toyota rav 4 diesel spojka

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32862
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

a zas pokračování jedu do hodonína a třepání volantu jak prase, zkoušel jsem dotažení kol nic jedu dál a zas děs volant škubal že by něco upadlo,

zase zkouším kola a LP vařilo kously se desky

pak se to nějak sklidnilo dojel jsem na ručku sdělám třmen a prachovka na válečku KO

rok 2004 a prachovka rosypaná váleček zadřený, opravná sada není (LOL) :? :o tak nevím jak to zas řešit dík miloš
RAPIDmen
Přispěvovatel
Příspěvky: 561
Registrován: 18 lis 2013, 22:01
Bydliště: Slovensko

Re: toyota rav 4 diesel spojka

Příspěvek od RAPIDmen »

Ahojte RAV4 mam to ist robit bol som to kuk spojka pedal normalne vypina (odpor v pedali pretlača haydrauliku) zaridim všetky kvalty bez skrabnutia ale po usteni spojky auto stoji namieste a len zvuk sa zostupnuje....viete niekde nastrel ceny čo to vyjde preventivne by som to dal už aj zotvak+spojka čiže komplet stmy že za pracu si poviem 200€+-
BMW E36 316 limo
BMW E36 316 Coupe
BMW E36 316 Compact
BMW E36 318IS limo
BMW E34 520i limo
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5465
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Re: toyota rav 4 diesel spojka

Příspěvek od ROMEK »

nemáš niekde strhnutu poloosu treba v prevodovke alebo v homokinetaku ten tisichran
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32862
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: toyota rav 4 diesel spojka

Příspěvek od slovacek.milos »

RAPIDmen píše: 18 úno 2023, 12:55 Ahojte RAV4 mam to ist robit bol som to kuk spojka pedal normalne vypina (odpor v pedali pretlača haydrauliku) zaridim všetky kvalty bez skrabnutia ale po usteni spojky auto stoji namieste a len zvuk sa zostupnuje....viete niekde nastrel ceny čo to vyjde preventivne by som to dal už aj zotvak+spojka čiže komplet stmy že za pracu si poviem 200€+-
....dej si to na zvedak rad jestli se kola budou tocit, dva tocte kolama protismerne, spojku celou sadu, pokud si majitel bude na netu hledat levnejsi, nebo privede odbornika ze se nemusi menit setrvak, tak se na to vyser, je to hodne prace a pokud neco ojebes casem se ti vrati :lol2:
RAPIDmen
Přispěvovatel
Příspěvky: 561
Registrován: 18 lis 2013, 22:01
Bydliště: Slovensko

Re: toyota rav 4 diesel spojka

Příspěvek od RAPIDmen »

Dakujem za tipy omrknem aj tie polosi hned keď to bude zdvihnute .
BMW E36 316 limo
BMW E36 316 Coupe
BMW E36 316 Compact
BMW E36 318IS limo
BMW E34 520i limo
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: toyota rav 4 diesel spojka

Příspěvek od roman1648 »

Jednou jsem se s tímto setkal na Grand Vitaře staré, z nějakého důvodu praskl konec poloosy kde je zápich na segrovku co zajišťuje homokloub, poloosa vyjela a prostě se to protáčelo,rachotilo a auto se nehlo tak to omrkni
Pokud problém ve spojce,může být brutálně sjetá nebo urvaná lamela nebo kdoví co dalšího...
Dělal jsem RAV4 2.2D4-D rok 2007 a to má spojku,no,spíš spojčičku o průměru snad 220mm tak pokud to tahá vleky a podobný věci,prostě to odejde...
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32862
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: toyota rav 4 diesel spojka

Příspěvek od slovacek.milos »

roman1648 píše: 20 úno 2023, 13:37 z nějakého důvodu praskl konec poloosy kde je zápich na segrovku co zajišťuje homokloub, poloosa vyjela..........ani nemluv prisel cyp, kapitan cizinecka policie prinesl manzetu za stovku, poslal jsem ho o pr.... jedine prevlikacku neoprenku nebo nic,otavoval tak dlho az sem mu ji prehoil, po5 km se stalo co popisujes, prisel cyp kapitan a ze mi da jeste sanci napravit co jsem skuril, adresu na novou poloosu stala pres dvacet tisic, dal jsem mu starou at si udela novy zapich, samoska vyhrozovani trestni stihani,soudy, jak seposeru, prisel za tri dny chtel 1000 korun, ze poloosa byla tak tvrda ze soustuznik skurvil 3 noze, s debilem jsem stravil pres tri hodiny vydelal 200 kc honda mi visela 4 dny na zvedaku, :roll:
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: toyota rav 4 diesel spojka

Příspěvek od roman1648 »

Některý věci je fakt lepší nedělat, prostě říct že to nejde,neumím,takový vymrdy fakt miluju... :x
RAPIDmen
Přispěvovatel
Příspěvky: 561
Registrován: 18 lis 2013, 22:01
Bydliště: Slovensko

Re: toyota rav 4 diesel spojka

Příspěvek od RAPIDmen »

Vdaka za rady podvihol som auto zaradil kvalti ale kardan sa do zadu nepohol... takže.napravnica dale atd....bola roztrhnuta lamela...v najtensiom mieste...ako s a zvykne trhat vtych dvoch plieskoch o hrubke 1.0mm 🙃..čo sú po obvode a spajaju lamelu zo stredovým unasacom...ale hold 312xxxkm a este toyota oe spojka.
BMW E36 316 limo
BMW E36 316 Coupe
BMW E36 316 Compact
BMW E36 318IS limo
BMW E34 520i limo
Odpovědět

Zpět na „Asijské vozy“