toyota rav 4 diesel spojka

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32865
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

toyota rav 4 diesel spojka

Příspěvek od slovacek.milos »

dělali jste někdo spojku? je potřeba speciální nářadí? za jak dlouho se to dá zmáknout dík miloš
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32865
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

mám to za sebou celkem se to dá, náprava musí jít dole, rozvodovka pak převodovka a chce to kozu převodovka je dost těžká miloš
Uživatelský avatar
misoVW
Aktivista
Příspěvky: 8061
Registrován: 24 říj 2007, 08:51
Bydliště: Západné Slovensko, blízko PN

Příspěvek od misoVW »

dobra praca Miloš :kol111:
Tiguan CBAB
Polaris 455 diesel 4x4
Harley Davidson V-rod
BMW R1200R
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32865
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

misoVW píše:dobra praca Miloš :kol111:
mišo každý den bych to dělat nechtěl já to taky hodně fotím a šroubky jsem si značil barvama tu rozvodovku jsem si přivázal a stou převodovkou jsem si na koze poodjel asi dvacet čísel pak to jde

že já blb jsem si tu kozu už dávno nepořídíl to jsme se dřeli jak hovada miloš
Uživatelský avatar
misoVW
Aktivista
Příspěvky: 8061
Registrován: 24 říj 2007, 08:51
Bydliště: Západné Slovensko, blízko PN

Příspěvek od misoVW »

jednoduche veci a velmi pomozu. Prevodovky davam dole nad jamu z hupcukom. Jeep som este nerobil.
Tiguan CBAB
Polaris 455 diesel 4x4
Harley Davidson V-rod
BMW R1200R
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32865
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

misoVW píše:jednoduche veci a velmi pomozu. Prevodovky davam dole nad jamu z hupcukom. Jeep som este nerobil.
mám dvouslopák zvedák jamu jsem opustil v roce 2003 a když si tu převodovku stáhneš k té koze tak ji vysuneš i nasuneš na stejné místo
pro někoho je to běžné pro mě novinka i v autorizovaných servisech vidím tři mechaniky jak ládujou převodovku (LOL) (wallbash) :? :-Dmiloš
stefi
Přispěvovatel
Příspěvky: 802
Registrován: 14 pro 2008, 16:23

Příspěvek od stefi »

ono japonci su narozdiel napr od zabozrutov dost rozumne porieseny,takze aj ked to vyzera zle tak to ide fakt dobre ;)
Drndax
Přispěvovatel
Příspěvky: 83
Registrován: 30 lis 2008, 19:49

Příspěvek od Drndax »

já dělal na 2,0 benzínu a docela střelba do řepy
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32865
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

problém spojka občas nevypíná :?

ta původní spojka řádně nevypínala kvalt se tam musel narvat, stalo se to zničeho nic

nová spojka to samé špatně po montáži vypínala ale po ujetí 20 km jako zázrakem spojka vypínala a vše bylo OK

majitel ujel asi 100 km a opět naráz spojka nevypínala šlápl jsem na spojku vytočil motor na 4000 otáček a zase je vše OK a tak to občas blbne

na montáži jsem nic neodrbal, zkoušel jsem i lamelu na převodovce, měřil i házivost, utahoval podle postupu, vše vysál a vyfoukal,

toyota má 200.000 km a myslím že problém je v dvouhmotě, prostě se vychýlí mimo osu, a sešlápnutím spojky a vytočením na 4000 se usadí, když jsem odrážel přítlačák tak ten střední díl dvouhmoty měl pohyb za příspěvky předem dík miloš
m_toy
Přispěvovatel
Příspěvky: 670
Registrován: 21 led 2009, 21:14
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od m_toy »

V práci máme 2 RAVky a na obou se kolem 150 tis. dělala spojka, ale i se setrvákem !!!

Já to neviděl, takže nic bližšího k tomu nevím, ale tohle se mi doneslo. Ravky jsou super, ale holt ta spojka je slabý článek ....

Milan
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32865
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

m_toy píše:V práci máme 2 RAVky a na obou se kolem 150 tis. dělala spojka, ale i se setrvákem !!!

Já to neviděl, takže nic bližšího k tomu nevím, ale tohle se mi doneslo. Ravky jsou super, ale holt ta spojka je slabý článek ....

Milan
dík zatím to jezdí sem tam nejde dobře zařadit majitel je smířený že se bude měnit i setrvák , tam jde právě o ty cenové pecky ten materiál prostě stojí prachy miloš
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32865
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

tak dvouhmota se už asi rozletěla asi ve středu to kochnu už to prostě nejede začalo v tom klepat, ale jen zatepla při sešláplé spojce a asi po 300 km najednou křup a konec :? :-D miloš
Uživatelský avatar
Peete
Aktivista
Příspěvky: 4421
Registrován: 21 led 2007, 14:33
Odpovědi: 1
Bydliště: Brno

Příspěvek od Peete »

jeste se uvidi, co vsechno s sebou ta dvouhmota vzala
Nissan Primera SW 1,9 DCi
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32865
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

Peete píše:jeste se uvidi, co vsechno s sebou ta dvouhmota vzala
nestraš jsem tu měl i borce že se rozletěla a rozmlátila /zvon/ převodovku miloš
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32865
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

práce vcelku v pohodě za den OK ten setrvák se nijak nerozmlátil jen se prostě protáčel ta vniřní hmota, druhý v pohodě a spojka vypíná a jde OK


našel jsem už víc případů na netu s podobným problémem kdy dvouhmota vypadala na poshled OK a i při měření se nijak nevychylovala


dvohmota je ještě velká pálka, pokud spojka jen klouže tak se to dá risknout ale jestli špatně vypíná tak vždy spojka + dvohmota výměna miloš
Odpovědět

Zpět na „Asijské vozy“