Motorovy olej na rastlinnej baze

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

Odpovědět
PeterG
Přispěvovatel
Příspěvky: 52
Registrován: 20 čer 2006, 09:06
Bydliště: Bratislava, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Motorovy olej na rastlinnej baze

Příspěvek od PeterG »

Docital som sa tu, ze existuje motorovy olej na rastlinnej baze. Vie mi niekto poskytnut nejake zdroje informacii?
Octavia 1.9SDi,09/01.Jazdil som na 100% RO bez úprav od 04/06. Pôvodne najazdených 122tkm. Teraz už 136tkm. Po 8tkm problem. starty, nekludny motor. Posl.6tkm iba nafta.
Repk.olej=Nižšia spotreba, super výkon, Sójový=Vyš.sp. o cca 15%, horší chod.
bobyd
Přispěvovatel
Příspěvky: 650
Registrován: 25 úno 2006, 18:20

Příspěvek od bobyd »

www.biona.cz tam su nejake oleje
Sharan 1.9 TDI 96 kw GOAL
OVCE 2.0 TDI 103 kw BKD
paty
Přispěvovatel
Příspěvky: 66
Registrován: 23 led 2006, 19:15
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paty »

trochu mně nadloubavá myšlenka rostlinkou mazat motor a vzapětí spalovat ale asi to je nerealné že jo ?? (hm)
FIAT MAREA WEEKEND 1.9 JTD
FIAT TIPO 1.7 D čerpadlo LUCAS (LOL)
FIAT 850
AVIA 21N
Uživatelský avatar
Zdenda
Přispěvovatel
Příspěvky: 239
Registrován: 25 led 2006, 16:29
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Zdenda »

KDesi na starým fóru někdo říkal něco vo ňákých Němcích, kteří takle překopali VW Golf, průběžně to cpali do vany jako motorovej olej, tam se jim to vohřálo a rovnou votamtaď brali pro pálení. Nic bližšího o tom nevim, ale nepříde mi to nějak výhodný, páč zatímco motor jakžtakž "bez problémů" spálí lecos, mazat bych se s tim určitě bál (hlavně pro tepelnou nestálost) Mimochodem, vem si jenom, jak to po nějakým čase lepí. Motorový oleje na rostlinný bázi existujou, ale jsou zatim ukrutně drahý, tam bys asi neušetřil (noteeth)
VW Passat 1.6 TD, motor CY, r.v. 1987
VW Passat 1.9 TDI, motor AFN, 1996
Ford Mondeo 1.8 TDCI, 2007
PeterG
Přispěvovatel
Příspěvky: 52
Registrován: 20 čer 2006, 09:06
Bydliště: Bratislava, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

kde ich zozeniem?

Příspěvek od PeterG »

cena na netrapi. mam obtokyvy filter. ak by som tak zabranil polymerizacii, nemusel by som tak casto menit.
poradi mi teda niekto, kde ho zozeniem? na tej vyssie uvedenej stranke nemaju motorovy olej na rastlinnej baze.
Octavia 1.9SDi,09/01.Jazdil som na 100% RO bez úprav od 04/06. Pôvodne najazdených 122tkm. Teraz už 136tkm. Po 8tkm problem. starty, nekludny motor. Posl.6tkm iba nafta.
Repk.olej=Nižšia spotreba, super výkon, Sójový=Vyš.sp. o cca 15%, horší chod.
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“