
Registrován: 02 dub 2007, 18:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimbo »

Tímhle jsem si prošel taky a měl jsem z toho úplně stejný nervy. lucas epic je největší shit který kdy byl vyrobený. jinak mě docela "pomohli" v diesel servisu v praze malešicích kde jsem dával čerpadlo na repasi, přesně tak jak píšeš na každý zavolání jsem v tom lítal o 10.000kč víc až se mě z toho hlava točila, dopadlo to nakonec tak že když jsem se dostal na částku nějakých 35.000kč za repasi tak mě volali že pro mě mají za tu cenu nový čerpadlo tak jsem po něm skočil a bylo. nakonec jsem z toho "vyvázl" ještě celkem dobře páč nový čerpaldo stojí dle katalogu 97.000kč.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní technika bez rozlišení značky“