špatné zimní startypolo 1,4 TDI PD

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Jarda
Sběrač informací
Příspěvky: 24
Registrován: 31 led 2006, 21:16
Bydliště: Pelhřimov

špatné zimní startypolo 1,4 TDI PD

Příspěvek od Jarda »

Zdravím všechny, jsem tu dnes nový... Mám prosbičku, v listopadu 2005 zde někdo psal o špatných startechu VW POLO 1,4 TDi PD. Mám ten samý problém. Z ničeho nic, studený velmi špatně chytá, bíle kouří...vyměnili jsme žhaviče, rozvodový řemen, vzduchový a naftový filtr a stále nic. Jsem už z toho zoufalý..., auto r.v. 2001/01, najeto 114000km, ještě loni běhal v zimě jako hodinky a zdá se mi, že i ztratil něco na výkonu, chodil lepší. Na WAGU žádný problém, viuzuelně se nezdá, že by někde utíkala nafta. Rád si vyměním zkušenosti s provozem se stejným majitelem. Mám ho již druhý rok a byl jsem s ním do teď maximálně spokojený. Prosím poraďte
pietromasoni
Přispěvovatel
Příspěvky: 95
Registrován: 24 led 2006, 16:31

Re: špatné zimní startypolo 1,4 TDI PD

Příspěvek od pietromasoni »

Jarda píše:Zdravím všechny, jsem tu dnes nový... Mám prosbičku, v listopadu 2005 zde někdo psal o špatných startechu VW POLO 1,4 TDi PD. Mám ten samý problém. Z ničeho nic, studený velmi špatně chytá, bíle kouří...vyměnili jsme žhaviče, rozvodový řemen, vzduchový a naftový filtr a stále nic. Jsem už z toho zoufalý..., auto r.v. 2001/01, najeto 114000km, ještě loni běhal v zimě jako hodinky a zdá se mi, že i ztratil něco na výkonu, chodil lepší. Na WAGU žádný problém, viuzuelně se nezdá, že by někde utíkala nafta. Rád si vyměním zkušenosti s provozem se stejným majitelem. Mám ho již druhý rok a byl jsem s ním do teď maximálně spokojený. Prosím poraďte
rekl bych ze to nezhavi....i kdyz jsou nove...
punto 1.7TD 46kw
vwphun
Přispěvovatel
Příspěvky: 509
Registrován: 23 led 2006, 14:33
Bydliště: Brno

Příspěvek od vwphun »

Jak píše "pietromasoni" o výměně žhavicích svíček nepíšeš, tak bych hledal závadu tam.
pietromasoni
Přispěvovatel
Příspěvky: 95
Registrován: 24 led 2006, 16:31

Příspěvek od pietromasoni »

vwphun píše:Jak píše "pietromasoni" o výměně žhavicích svíček nepíšeš, tak bych hledal závadu tam.
ale jo pise ze menil zhavice ale to neznamena ze zhavi je treba je promerit
punto 1.7TD 46kw
Uživatelský avatar
Luke
Přispěvovatel
Příspěvky: 308
Registrován: 26 led 2006, 20:35
Bydliště: Třebíčsko

Příspěvek od Luke »

Jestli kouří bíle, tak žhaví málo nebo vůbec. Pokud je to teda kouř po nastartování. Ten bílej oblak je nespálená nafta.
Uživatelský avatar
maros4341
Aktivista
Příspěvky: 1082
Registrován: 23 led 2006, 14:25
Bydliště: Michalovce SK

Příspěvek od maros4341 »

ja by som zacal meranim tlakov vo valcoch za studena....
:)
maros
Rozumieme Vášmu autu
+421903905655
Uživatelský avatar
Luke
Přispěvovatel
Příspěvky: 308
Registrován: 26 led 2006, 20:35
Bydliště: Třebíčsko

Příspěvek od Luke »

Nezlob se, ale pochybuju o tom, že by toto auto mělo špatný tlaky. Vždyť není tak starý.
Uživatelský avatar
maros4341
Aktivista
Příspěvky: 1082
Registrován: 23 led 2006, 14:25
Bydliště: Michalovce SK

Příspěvek od maros4341 »

ved zmerat tlaky nie je az taky velky vydavok - a mas istotu, ze tam problem nie je, ak vsak je problem tam, a tlaky nezmeras, tak budes hladat dlho.... zakladnu diagnostiku uz urobili a vysledok je - BEZ ZAVAD


:)
maros
Rozumieme Vášmu autu
+421903905655
Uživatelský avatar
12skvarka
Aktivista
Příspěvky: 1303
Registrován: 23 led 2006, 19:31
Bydliště: plzen

Příspěvek od 12skvarka »

taky bych se podival na podavaci cerpadlo a zmeril tlak na tandemovem cerpadle
Jarda
Sběrač informací
Příspěvky: 24
Registrován: 31 led 2006, 21:16
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od Jarda »

Zdravím, děkuji všem za dobré rady a rozumy, ale dnes jsme to konečně odhalili, po kontrole všeho možného (vedení nafty, filtrů, čerpadla...). Na VAGU jsme našli závadu - špatně nastavené rozvody při výměně rozvodového řemenu. Má to špatný předvstřik - malý...., té autodílně v Brtnici, která to měnila bych nejraději "ruce pozlatil", každému doporučím, široko daleko se jim vyhýbejte!!! To je na odebrání licence!! Ještě jednou děkuji za reakci. Nevítě někdo o dobrém řemesníku na nastavení rozvodů na 1,4 TDi PD, za rozumnou čenu? Jsem z Pelhřimova. V Jihlavě chtějí 2.000,- Kč?? Už se nechci nechat napálit.
Dík Jarda
Uživatelský avatar
maros4341
Aktivista
Příspěvky: 1082
Registrován: 23 led 2006, 14:25
Bydliště: Michalovce SK

Re: špatné zimní startypolo 1,4 TDI PD

Příspěvek od maros4341 »

Jarda píše:......problém. Z ničeho nic, studený velmi špatně chytá..... Prosím poraďte
Ak je to v rozvodoch, tak tie zle starty museli nastat hned po vymene rozvodoveho remena. To sa muselo prejavit hned prve rano. Vsak...

:o
maros
Rozumieme Vášmu autu
+421903905655
Uživatelský avatar
Dussič
Přispěvovatel
Příspěvky: 143
Registrován: 24 led 2006, 08:05
Bydliště: Č.B.

Příspěvek od Dussič »

Jarda píše:Zdravím, děkuji všem za dobré rady a rozumy, ale dnes jsme to konečně odhalili, po kontrole všeho možného (vedení nafty, filtrů, čerpadla...). Na VAGU jsme našli závadu - špatně nastavené rozvody při výměně rozvodového řemenu. Má to špatný předvstřik - malý...., té autodílně v Brtnici, která to měnila bych nejraději "ruce pozlatil", každému doporučím, široko daleko se jim vyhýbejte!!! To je na odebrání licence!! Ještě jednou děkuji za reakci. Nevítě někdo o dobrém řemesníku na nastavení rozvodů na 1,4 TDi PD, za rozumnou čenu? Jsem z Pelhřimova. V Jihlavě chtějí 2.000,- Kč?? Už se nechci nechat napálit.
Dík Jarda
Mohu doporučit firmaAUTO PORSCHE v Č.B.Hlinská 1.- Jezdím tam a jsem spokojen. Cena výměny roz.řemene +kladky asi 3.800,-(,ale před rokem) .
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“