Co proti únavě?

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Děděk
Přispěvovatel
Příspěvky: 672
Registrován: 23 led 2006, 20:18
Bydliště: Chomutovsko

Co proti únavě?

Příspěvek od Děděk »

Zdárek,určitě spousta z vás hodně jezdí a při dlouhých cestách v noci se někdy stane,že na vás jde spánek,tak bych se chtěl zeptat,jestli máte nějakou fintu(myslím třeba nějaký drink nebo tak něco) na jeho bezpečné překonání-samozřejmě v rámci bezpečného řízení.Je mi jasný,že je to dost idividuální,na každýho zabírá něco jinýho a na někoho třeba nic :) .
SHARAN AUY 2002
Uživatelský avatar
Matrix
Aktivista
Příspěvky: 1478
Registrován: 23 led 2006, 15:19
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Matrix »

Mě se docela osvědčila skleněná ampulka Speed 8... Když si to člověk vezme tak 2 hodinky před jízdou, tak to fakt rozsvítí oči.
Volkswagen Golf Plus, MR12, 2.0 TDI - 103 kW, CFHC, 230.000 km
Jim
Site Admin
Příspěvky: 1249
Registrován: 23 led 2006, 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jim »

mě třeba stačí si dát Colu a je to lepší.... :D ale ne na moc dlouho... :(
Fabia RS - 274PS, 578N.m. - DIESELPOWER - EX
BMW 335Cd - 368PS, 790Nm - DIESELPOWER - EX
Lexus GS300
Obrázek
Uživatelský avatar
Kornout
Aktivista
Příspěvky: 3097
Registrován: 23 led 2006, 21:21
Bydliště: šluknovský výběžek

Příspěvek od Kornout »

Ta Speed osmička fakt funguje, jenže na dost dlouho. Já to většinou řeším tak, že to někde na hodku, dvě zakápnu, dám si 20, pak se projdu na vzduchu a jedu dál.
Ale hlavně se snažím těmto situlacím vyvarovat (plánovat, nebo jet ve dvou), jelikož je člověk při těchto stavech strašně blízko smrti! Mikrospánek poznáš, až když se z něho probudíš a neuděláš s tím nic!!!
KTM 250 SX-F
bývalo i 265PS, 471 Nm on 1,9TDI :-/
Kupte si Mercedes, kupte si Audi, stejně všichni skončíte u BMW :-D
Děděk
Přispěvovatel
Příspěvky: 672
Registrován: 23 led 2006, 20:18
Bydliště: Chomutovsko

Příspěvek od Děděk »

A kde se dá ta speed 8 koupit?Nedávno byla jako příloha světu motorů,ale zakutálela se mi,takže jsem jí nemohl odzkoušet.Čekají mě dlouhý štreky na dovolenou,kde asi nebudu mít střídače,tak bych se na to chtěl připravit.Zatím díky moc.
SHARAN AUY 2002
Uživatelský avatar
Kornout
Aktivista
Příspěvky: 3097
Registrován: 23 led 2006, 21:21
Bydliště: šluknovský výběžek

Příspěvek od Kornout »

Běžně speed 8 koupíš v lékárně a maj ho i v Tescu. Ale jak jsem již psal výše, radši někde zastav a odpočiň si, je to lepší a ani nebudeš v cíly své cesty ani tolik unavenej.
KTM 250 SX-F
bývalo i 265PS, 471 Nm on 1,9TDI :-/
Kupte si Mercedes, kupte si Audi, stejně všichni skončíte u BMW :-D
Uživatelský avatar
SLAMAK
Přispěvovatel
Příspěvky: 108
Registrován: 28 led 2006, 21:29
Bydliště: brnensko

Příspěvek od SLAMAK »

ten speed 8 je dobrej a da se da pouzit i k jinym prilezitostem pokud chces vydrzet dyl . jinak u nas ho maji jak v lekarne tak i na benzince .
SLAMAK a jeho PASIK B4 1.9 TDI+CHIP
Lusťa
blázen
Příspěvky: 1417
Registrován: 23 led 2006, 17:42
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvek od Lusťa »

No tak já jsem asi nějakej mutant, ale speed mi pomůže tak na 15 minut a to okamžitě, pak už se mi chce zase spát. Nebo Redbull, to si musim dát aspoň 4, abych byl v pohodě. Ani kafe na mě nepůsobí. At si dám cokoliv, tak můžu jít okamžitě spát
lt.kubosh
Aktivista
Příspěvky: 2052
Registrován: 23 led 2006, 19:23

Příspěvek od lt.kubosh »

Narosto stejny jako Lusta. 4 Redbully jsem nezkousel, protoze dostat infarkt pred 30kou nechci. (kazdy mame nejake zdravotni problemy) Jakmile se mi zacne chtit spat, tak je jakykoliv boj zbytecny. Jinak na kratkou dobu (20-30min) mi pomahaji hodne nahlas Manowar :)
Dodge Challenger 6.4 V8
(Proč 6.4? Protože nedělaj 6.5!) :D
Uživatelský avatar
P.TAZZ
Aktivista
Příspěvky: 1224
Registrován: 06 bře 2006, 17:16
Bydliště: Kladensko

Příspěvek od P.TAZZ »

yoyo Manowar a podobný tlupy na mě působěj taky příznivě. (noteeth)

Jinak kafe a podobný srágory do sebe můžu rvát jak chci,ale mam z toho maximálně pocit že mi rupne pumpa. (crazy)
Lusťa
blázen
Příspěvky: 1417
Registrován: 23 led 2006, 17:42
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvek od Lusťa »

jako vlastně jo, vzpomínám, že jednou když jsem dal za celej den 11 redbullů, tak se mi nechtělo v noci spát, ale do toho bych už nešel, taky mi je život milej (LOL) .
Uživatelský avatar
Romaneek
Přispěvovatel
Příspěvky: 277
Registrován: 15 úno 2006, 21:05
Bydliště: Bor u Tachova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Romaneek »

Jó red bull.. :)
Před dvěma roky jsem jel autem ze španělska nonstop až do domů,tak jsem jich dal 13 to bylo :o ....
Jenže pak jsem nespal 36hodin,ale bylo to možná i tou eufórií z návratu-objet známé atd....
Každopádně mi zabral až tak od tohočtvrtého vejš.. (crazy)
Golf IV variant ASZ, IC ARL, turbo 1752vrk, SW Mirulu, předek bi-led projektory koito, staví to Brembo MAX..
T4 multivan, 111kw zatím série :)
2x Golf MK2 1,6TD JR 51kw v renovaci, jeden už po..
EX: Fabia combi 1.9Tdi, ASZ+GTB1756VK+FMIC atd.
rendys
Přispěvovatel
Příspěvky: 64
Registrován: 23 led 2006, 19:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od rendys »

ja na dlouhe streky pouzivam Quaranu, koupil jsem v lekarne, obsahuje vysoke mnozstvi kofeinu, zlepsuje naladu, pouzivali to uz stari indiani. Beru to i do Chorvatska, loni to melo uspech i u dalsich s nami jedoucich aut, dokonce jsem jim musel odsypat davku na cestu zpet (odjizdel jsem drive).
lt.kubosh
Aktivista
Příspěvky: 2052
Registrován: 23 led 2006, 19:23

Příspěvek od lt.kubosh »

Ja na dlouhe trasy pouzivam druheho ridice. Pravdou je, ze obcas je to tak o tridu az dve nebezpecnejsi nez vypit 15 Redbullu a jet 48 hodin. (noteeth)
Dodge Challenger 6.4 V8
(Proč 6.4? Protože nedělaj 6.5!) :D
pumix
Přispěvovatel
Příspěvky: 441
Registrován: 26 led 2006, 19:19
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od pumix »

Matrix píše:Mě se docela osvědčila skleněná ampulka Speed 8... Když si to člověk vezme tak 2 hodinky před jízdou, tak to fakt rozsvítí oči.
Tak nevím,ale dostal jsem ji jako dárek k předplatnému AMR.Jen jsem ji otevřel ,málem se poblil a opravdu se mi nechtělo spát.Můj tip ,Redbul,cola,cafe.Dohromady to udrží i ¨šípkovou Růženu ,ale pozor-jen krátkodobě...
transit 2.5td.sharan 1.9 pd
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“