Motory Peugeot

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

Odpovědět
JR Ewing
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 15 říj 2008, 20:54
Bydliště: České Budějovice

Motory Peugeot

Příspěvek od JR Ewing »

Má někdo zkušenost s motorem 1,8 Turbo z modelu 405? Je použitelný pro ježdění na olej? Slyšel jsem že některé peugeoty mají originál vyhřívané filtry vodou, co tenhle?
mm
Přispěvovatel
Příspěvky: 226
Registrován: 12 pro 2006, 13:33

Příspěvek od mm »

podívej se.... jinak takhle ořívání nestačí s 1.9d bez problému... Auta s turbem taky bez problému nalej a uvidíš :-)
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32862
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

já se v tom nedávno hrabal je tam vyhřívání ve středu u převodovky uvidíš hadice i filtr miloš
mm
Přispěvovatel
Příspěvky: 226
Registrován: 12 pro 2006, 13:33

Příspěvek od mm »

Asi v originálu to maj všechny právě pupička nad filtrem je velmi slabí místo peugeotu konkrétně 2 309 1.9d co jsem mám.... přisává tudy vzduch takže většina jezdících peugeotů maj filtr normální
mio
Sběrač informací
Příspěvky: 29
Registrován: 24 srp 2008, 11:56

Re: Motory Peugeot

Příspěvek od mio »

JR Ewing píše:Má někdo zkušenost s motorem 1,8 Turbo z modelu 405? Je použitelný pro ježdění na olej? Slyšel jsem že některé peugeoty mají originál vyhřívané filtry vodou, co tenhle?
Některé modely maji vedenou naftu přes blok motoru a pak teprve do filtru.Hodně z nich to má odpojené protože trubička v bloku se často uklepe a přisává vzduch.Novější modely už maj filtr na hlavě válců který je vyhříván vodou.Koukni pro jistotu na přívodní trubičku nafty do filtru jestli vede přes blok , nebo je tam taková smyčka kterou se to jen propojí a vyřadí se ohřev nafty přes blok, ať máš jistotu.
ondra123
Sběrač informací
Příspěvky: 32
Registrován: 13 pro 2006, 16:54
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od ondra123 »

podívej se hlavně na čerpadlo jestli máš bosch, (do lukáše to nelej), u 1,8td ohřev nejspíš origo nebude (ale stačí sehnat hlavu baňky filtru z 1,8d (př peug205) kde je s vývodama na vodu, malinko ji rozděláš je v ní termostat ten vyhoď ať to hřeje co může) a v létě můžeš na směs jezdit v pohodě na zimu by to chtělo větší předehřev
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“