Co je moc to je moc!!!

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
WOB
Aktivista
Příspěvky: 1727
Registrován: 02 úno 2015, 12:59

Příspěvek od WOB »

ale to teplo nezmizí, jestli to dobře chápu tak to teplo převezme olej a voda, ale voda má 87°C, takže ji ještě přihřeje a pak to chladič musí chaldit? EGR se otvírá při neutrálu, takže pokud stojíš někde v koloně, tak chladič musí být rozžhavenej, to je prostě demence tohlencto.
Nissan GT-R 3,8 V6 2015, Toyota 2.0 D4D 2010, Lamborgini Gallardo 5.0 V10 2006, VW Crafter 2.5 TDI 2008, MAN 6x2 26.414 2000
Uživatelský avatar
Forest
Aktivista
Příspěvky: 7023
Registrován: 16 bře 2006, 18:26
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé (Mechov/Praha)

Příspěvek od Forest »

WOB píše:Zhroutil se mi svět ! V životě jsem to ve všech autech co jsem měl neviděl. Co to dělá v létě když je motor zahřátý? To jako saje horské spaliny a ohřívá letní horkej vzduch ještě víc? Vždyť to musí být po 50.000-100.000km totálně ucpané sajrajtem. To né, to je demencé tohlencto. Já chci elektrické auto!!! (wallbash) (wallbash) (wallbash) (wallbash)
Co je mi znamo, tak maji regulaci, nejedna se pouze o tupe staloprutokace.
Vici píše:Forest : ofuk co nejteplejší co nejdříve - jako na okno? tak to leda PTC ....
Nejde o okno ale o teplo v kabine. Aby se mi okna nepotila, pouzivam holici gel Nivea for men sensitive (nevhodny darek od byvale pritelkyne se konecne vyplaci), ktery po vycisteni a osuseni oken nanesu a za soucinnosti teplejsiho vzduchu rozlestim - funguje skvele, mohu vrele doporucit.

Diky za radu. O existenci PTC vim, ale nemam prozatim dobijeci stanici jako potrebuji elektromobily, takze v pripade serie kratkych cest jsem nucen baterii vyjmout z auta a dobit doma. Zvazoval sem montaz sekundarniho akumulatoru ale netusim, kam bych ho dal (rezervu povazuji za nezbytnou).
TDI - everyday's racing performance with frugal running costs - do not let the challenge pass you by (hm)

Jestliže máš pravdu o 24 hodin dříve než jiní, jsi přesně oněch 24 hodin považován za blázna. (Antoine de Rivarol)
NOVON
Aktivista
Příspěvky: 1784
Registrován: 09 zář 2009, 20:10
Odpovědi: 1
Bydliště: Kopr

Příspěvek od NOVON »

WOB píše:ale to teplo nezmizí, jestli to dobře chápu tak to teplo převezme olej a voda, ale voda má 87°C, takže ji ještě přihřeje a pak to chladič musí chaldit? EGR se otvírá při neutrálu, takže pokud stojíš někde v koloně, tak chladič musí být rozžhavenej, to je prostě demence tohlencto.
Při neutrálu a částečném zatížení motoru-při plynulé jízdě..
VW Touran 1.6 MPI BSE 75 kw,LPG
Octavia 2 Combi 1.6 MPI BSE 75kw
Uživatelský avatar
irak
Přispěvovatel
Příspěvky: 78
Registrován: 27 čer 2013, 22:27

Příspěvek od irak »

Obrázek
Uživatelský avatar
Vici
Aktivista
Příspěvky: 7510
Registrován: 07 srp 2008, 09:14

Příspěvek od Vici »

tyhle hadice jsou nej origo - cena byva dobra
Uživatelský avatar
dury2
Aktivista
Příspěvky: 1681
Registrován: 03 črc 2006, 17:22
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od dury2 »

A není lepší a levnější koupit ten nový O kroužek na tu starou hadici?
Kdo říkal, že diesel patří jenom do traktora, tak určitě nikdy nejel v TDi.
VW Passat 96kW Highline, soft od RudisTDic,
Golf I Cabrio r.v. 1982 motor 1,6 GTi s dabl karbec
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

Tam nejde o o-kroužek, ale jsou osmekané ty zácvaky, jinak nevím kde vici kupuješ origo hadice za rozum, ale kolega tady tuhle ječel, že na fI RS hadice, teď nevím konkrétně která 2500, no hnus, já viděl místo silikonu prošitou tu přírubu vrutama :)
Uživatelský avatar
irak
Přispěvovatel
Příspěvky: 78
Registrován: 27 čer 2013, 22:27

Příspěvek od irak »

Boli tam aj vruty samozrejme 😀 nevidím dovod kupovať origo za raketu ked ta febi stoji tretinu a sedi jak uliata
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5465
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

vy tu riešite hadicu v OE za nejake drobne. Ja som v rodine na KIA Carnival riešil hadicu ktorá nemala žiadne zámky a stala v Kii 536 eur tak som myslel že Slovaci to maju nejaké predražene a v Kii v ČR mi potrvdili cenu 12360Kč bez DPH (LOL) náhrada žiadna tak som nakoniec zohnal z nejakej fabriky v chorvátsku kde vyrábaju hadice za 60eur. No posudte dali by ste za to take prachy?

Obrázek
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14266
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Pamatuju že jsem scháněl na Hyundai i20 čelní snímač nárazu, u dealera 5004kč. Zakrátko poté jsem potřeboval ten samý snímač na Audi A4 a u dealera 1 450kč :)
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

ROMEK píše:vy tu riešite hadicu v OE za nejake drobne. Ja som v rodine na KIA Carnival riešil hadicu ktorá nemala žiadne zámky a stala v Kii 536 eur tak som myslel že Slovaci to maju nejaké predražene a v Kii v ČR mi potrvdili cenu 12360Kč bez DPH (LOL) náhrada žiadna tak som nakoniec zohnal z nejakej fabriky v chorvátsku kde vyrábaju hadice za 60eur. No posudte dali by ste za to take prachy?

Obrázek
Pozoruju už delší dobu, jak je kia a Hyundai levnější, ale ceny dílů jsou nesmysl, nedávno kolega kia ceed, couvací kamera 18800??? Se posrali??
Uživatelský avatar
dury2
Aktivista
Příspěvky: 1681
Registrován: 03 črc 2006, 17:22
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od dury2 »

Pozoruju už delší dobu, jak je kia a Hyundai levnější, ale ceny dílů jsou nesmysl, nedávno kolega kia ceed, couvací kamera 18800??? Se posrali??
...a soused se Škodou bude závidět....
Kdo říkal, že diesel patří jenom do traktora, tak určitě nikdy nejel v TDi.
VW Passat 96kW Highline, soft od RudisTDic,
Golf I Cabrio r.v. 1982 motor 1,6 GTi s dabl karbec
Jarda S.
Aktivista
Příspěvky: 4192
Registrován: 13 lis 2010, 18:11
Bydliště: Netolice, největší prdel v republice

Příspěvek od Jarda S. »

bohužel nevydělaji na prodeji vozu tak to musí dohnat cenu dílů (LOL)
Passat AVF 96kw
GIII 1Z 66kw + s764, kat off, egr off, TA
felda 1.3 BMM 95 LPG
yirka
Aktivista
Příspěvky: 1275
Registrován: 12 zář 2007, 18:46
Bydliště: Karlovy Vary už jinde

Příspěvek od yirka »

protočená dutá hřídel v převodovce kia sorento 4x4 značkový servis oprava 126000 Kč no nekupto
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5465
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

Minule prisiel duchodca s KIA ceed 2012 a mrkali mu denne led pási v svetlometoch a z prdele som sa pozeral kolko stoja nove a neco okolo 743eur/kus :o boli to uplne obyc svetla H1+H7 akurat mali denne svietenie. Nastastie na to bola nejaka zvolavacia akcia a vymenili mu ich v kii v ramci 7rocnej zaruky. Cenu novych som mu radsej nehovoril este by mi v dielni skolaboval.
Ale je to ako hovorite lacne auto a drahe diely alebo drahe auto a lacne diely vo vysledku z vas automobilka tie prachy vytiahne
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“