Diagnostika Peugeot 406 (i další)

Moderátoři: šulda, Moderátoři

tmracing
Přispěvovatel
Příspěvky: 93
Registrován: 23 led 2006, 19:30

Diagnostika Peugeot 406 (i další)

Příspěvek od tmracing »

zdravim vsetkych... uz dlhsiu dobu sa pokusam prist na klb jednej veci a nejako sa mi nedari... chcem si byt schopny urobit aspon zakladnu diagnostiku mojho afta sam doma no som z toho trosku jelen... Viete niekto poradit podla coho urcim aky presne kabel potrebujem (a akym protokolom, aku zbernicu...) popripade aky soft a co ktora pripadna varianta bude umoznovat? pripadne kde to vsetko aj zozeniem? :-)... za kazdu radu vopred dik... ju a afto je peugeot 406 hdi, faceliftovana verzia r.v. 99
Peugeot 406, HDI, 110ps
Uživatelský avatar
maros4341
Aktivista
Příspěvky: 1082
Registrován: 23 led 2006, 14:25
Bydliště: Michalovce SK

Příspěvek od maros4341 »

pozri
http://www.autodiagnosztika.com/euroscan.html

je to po madarsky, ale snad uz si potom nieco najdes - ostatne riesenia su uz dost drahe...
:wink:
Uživatelský avatar
chiptuning
Aktivista
Příspěvky: 2519
Registrován: 23 led 2006, 19:59
Bydliště: plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od chiptuning »

jaky kurz ma vubec forint ke korune?
Uživatelský avatar
maros4341
Aktivista
Příspěvky: 1082
Registrován: 23 led 2006, 14:25
Bydliště: Michalovce SK

Příspěvek od maros4341 »

chiptuning píše:jaky kurz ma vubec forint ke korune?
11,4 CZK za 100HUF
Uživatelský avatar
Reskator
Sběrač informací
Příspěvky: 37
Registrován: 23 led 2006, 23:06

Příspěvek od Reskator »

Pozri si www.kike.sk mne to ten chlapik poslal za slusnu cenu a som spokojny. Ma uz vraj aj koncovky na CAN Bus.
Volvo 340DL 1.6D
tmracing
Přispěvovatel
Příspěvky: 93
Registrován: 23 led 2006, 19:30

Příspěvek od tmracing »

ako tak pozeram tak s tym prispevkom som zabludil trosku inam ne patril :-).. no snad mi to napoprve bude prepacene :-)... dik za tie odkazy popozeram to, resp. skusal som volat na to kike.sk tam volaco podobne tomu co chcem maju aleee nejako ten mt nikto nebere... no holt skusim neskor :-)
Peugeot 406, HDI, 110ps
jamol
Přispěvovatel
Příspěvky: 594
Registrován: 23 led 2006, 21:11
Bydliště: Chebsko
Kontaktovat uživatele:

diagnost.

Příspěvek od jamol »

ten EUROSCAN se da poridit i u nas.ja ho koupil i s kabelama za skoro 14000,-krome vysledku chyb.kodu a paremetru je v cestine
tmracing
Přispěvovatel
Příspěvky: 93
Registrován: 23 led 2006, 19:30

Příspěvek od tmracing »

jamol: to znie zaujimavo :-)... len keby ta cena mala o jednu nulu menej :-).... co vsetko ten soft dokaze? zatial som skor premyslal nad kablom a sw niekde stiahnutym... ale to asi nebude take lahke co :-(?
Peugeot 406, HDI, 110ps
Uživatelský avatar
origoš
Aktivista
Příspěvky: 4148
Registrován: 23 led 2006, 14:21
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od origoš »

... len keby ta cena mala o jednu nulu menej :-)

Koukám, že bys chtěl, aby Ti ještě připlatili, když si něco koupíš. Cena za Euroscan je dobrá, jen si spočítej, co by stály všechny konektory, co k tomu dávají plus rozhraní + software. Je to sice těžkopádný dosovský program, ale těch typů, co to umí? To s tou nulou, to snad nemůžeš myslet vážně.
Benzín patří do letlampy a taky do resistinu

www.mosaznevyrobky.cz
tmracing
Přispěvovatel
Příspěvky: 93
Registrován: 23 led 2006, 19:30

Příspěvek od tmracing »

origos: vsak zasa nemusis brat vsetko doslovne :-)... viem ze za serioznu diagnostiku to neni vela... ved preto som sa pytal co konkretne vsetko sa s tym da... len mozno by sa pre moj ucel naslo predsa len nieco lacnejsie aj... niesom servisak na auta... som clovek ktoremu sa nechce chodit do servisu kazdu chvilu :-).... na sk som nasiel kabel na x znaciek aut za cca 3tis... len problem je ze je to bez sw...keby vedel niekto poradit nejaky rozumny sw...? alebo ist do toho euroscanu a rozsirit si zivnost? :-)...
Peugeot 406, HDI, 110ps
Uživatelský avatar
origoš
Aktivista
Příspěvky: 4148
Registrován: 23 led 2006, 14:21
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od origoš »

Ber to tak, že universální nástroje a netýká se to jen diagnostiky umí v podstatě všechno a neumí nic. V žádném případě se Euroscan nevyrovná Vag-comu. S Peugeoty, Citroeny a Renaulty je problém, čím to diagnostikovat. Jedna dobrá cesta je, a když se ke mně někdo přijde poradit jaké si má koupit auto, tak mu řeknu, kup si koncern a je v podtatě jedno, co si vybereš. V každé vesnici je maník, co to umí napíchnout. Ojetá 406 je dnes cenově asi tak na úrovni ojeté Octávie. A je věcí názoru, co je lepší. Já tvrdím, že Octávka. V Čechách zaručeně.
Benzín patří do letlampy a taky do resistinu

www.mosaznevyrobky.cz
tmracing
Přispěvovatel
Příspěvky: 93
Registrován: 23 led 2006, 19:30

Příspěvek od tmracing »

origos: jj berem na vw zozenes prakticky cokolvek, vsetko maju robene jednoducho... ma to svoje klady ale i zapory.... no a trebars ked som si osobne vyberal afto tak som sa rozhodoval prave medzi octaviou a 406-tkou.... no aj ked sa v tom stale hrabem vyhrala 406 a som spokojny... oproti octavke je to ovela pohodlnejsie afto...takze tak :-)...
ale tu riesime prave tu diagnostiku :-)... takze akekolvek konstruktivne napady s akym sw na 406 sem s nimi :-)....
no a umi vsechno a v podstate nic? co to znamena konkretne? :-)... v mojom pripade nejde o nejake ladenie motora... stacilo by mi vycitanie zavad (idealne v hlaskach nie kodoch), moznost ich zmazania... keby som mohol menit zakladne nastavenia (trebars teraz by som rad povolit palubny pc ci vypnut origo radio koli chybam co mi tam skacu pretoze ho tam nemam) bolo by to lepsie a keby ten soft vecel citat online stav afta (realtime sledovanie prevadzkovych hodnot) bolo by to genialne... viac zatial nechcem :-)...
Peugeot 406, HDI, 110ps
Uživatelský avatar
maros4341
Aktivista
Příspěvky: 1082
Registrován: 23 led 2006, 14:25
Bydliště: Michalovce SK

Příspěvek od maros4341 »

tmracing píše:stacilo by mi vycitanie zavad (idealne v hlaskach nie kodoch), moznost ich zmazania... keby som mohol menit zakladne nastavenia (trebars teraz by som rad povolit palubny pc ci vypnut origo radio koli chybam co mi tam skacu pretoze ho tam nemam) bolo by to lepsie a keby ten soft vecel citat online stav afta (realtime sledovanie prevadzkovych hodnot) bolo by to genialne... viac zatial nechcem :-)...
taketo nieco dokaze len PPS 2000 a Proxia 2(3)

:)
maros
Rozumieme Vášmu autu
+421903905655
tmracing
Přispěvovatel
Příspěvky: 93
Registrován: 23 led 2006, 19:30

Příspěvek od tmracing »

maros: bal som sa ze to povies :D ale ten asi nebude stat 14.000,- :D

inak nasiel som napr tu: http://www.kike.sk/obd_software.htm par odkazov... ma niekto s niecim z toho skusenosti? tiez niekde som cital zmienku o nejakom sw nazvanom diagnose a potom este mi niekto tvrdil ze by mohlo fungovat aj toto: http://www.autotap.com no musim priznat ze zatial som to nejak viacej neskumal nebolo kedy zatial.... ale keby mal niekto nejake skusenosti...?
Peugeot 406, HDI, 110ps
jamol
Přispěvovatel
Příspěvky: 594
Registrován: 23 led 2006, 21:11
Bydliště: Chebsko
Kontaktovat uživatele:

peg

Příspěvek od jamol »

zdravim.k tematu EUROSCAN.kupoval jsem ho loni koncem roku.stal 13700.vim ze se da v PL sehnat levnejsi.do pl se me pro nej zrovna nechtelo.je to okopceny z orginal EUROSCANU/www.miteral.cz/orginal vyjde na zhruba 40000 plus kazdej rok asi 15000 za up-date.a to bez kabelu smotnej soft je k nicemu poterbujes k tomu prevodnik.jestli se nekomu za takovou diag.zda 14000 hodne tak nevim.hlavne me to uz komunikuje komplet ovladani v cestine krome vyledku.je k tomu sada kabelu OP.OBD.FIAT.BMW.UNI kabel.za kolik koupite jenom tyto kabely?neni to program na buh vi co ale zaklad me staci.Chyb.kody.parametry.nabizel jsem to k prodeji proto ze se me podarilo sehnat KTS500.puvodne jsem si ji chtel nechat jenom kvuli kabelum proto ze k ty KTS nejsou.sehnal jsem sadu ke KTS tak jsem to nabidl.nejsem zadnej odbornik na diagnostiku proto jsem shanel neco levneho.
Odpovědět

Zpět na „Peugeot“