Jak kdo vaříte MEŘO,EEŘO atd.

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

Petr H. píše:(wallbash) milošu!!! už jsem marně doufal že si se odnaučil používat tlačítko citovat!!!

Mi ale vysvětli jak ten glycerol přemluvíš, aby ti takhle stuhnul :? To máš v garáži kluziště nebo co, že ti tam zmrzne??
ještě ti řeknu výhodu tlačítka citovat tu tvoji citaci nemůžeš smáznout a co je psáno je dáno, ale v pohodě nechci se tě nějak dotknout miloš
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

Radar píše:Postup je na začátku a dávkování je 23l oleje, 4,5l metylu a v něm rozpustim 184g louhu na čištění odpadů. Pokud se nemýlim tak je to louh sodný NaOH.

Inspiraci sem měl od Tebe a pak sem k tomu přidával to co sem kde vygoogloval a vyexperimentoval.
Hlavně je to postup ze kterýho vypadne výsledek vždycky stejnej. Samozřejmě, že laboratoř by rozdíly našla, ale to platí i o různejch benzínkách.
super zkusím ještě se prosím podívej na ten louh já zatím nic nesehnal než vločkový v drogerii KOH a kapalný jen naoh, vločkový NaOH sehnat neumím kdes koupil :? dík miloš
Radar
Přispěvovatel
Příspěvky: 64
Registrován: 23 led 2006, 14:24

Příspěvek od Radar »

Tak sem se byl podívat v dílně a je to opravdu hydroxid sodný. Kupuju ho normálně v drogerii do 50,-Kč/kg.
Ještě jedna věc mě došla, takhle vyrobený MEŘO musíš vyprat. Plavou v něm soply toho mýdla a nesedaji si. Hned by se ucpal filtr.
Octavia 110PS AHF+Sprint 764 EGR+CAT OFF+jednohmota
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

Radar píše:Tak sem se byl podívat v dílně a je to opravdu hydroxid sodný. Kupuju ho normálně v drogerii do 50,-Kč/kg.
Ještě jedna věc mě došla, takhle vyrobený MEŘO musíš vyprat. Plavou v něm soply toho mýdla a nesedaji si. Hned by se ucpal filtr.
já snad na povrchu nikdy nic neměl sleji do sudů a sedimentuji, mám výrobky i od jara, taky i přilévám přiměřeně třeba byl sud se solventní naftou, přiměřeně, přiměřeně, přiměřeně, přiměřeně, přiměřeně, přiměřeně,

ten NaOH to jim v drogerii řeknu mně tvrdili že jiný není díky :-D miloš
Uživatelský avatar
Petr H.
Přispěvovatel
Příspěvky: 523
Registrován: 26 dub 2007, 18:20

Příspěvek od Petr H. »

slovacek.milos píše:ještě ti řeknu výhodu tlačítka citovat tu tvoji citaci nemůžeš smáznout a co je psáno je dáno, ale v pohodě nechci se tě nějak dotknout miloš
tak tohle jsem nějak nepobral to jako že bych byl takové pako a mazal několik set svejch příspěvků (rofl) to můžeš bejt klidnet to nehodlám!!! Problém je vtom, že pak každej roluje kilometrama nějakejch hovadin a na konci nějaké ukrutné moudo... (LOL)
nemám žádnou kárku na naftu...
Uživatelský avatar
Petr H.
Přispěvovatel
Příspěvky: 523
Registrován: 26 dub 2007, 18:20

Příspěvek od Petr H. »

Hele v drogerii nic jiného než NaOH neseženeš. O KOH jsem slyšel naposled v chemii. Jměnuje se to louh sodný, louh draselný se používá na zpracování kůží nebo na co. Jinak lestli ti v tom plavou ty soply tak moc pospícháš. Nech to hezky odpočinout sopl zmizí. To jsou neproreagované zbytky. Takhle si část výrobku vypereš.
nemám žádnou kárku na naftu...
Radar
Přispěvovatel
Příspěvky: 64
Registrován: 23 led 2006, 14:24

Příspěvek od Radar »

To bych neřek. Nějaký se namotávaji i na míchadlo a chovaji se jako mazlavý mýdlo tzn., žese rozpouští ve vodě a ruce to umeje taky.
Difosgen psal, že se mýdlo tvoří na hladině ve formě tenký blány a ta se z části namotává a z části plave volně jak to vrtule rozhazuje.
Kdyby to byl olej tak se ve vodě nerozpustí.
Octavia 110PS AHF+Sprint 764 EGR+CAT OFF+jednohmota
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

Petr H. píše:Hele v drogerii nic jiného než NaOH neseženeš. O KOH jsem slyšel naposled v chemii. Jměnuje se to louh sodný, louh draselný se používá na zpracování kůží nebo na co. Jinak lestli ti v tom plavou ty soply tak moc pospícháš. Nech to hezky odpočinout sopl zmizí. To jsou neproreagované zbytky. Takhle si část výrobku vypereš.
petře já už ho taky hledal bohužel obal je v háji tak nevím jaký ten louh je zajdu koupím a uvidíme já se jen ptám, koupím tu platovou pixli a uvidíme miloš
Radar
Přispěvovatel
Příspěvky: 64
Registrován: 23 led 2006, 14:24

Příspěvek od Radar »

Miloši hodil bych Ti sem fotku, ale foťák mám v atelieru a nechce se mi tam běžet přes půl města. Jsou to bílý plastový flašky a většinou to kupuju
se zelenou zátkou a takovou zelenošedou etiketou.

Jo a rozpouštim to v litrovejch lahvích, který neplnim úplně a chladim v kbelíku. Dost se to hřeje tak aby se neroztrhly. To rozpouštění neni taky nijak rychlý.
Octavia 110PS AHF+Sprint 764 EGR+CAT OFF+jednohmota
STRÝCO
Přispěvovatel
Příspěvky: 181
Registrován: 14 úno 2008, 20:30
Bydliště: Košice

Příspěvek od STRÝCO »

Zdravím diskutujúcich,
tiež som pred nejakým časom zháňal všemožné receptúry na "home-made" bionaftu a najsolídnejšie info mi pripadá toto:

http://www.expertvillage.com/video-seri ... diesel.htm

Je to taká vcelku rozumne urobená séria s vysvetlením základných chemických reakcií , postupov a receptúrou "na mieru" podľa oleja aký sa podarí zohnať.
Ak nevadí angličtina,celkom dobre sa to pozerá. Musím sa však priznať, že som to ešte nevyskúšal,ale snáď sa k tomu niekedy dostanem.
Čo ma však na tom najviac prekvapuje, je to že firma ktorá to propaguje nemá problém s dodávkou potrebné technologického zariadenia vrátane chenikálíí aj pre výrobu relatívne malého množstva. V našich končinách som o niečom takom zatiaľ nepočul.
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

až něco navaříš a vyjezdíš napiš,

teorií je mnoho a problém jak je zrealizovat,


jde to jednoduše jak třeba radar vklidu při jiné práci nebo tak složitě že to vlastně ani nejde :-D miloš
Radar
Přispěvovatel
Příspěvky: 64
Registrován: 23 led 2006, 14:24

Příspěvek od Radar »

Miloši už si sehnal louh?

O příspěvek výš je odkaz na kterej sem se taky kdysi díval. Je tam taky titrace oleje. Něco sem si o ní našel a zkusil to. Možná, že mám jinej fenolftalein, ale výsledky se mi lišily o řád. Podle titrace bych dával asi 0,8g louhu na litr oleje. Tak to neřešim, vyrábim trochu mýdla a peru.

Jo a včera sem zkoušel palmovej olej. Měl sem ho na parcele v boudě a ztuhnul tak, že byl tvrdej jako sádra. Ohřál sem ho a reakce proběhla stejně jako s vyfritem.
A teď budu vonět po kokoskách. :P
Octavia 110PS AHF+Sprint 764 EGR+CAT OFF+jednohmota
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

Radar píše:Miloši už si sehnal louh?

O příspěvek výš je odkaz na kterej sem se taky kdysi díval. Je tam taky titrace oleje. Něco sem si o ní našel a zkusil to. Možná, že mám jinej fenolftalein, ale výsledky se mi lišily o řád. Podle titrace bych dával asi 0,8g louhu na litr oleje. Tak to neřešim, vyrábim trochu mýdla a peru.

Jo a včera sem zkoušel palmovej olej. Měl sem ho na parcele v boudě a ztuhnul tak, že byl tvrdej jako sádra. Ohřál sem ho a reakce proběhla stejně jako s vyfritem.
A teď budu vonět po kokoskách. :P
a co výsledný produkt jak ten se chová stuhne taky :? mně jeden dodavatel upozirnil že příští rok pujde na palmu tak nevím co sní snad se dá do arašidu,

jinak já zatím v klidu jak jsem psal z vyfritu dělám zásoby a esterifikátu mám zásoby na hodně dlouho

dneska jsem byl u benzínky bral jsem za dvacku nafty do nového filtru :-D miloš
Radar
Přispěvovatel
Příspěvky: 64
Registrován: 23 led 2006, 14:24

Příspěvek od Radar »

Podle mejch informací je to normální metylester, takže výsledek by měl bejt stejnej.
Zatim to zraje a je to tekutý i při 12°C tak to asi bude pravda protože ta palma začíná tát asi na 35°C. (nevim jistě).
Octavia 110PS AHF+Sprint 764 EGR+CAT OFF+jednohmota
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

Radar píše:Podle mejch informací je to normální metylester, takže výsledek by měl bejt stejnej.
Zatim to zraje a je to tekutý i při 12°C tak to asi bude pravda protože ta palma začíná tát asi na 35°C. (nevim jistě).
pak napiš budu klidný jestli to brát nebo ne miloš
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“