Diagnostika Peugeot 406 (i další)

Moderátoři: šulda, Moderátoři

tmracing
Přispěvovatel
Příspěvky: 93
Registrován: 23 led 2006, 19:30

Příspěvek od tmracing »

jamol: ale ved nikdo netvrdi ze je to drahe na serioznu diagnostiku... ja len hovorim ze na to aby som si raz za tyzden precital register zavad na jednom konkretnom aute je to trosku viac nez som ocakaval tot vse... nejdem otvarat servis a diagnostikovat afta mam len jednu 406 z ktorej chcem obcas vycitat zavady :-) tot vse.... tak sa tu neurazajte :-)... btw: prosimta hovoris ze sw nic moc, mozes mi ale napisat co teda ten sw vedel spravit?? (priapdne co z toho co som tu pisal vedel?) konkretne.... skusim tie internetove stranky ale predsa len realita byva dakedy ina tak sa podel o skusenosti :-)).... jj a ty ju este mas na predaj? alebo je uz predana??
Peugeot 406, HDI, 110ps
Uživatelský avatar
origoš
Aktivista
Příspěvky: 4148
Registrován: 23 led 2006, 14:21
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od origoš »

Problém není v tom vyčíst závady a smazat. Je to ovela složitější, pokud to neumí třeba nastavení škrticí klapky, to to znamená, že to umí nic. Když nenastavíš dobře klapku, tak po pár km vyhodí lambda sonda chybu, ECU nastaví nouzový režim, Ty to vyčteš a smažeš, ale příčina se neodstraní a lambda........ a furt dokola. A nakonec budeš muset stejně někam na diagnostiku, která to umí, jinak se nehneš z místa. Tohle je skutečnost, kterou neodiskutuješ a neobejdeš. Jsou závady, které umím opravit a jsou závady, které neumím, neboť na to nemám nástroje. Pak musím říci: "je to takováhle závada a budete muset zajet tam a tam, kde Vám to opraví". Proto si Jamol koupil KTS od Bosche, protože to chce umět sám.
Benzín patří do letlampy a taky do resistinu

www.mosaznevyrobky.cz
tmracing
Přispěvovatel
Příspěvky: 93
Registrován: 23 led 2006, 19:30

Příspěvek od tmracing »

origos: ja nechcem nic odiskutovavat... ako som vravel neplanujem otvarat servisnu dielnu mam proste afto a nechcem s nim stale chodit niekomu koli diagnostike... nejde mi o to nastavovat skrtiacu klapku ktoru ak sa nemylim kedze mam hdi aj tak nemam :-)... a ja neviem co este... chcem si len precitat zavady, ak niektoru sposobim vedome (trebars koli niecomu nieco na chvilku odpojim a to nasledne zahlasi zavadu) vediet si toto po sebe vycistit.... a ak pojdem do servisu tak aby som nehovoril viete co nejak mi to divne ide ale rovno poviem ano je tam to a to vymente mi toto a je to... aj tak zatial cokolvek co mi menili v servise som si musel zistit sam a za pomoci for na nete a potom len prist a povedat co maju spravit... inak to bolo stale o tom istom "vsetko ok, nevieme cim to je"... no a koli niektorym zahadam som chcel tiez moznost online sledovat niektore prevadzkove hodnoty.... no to by bola taka ceresnicka na torte... takze este raz otazka... ten euroscan napr, dokaze vycitat zavady? dokaze vymazat zavady? umozni zmeny v bsi? umozni zmeny v rj motora? (nie do akej hlbky ale ci vobec) a vie aj online alebo iba offline ? a hlavne zavady to hlasi v podobe kodov alebo uz prelozenych hlaseni? ak nie euroscan tak co ine kto este pouzivate?
Naposledy upravil(a) tmracing dne 04 úno 2006, 22:12, celkem upraveno 1 x.
Peugeot 406, HDI, 110ps
jamol
Přispěvovatel
Příspěvky: 594
Registrován: 23 led 2006, 21:11
Bydliště: Chebsko
Kontaktovat uživatele:

euroscan

Příspěvek od jamol »

tak ten prevodnik umi vycist chyb.kody umi je i smazat.dokaze nacita parametry online zalezi na typu auta.u koncernu to umi docela dost.do rj jednotky se s tim nedostanes.vysledky jsou psany zadny kody.jestli te zajima vic muzu ti poslat navod v rustine.
Uživatelský avatar
origoš
Aktivista
Příspěvky: 4148
Registrován: 23 led 2006, 14:21
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od origoš »

Psal jsem příspěvek v obecné rovině, to že HDI nemá škrticí klapku samozřejmě vím, má třeba dynamické nastavení předvstřiku, která se kontroluje přes diagnostiku a jsme zas u toho co která diagnostika umí, nebo neumí. Za málo pněz málo umí. Viděl jsem nedávno lacinou čtečku, bohužel jsem zapomněl jak se to jmenovalo. Konektor s displayem, zastrčíš, vysype kódy a smaže. Asi by to na Tvůj účel vyhovělo.
Benzín patří do letlampy a taky do resistinu

www.mosaznevyrobky.cz
vwphun
Přispěvovatel
Příspěvky: 509
Registrován: 23 led 2006, 14:33
Bydliště: Brno

Příspěvek od vwphun »

Euroscan můžu postavit. Info přes SZ.
Aleš
Přispěvovatel
Příspěvky: 86
Registrován: 16 kvě 2006, 19:59

Příspěvek od Aleš »

Tvé požadavky by splňoval VAG-COM 512 (číst,mazat),ale
není nejlevnější.2.0 HDI podporuje.
Uživatelský avatar
bobo7
Přispěvovatel
Příspěvky: 87
Registrován: 24 led 2006, 19:33

Příspěvek od bobo7 »

Ten EUROSCAN ma nejaky HW klic??? nebo specialní kabel ???
trojka
Přispěvovatel
Příspěvky: 170
Registrován: 20 říj 2006, 10:10

Příspěvek od trojka »

Mluvilo se tu o PPS. Neví někdo s jakým kabelem to maká(převodník). Je to v obecné rovině, nebo to má HW klíč? Případně kde ho vzít, nebo jak vyrobit?
Okura
Aktivista
Příspěvky: 1484
Registrován: 17 dub 2006, 16:38
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Okura »

Není problém ho vyrobit, Klíč je v interfacu, Dostaneš koupit ho celý u nás jenže stojí 10000kč
Pokud bys měl zájem nějak se domluvíme
napiš mi na x.dandik@seznam.cz
LMartin
Přispěvovatel
Příspěvky: 235
Registrován: 16 bře 2006, 23:30
Bydliště: Nove Mesto nad Vahom

Příspěvek od LMartin »

Dobre a co zo softom.Co ja viem tak sa prihlasuje cez net na akomsi peugeot servere...
Uživatelský avatar
maros4341
Aktivista
Příspěvky: 1082
Registrován: 23 led 2006, 14:25
Bydliště: Michalovce SK

Příspěvek od maros4341 »

Okura píše:Není problém ho vyrobit, Klíč je v interfacu, Dostaneš koupit ho celý u nás jenže stojí 10000kč
Pokud bys měl zájem nějak se domluvíme
napiš mi na x.dandik@seznam.cz

ak mas na mysli interface k PPS 2000 za 10000kc tak sem snim.... (rofl)
maros
Rozumieme Vášmu autu
+421903905655
Okura
Aktivista
Příspěvky: 1484
Registrován: 17 dub 2006, 16:38
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Okura »

No tedka sme si trošku nerozuměli. (LOL)
Mám na mysli interface k Euroscanu , nějakej frajer se ptat na euroscan.
:) :-)
Uživatelský avatar
maros4341
Aktivista
Příspěvky: 1082
Registrován: 23 led 2006, 14:25
Bydliště: Michalovce SK

Příspěvek od maros4341 »

Okura píše:No tedka sme si trošku nerozuměli. (LOL)
Mám na mysli interface k Euroscanu , nějakej frajer se ptat na euroscan.
:) :-)
v tomto pripade to suhlasi...
maros
Rozumieme Vášmu autu
+421903905655
trojka
Přispěvovatel
Příspěvky: 170
Registrován: 20 říj 2006, 10:10

Příspěvek od trojka »

To je škoda, že to neklaplo s tím převodníkem. SW by měl mít crack, případně je otevřený, jen aktualizace se dějí přes síť.
Odpovědět

Zpět na „Peugeot“