Filtrace vyfriťáku - čerpadlo

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

Odpovědět
oranger
Přispěvovatel
Příspěvky: 85
Registrován: 29 led 2007, 19:17
Bydliště: Praha

Filtrace vyfriťáku - čerpadlo

Příspěvek od oranger »

Dobrý den,
chtěl bych poprosit zkušenější o radu, chtěl bych filtrovat vyfriťák (přelitý přes punčochu) tímto čerpadlem, za kterým budou 3 filtry. Jen si nejsem jist jestli to utáhne. Co myslíte? Popř. nějaký jiný typ na čerpadlo?
Děkuji

http://www.landsmann.cz/?cls=stoitem&stiid=23131
Uživatelský avatar
radluk
Aktivista
Příspěvky: 1672
Registrován: 06 čer 2006, 22:38
Bydliště: Uherske Hradiste

Příspěvek od radluk »

(LOL)
Naposledy upravil(a) radluk dne 08 zář 2008, 11:48, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32861
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

a pak je druhý problém sedimentace přefiltruješ všechno ale kdoví jak ti to sedne, mně osobně by se nejvíc líbilo to frekvenční čistění vím o tom prd, ale výsledek filtrace je různý, já filtraci naprosto odboural miloš
Uživatelský avatar
radluk
Aktivista
Příspěvky: 1672
Registrován: 06 čer 2006, 22:38
Bydliště: Uherske Hradiste

Příspěvek od radluk »

(LOL)
Naposledy upravil(a) radluk dne 08 zář 2008, 11:48, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32861
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

radluk píše:ne sedimentace, ale system prutokovych filtru na principu samospadu z nejake zasobni velke nadoby. Sedimentace je pomala.
je ,já tahám sud který jsem dělal minulý rok, čistota super, miloš
jaryňák2
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 13 čer 2008, 18:03

Příspěvek od jaryňák2 »

slovacek.milos píše:a pak je druhý problém sedimentace přefiltruješ všechno ale kdoví jak ti to sedne, mně osobně by se nejvíc líbilo to frekvenční čistění vím o tom prd, ale výsledek filtrace je různý, já filtraci naprosto odboural miloš
Sedimentací se zdaleka nepřefiltruje všechno, pouze nečistoty s hustotou větší, než má olej. Zbytek zůstane v oleji. A i když olej na první pohled vypadá čistý, tak opravdu není. Posviť si do oleje lejzrovým ukazovátkem a hned poznáš, jak je čistý :)
Jde jen o to, jestli právě tyhle drobné nečistoty autíčku vadí.
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32861
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

jaryňák2 píše:
slovacek.milos píše:a pak je druhý problém sedimentace přefiltruješ všechno ale kdoví jak ti to sedne, mně osobně by se nejvíc líbilo to frekvenční čistění vím o tom prd, ale výsledek filtrace je různý, já filtraci naprosto odboural miloš
Sedimentací se zdaleka nepřefiltruje všechno, pouze nečistoty s hustotou větší, než má olej. Zbytek zůstane v oleji. A i když olej na první pohled vypadá čistý, tak opravdu není. Posviť si do oleje lejzrovým ukazovátkem a hned poznáš, jak je čistý :)
Jde jen o to, jestli právě tyhle drobné nečistoty autíčku vadí.
a rozumíme si? možná jsem to blbě napsal, přefiltrovat se dají různé směsy oleje,voda, benzín, přefiltruješ z toho čistou směs a pak se ti může usazovat nebo dělit, třeba v nádrži, nebo v regále vidíš krásny olej i s úsadama miloš
JanCI
Přispěvovatel
Příspěvky: 124
Registrován: 27 úno 2006, 19:23

Příspěvek od JanCI »

Pevne necistoty viem ako odfiltrujem. Voda by sa dala zohrievanim oleja,ale to by bolo nakladne.

Ale ako z pouziteho fritaka odfiltrujem vodu,skrob a ine sracky co sa v tom smazili?
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“