Jak kdo vaříte MEŘO,EEŘO atd.

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

zkus toho lihu ještě méně kduž ti to ted vyšlo
čoud
Přispěvovatel
Příspěvky: 132
Registrován: 13 úno 2015, 21:07
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od čoud »

slovacek.milos píše:zkus toho lihu ještě méně kduž ti to ted vyšlo
JJ jenom ten glicerín teda neztvrdnul na tvrdo je tekutej černej a nad ním je průzračné Eřo (Ethylester) Mě de o ten benzín v E85 páč ten zůstane v Eřu na 4L mě to vychází v zápočtu 0,6 l benzínu v celkovém oběmu. dyž teda vemu že čistýho metilu dávate cca 20% tak etil je slabší no 85x4 se rouná 3,4L a uvádí se že etylu má bejt 33% tak nevím jestli by se spustila reakce. Asi jo za předpokladu že olej bude(vstupní surovina) čistá málo kyselá.
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

benzín neřeš ve státech kde není zimní motorová nafta lze přilét až polovinu benzínu při mínus dvaceti, přičemž se snižuje výkon motoru
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

vem si skoro ledovou vodu z jedničky a nalej tam lžičku nafty :o pak zjistíš že ti ci jezdí na kvalitní naftu (LOL)
čoud
Přispěvovatel
Příspěvky: 132
Registrován: 13 úno 2015, 21:07
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od čoud »

Dělal jsem várek víc a v jedné se mě nespustila reakce. po dumání mě napadlo že v jednom kanystru bylo cca zbytek hydraulického oleje cca 0,3 litru odhadem a jak se spojil s benzínem tak se to nějak posralo je to naředěný ale glicerýn se neoddělil. tak taky nevím co s tím zkoušel sem přidat násobek 50g Naoh rozpuštěno v alkoholu a uplný kulový směs je mrtvá nezreagovaná. (Asi methanol by si s tím poradil). nebo syntetickej olej bionaftě vadí? asi jo
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

já měl jednou velké oči a udělal jsem 2OO l a :bang: co mýslíš že jsem to řešil? nechal jsem to tak ai půl roku ten sajrajt si časem poradil popříléval jsem to přiměřeně přiměřeně a vzjezdil (LOL)
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

[quote="čoud"]

nebo mi borec přivezl vzorek šlo to eterifikovat pak přijel a natočil mě sud 1OOO litrů jak to našprudloval čerpadlem měl jsem doma 1OOO litrů husího sádla :bang: snad za rok jak byl hic matroš přišel k rozumu a šel esterifikovat
i velké fiasko se dá vyjezdit
čoud
Přispěvovatel
Příspěvky: 132
Registrován: 13 úno 2015, 21:07
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od čoud »

Tak jasný že to nepoleju do kanálu ;) Při tej reakci (esterifikaci de při pobočný reakci kdy vzniká glicerol tak do něj se váže ten hydroxid) ale takhle hydroxid zůstane v díle. při ředění by se to mělo podat.... :)
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

[quote="čoud"]

nebo mi borec přivezl vzorek šlo to eterifikovat pak přijel a natočil mě sud 1OOO litrů jak to našprudloval čerpadlem měl jsem doma 1OOO litrů husího sádla :bang: snad za rok jak byl hic matroš přišel k rozumu a šel esterifikovat
i velké fiasko se dá vyjezdit
čoud
Přispěvovatel
Příspěvky: 132
Registrován: 13 úno 2015, 21:07
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od čoud »

hlavně klid a nohy v teple ono se to nějak podá :D . zkusím někde poplašit metanol. Dyž to tady tak čtu tak tady je zkušenejch ESTERIFIKÁTORŮ (LOL)
čoud
Přispěvovatel
Příspěvky: 132
Registrován: 13 úno 2015, 21:07
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od čoud »

Dnes Na pumpě při dalším odběru, mě bylo sděleno, na vlastní oči sem to viděl
v produktovém listu o palivu,(na vyžádání u obsluhy, je to od rafinerie průvodka k faktuře na PHM pro čerpadláře)(Berou z rafinerie Paramo) je na pumpě zimní E85 ve složení 72%ethanol a 28% benzín. takže výpočet správný je ve 4 litrech E 85 je 2,88L Ethanolu a reakce se spustila. To znamená že radši dám k 10ti litrům vyfritu 4,6L E85. Zkoušel sem EEřo promnout v prstech a je to mastné i s tím pomerem benzínu. Dnes na toto palivo najeto 40 km a úplně v pohodě jenom za autem je z toho eeřa cítit etanol :D
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

lepší bude ten letní tam jen 15 l benálu tak chvilku počkej
Uživatelský avatar
Pelep
Přispěvovatel
Příspěvky: 367
Registrován: 08 črc 2014, 17:07
Bydliště: Jižní Čechy

Příspěvek od Pelep »

Taky pálim všechno možný, ale chtěl bych vidět ty pohledy německých inženýrů a vývojářů v těch automobilkách kdyby věděli, že za dvacet let do těch jejich supermoderních dieselových motorů budou češi lejt vyfritovanej olej smíchanej s benzínem a ethanolem, nebo vyjetou hydrauliku... :-D
BMW E46 328i automat LPG
Passat b5 1.9 TDI-PD 85 kW 4Motion
EX:
BMW 318 TDS, chip, kat i egr pryč, jezdim na friťák nebo vyjetou hydrauliku.
Peugeot 106 1.4 Sport, Felda 1.3, Opel Kadett, Mazda 121
čoud
Přispěvovatel
Příspěvky: 132
Registrován: 13 úno 2015, 21:07
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od čoud »

Tak o tom sem hodil řeč s pumpařkou a letní směs E85 bude na pumpě nejdřív
až 1. dubna a to je dost dlouhá doba :( :?. (když se nadtím zamyslím) tak asi letní várku E85 přečerpaj z autocisterny do tanku na pumpě k zbytku zimní a smíchá se to. a bude z toho 78,5 Etanol a zbytek benál. Nebo jak to dělaj? Letní směs je prej ale levnější na pumpě litr.
čoud
Přispěvovatel
Příspěvky: 132
Registrován: 13 úno 2015, 21:07
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od čoud »

Pelep píše:Taky pálim všechno možný, ale chtěl bych vidět ty pohledy německých inženýrů a vývojářů v těch automobilkách kdyby věděli, že za dvacet let do těch jejich supermoderních dieselových motorů budou češi lejt vyfritovanej olej smíchanej s benzínem a ethanolem, nebo vyjetou hydrauliku... :-D
Do roku 2050 se nedávno na tej klimatickej konferenci dohodli všechny země světa že udělaj totální stopku spalování fosilních paliv. Takže ona ta bionafta bude asi do budoucna v kurzu. :o
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“