Kvalitný chiptuning na Slovensku?

VW/Audi/Škoda/Seat - zvyšování výkonu (především TDI motory)

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
milosba
Přispěvovatel
Příspěvky: 84
Registrován: 24 říj 2010, 21:07

Příspěvek od milosba »

Humenné vychýrený autoelektrikár Marcinčák. Soft z auta viem dať aj do pľacu na posúdenie nech to zase nieje tak že len kydám..
Skoda Octavia 2 1.9TDI 77kw, BJB, GQQ
Source
Aktivista
Příspěvky: 1860
Registrován: 15 lis 2015, 22:43
Odpovědi: 1
Bydliště: Trnava

Příspěvek od Source »

Určite bude fajn keď sem dáš soft a aj všetky informácie o tvojom aute, či tam boli nejaké úpravy atď
Octavia 2003 ASV 81kw
/ FB S764 / "J" čerpadlo / Brzdy 312mm / ASZ vedenie vzduchu / vymenik olej-voda ASZ / DPF ON 1??Kw/3??NM

VW Golf mk5 R32 3.2 VR6 BUB 184Kw 4motion
milosba
Přispěvovatel
Příspěvky: 84
Registrován: 24 říj 2010, 21:07

Příspěvek od milosba »

Na budúci týždeň si na to sadnem mal by som mať možno aj analýzu od iných
Skoda Octavia 2 1.9TDI 77kw, BJB, GQQ
Uživatelský avatar
UchoTD
Aktivista
Příspěvky: 3364
Registrován: 25 črc 2011, 23:22
Bydliště: B.Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od UchoTD »

Tiez ma velice zaujima ako si dospel k tymto tvrdeniam ktore si pouzil..
Nikoho nezastavam.
ALE.. Ina riadiaca jednotka=iny sw=nahram do inej ako patrí =nestartujem
BJB a BKC pouzivaju U1 alebo U31 ktore su v niektorych pripradoch zamenne.
-logika ovladania egr ventilu neznehodnoti motor a to som uz videl fakt kadejako popridavane aj na hystereze ovladania egr. Ked niemto nevedel co to je.
Co znamena generálka motora? Piesty, vybrus, hlava, ventile? Ktora cast softu poskodila tieto komponenty, alebo akou úpravou to bolo zapricinene?
Ak mas pridaj sem original cislo z tvojej ecu a obsah.
Skor si myslim, ze ide o to, ze mal upravenu inu sw verziu a snazil sa len skopirovat zmeny z upraveného sw a nejak to mozno dovrzal.
Nikohi nezastavam, cloveka co to upravoval nepoznám len mi to nedalo
Mitsubishi Lancer EVO VIII 366kw 670NM
Mitsubishi Lancer EVO IV 242kw
Mitsubishi Outlander 2.2DID
Mitsubishi SpaceStar 1.3MPI
VW T5 lift T6 140kw
Škoda Superb 2.0TDI 4x4
Uživatelský avatar
TDI tech
Aktivista
Příspěvky: 10231
Registrován: 16 říj 2007, 23:18

Příspěvek od TDI tech »

Zly soft dokaze utavit lopatky na plynovej turbine, prip. rozjebat turbo, roztopit piesty. Napis co si predstavujes pod pojmom GO motora. Niekto si totiz pod tymto pojmom predstavuje, vymenu naplni, filtrov a obehnutie stroja stetkou s farbou !

Pojem generalna oprava je odvodeny od najvyssej vojenskej hodnosti. t.j. general. Cize je to najrozsiahlejsia oprava aku moze stroj podstupit. Pri tejto oprave sa sa kontroluju, dodatocne opracovavaju a menia skoro vsetky hlavne skupiny a podskupiny stroja a vysledny efekt by mal splnat parametre noveho stroja, alebo este lepsie.

1, stroj sa z vonku umyje
2, stroj sa rozoberie na jednotlive skupiny
3, skupiny sa rozoberu na dalsie podskupiny
4, vsetko sa dokladne ocisti a umyje
5, nasleduje seria geometrickych merani a posudenie opotrebenia jednotlivych casti
6, na zaklade vysledkov merani sa vykonava dodatocne opracovanie stycnych ploch a licovanie do geometrickej roviny prip. jednotlivych geometrickych osi
7, niektore suciastky sa musia menit periodicky podla predpisu bez ohladu na mieru opotrebenia
8, vykona sa kontrolne meranie ci parametre dosahuju pozadovane miery a tolerancie
9, nasleduje zborka ( vymena opotrebenych suciastok napr. lozisk, tesneni, gufer atd. za nove )
10, nanovo sa vymedzuju vole na predpisane hodnoty
11, nove filtre, naplne a maziva
12, nasleduje skusobna prevadzka pri ktorej sa docasne sleduju vsetky dolezite prevadzkove parametre a doladzuje sa hladky chod a rozne detaily
13, zabehova prevadzka stroja trva predpisany pocet mth s roznymi obmedzeniami
14, revizia, dostelovanie pozadovanych parametrov, preventivna vymena naplni
15, stroj je spusteny do riadnej pravadzky bez obmedzeni
Naposledy upravil(a) TDI tech dne 09 kvě 2019, 20:57, celkem upraveno 1 x.
Source
Aktivista
Příspěvky: 1860
Registrován: 15 lis 2015, 22:43
Odpovědi: 1
Bydliště: Trnava

Příspěvek od Source »

A koľko km si najazdil na tej úprave ?
Octavia 2003 ASV 81kw
/ FB S764 / "J" čerpadlo / Brzdy 312mm / ASZ vedenie vzduchu / vymenik olej-voda ASZ / DPF ON 1??Kw/3??NM

VW Golf mk5 R32 3.2 VR6 BUB 184Kw 4motion
zrno
Sběrač informací
Příspěvky: 42
Registrován: 18 led 2014, 17:21

Příspěvek od zrno »

komu zveriť úpravu softu CTR Fk2 na SK..?
Naposledy upravil(a) zrno dne 21 čer 2020, 19:14, celkem upraveno 2 x.
Source
Aktivista
Příspěvky: 1860
Registrován: 15 lis 2015, 22:43
Odpovědi: 1
Bydliště: Trnava

Příspěvek od Source »

Ja by som volil BH motorsport, onedlho tam pôjdem aj s mojou R32 takže celkom sa na to teším
Octavia 2003 ASV 81kw
/ FB S764 / "J" čerpadlo / Brzdy 312mm / ASZ vedenie vzduchu / vymenik olej-voda ASZ / DPF ON 1??Kw/3??NM

VW Golf mk5 R32 3.2 VR6 BUB 184Kw 4motion
zrno
Sběrač informací
Příspěvky: 42
Registrován: 18 led 2014, 17:21

Příspěvek od zrno »

a pán ten úpravca "BH motorsport" aj normálne existuje, žije? či jeho web-stránka s kontaktnými údajmi slúži len pre "potešenie oka"..ono dočkať sa reakcie a odpovede od tohto pána, je podľa mojej skúsenosti z ríše snov :roll:
Source
Aktivista
Příspěvky: 1860
Registrován: 15 lis 2015, 22:43
Odpovědi: 1
Bydliště: Trnava

Příspěvek od Source »

Normálne zavoláš na to číslo a dohodneš si termín, ja som sním bola dohodnutý za 5 min, na presný termín.
Octavia 2003 ASV 81kw
/ FB S764 / "J" čerpadlo / Brzdy 312mm / ASZ vedenie vzduchu / vymenik olej-voda ASZ / DPF ON 1??Kw/3??NM

VW Golf mk5 R32 3.2 VR6 BUB 184Kw 4motion
hiero
Přispěvovatel
Příspěvky: 416
Registrován: 30 bře 2009, 15:19
Bydliště: Štúrovo

Příspěvek od hiero »

ja som radsej vsadil na tdi funa a nelutujem.....dokonca lacnejsie ako u bh.......a to som mal k funovi 350km....
Tdi
zrno
Sběrač informací
Příspěvky: 42
Registrován: 18 led 2014, 17:21

Příspěvek od zrno »

nechcel som zakladať zbytočne nové takéto vlákno zvlášť pre benzín.. preto som si dovolil to hodiť sem k nafte..
Inak CTR Fk2 už po odmeraní a následnej jemnej úprave/doladení softu podľa mojich predstáv u Profituning v Poprade, pán ing. Šoltýs sa s tým vyhral k dokonalosti, profi práca.. priebeh výkonu, hladký nástup a nárast výkonu, krásna gradácia, bez akýchkoľvek poklesov, overboostov a pod. neduhov, krivky ako z "učebnice".
P.S. auto malo v stock stave len s väčsím efektívnejším IC od FORGE + 100oct. benzín parametre 350ps/450Nm (sériový IC je u CTR skutočne značná brzda.. len touto pouhou výmenou ide výkon automaticky hore v priemere 20 až k 30ps.. + so 100oct. palivom to vie dať výsledok aký bol odmeraný na MAHE aj na mojom CTR.. samozrejme záleží aj od stavu motora). Následne stačí ozaj len jemný soft na dosiahnutie takmer 400ps.. na plniacom tlaku navýšenie len 10-12%.
Takže toľko k úprave turbobenzínu na SK.
Uživatelský avatar
BH motor
Aktivista
Příspěvky: 2368
Registrován: 28 led 2007, 18:17
Bydliště: turany

Příspěvek od BH motor »

zrno píše:a pán ten úpravca "BH motorsport" aj normálne existuje, žije? či jeho web-stránka s kontaktnými údajmi slúži len pre "potešenie oka"..ono dočkať sa reakcie a odpovede od tohto pána, je podľa mojej skúsenosti z ríše snov :roll:
to sa ti len zdá si myslím. Stránku mam aktuálnu asi až 10 rokov . ale pracuje sa na update na dalsom pokracovani coskoro. mne osobne sa dovolat uz neda , telefony a objednavky riesi iny clovek.
MAHA 4x4 LPS 3000
AUDI RS4 2,7 biturbo
SQ7
jedno prekvapko čoskoro
theo
Přispěvovatel
Příspěvky: 107
Registrován: 12 kvě 2019, 10:52
Odpovědi: 1
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od theo »

Ku komu teda na slovensku na dobrý chip? Kto vie čo robí a robí kvalitne? Nemám problém si priplatiť,chcem len vedeť že to robí človek,ktorý to nerobí prvý krát a vyzná sa v tom.
Bizonn
Sběrač informací
Příspěvky: 26
Registrován: 10 bře 2019, 22:11
Bydliště: Prievidza

Příspěvek od Bizonn »

Jedine UchoTD z BB!👍mam ibizu 1.9tdi rotacku naladenu od neho na 252ps 🚀(komponenty motora nejdem rozpisovat) je to macher a nedam na neho dopustit poradi,pomoze,vysvetli:jedine on.😉
Seat Ibiza 1.9tdi 252PS 520NM
11mm pump J+podavačka,Race 520 0,280,GTB2260VK+prevodnik by UchoTD,4 bar MAP,
Odpovědět

Zpět na „Zvyšování výkonu VW group (DIESEL)“