Výměna setrvačníku Octávia II

Noví uživatelé prostudovat jako první! Vytvořený souhrn témat na často probírané dotazy.
Téma mohou zakládat jen moderátoři - pokud máte nápad, kontaktujte Reeshu, nebo Dukese

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
Wector's
Přispěvovatel
Příspěvky: 170
Registrován: 21 říj 2007, 10:30
Bydliště: Czech Republic

Příspěvek od Wector's »

Huml píše:60Nm +90°
Díky moc :) Ještě jsem se chtěl zeptat má cenu měnit sinenblok na převodovce když už to budu dělat?
...
Uživatelský avatar
Huml
Aktivista
Příspěvky: 11068
Registrován: 23 led 2006, 20:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Huml »

záleží jak bude vypadat a jestli řešíš nějakej problém s přenosem vibrací do kastle nebo ne, dá se bez problémů vyměnit zvlášť
golfgti16v
Přispěvovatel
Příspěvky: 473
Registrován: 21 kvě 2008, 19:20
Bydliště: šumava

Příspěvek od golfgti16v »

Batistuta píše:Koukám,že je tam ta nová spojka SAC. Jak to šlo zpátky namontovat,vim,že na to musí být přípravek,jinak to nemaká jak má. Ne,že bych byl tak chytrej,ale byl jsem na školení v Luku a tam jsem to viděl. :-)
jo taky jsem to videl ten připravek by jse mněl použivat u všech dvouhmot
Uživatelský avatar
Huml
Aktivista
Příspěvky: 11068
Registrován: 23 led 2006, 20:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Huml »

já vím, že na to jsou přípravky, ale bohužel jsem ho neměl a spojka i přesto maká jak má
Uživatelský avatar
Wector's
Přispěvovatel
Příspěvky: 170
Registrován: 21 říj 2007, 10:30
Bydliště: Czech Republic

Příspěvek od Wector's »

Tak už jí tam mám,bylo to celkem vklidu,no já jsem taky neměl přípravky a popravdě ani nevím jaké by se měly použít :? Akorád nevím jestli se mi to zdá ale když se bez plynu rozjíždím jak kdyby to trochu cukalo :( možná se mi to zdá nevím jel jsem s tím zatím jenom z dílny domů asi 20km.Snad neucítím smrad ze spojky :( ještě to asi zkusím jednou odvzdušnit...
...
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14261
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Jaký se tam mají používat přípravky? Nějak mě nenapadá kam by šli upotřebit, když pominu středící trn nebo případnou výměnu ložiska v klice kam je uložen hřídel převodovky.
:tajny:
Uživatelský avatar
Wector's
Přispěvovatel
Příspěvky: 170
Registrován: 21 říj 2007, 10:30
Bydliště: Czech Republic

Příspěvek od Wector's »

No já vím jenom o zajišťovacím přípravku na setrvačník,pro jeho dotažení ale když si šikovný tak to zapáčíš a je to to same :D ,samozřejmě středící trn no a pak ještě na převodovku nějaky bazmek aby se to lépe sundávalo a nasazovalo,o ničem jiném nevím :?
...
wojto33
Přispěvovatel
Příspěvky: 661
Registrován: 13 kvě 2007, 21:55

Příspěvek od wojto33 »

Wector's píše:No já vím jenom o zajišťovacím přípravku na setrvačník,pro jeho dotažení ale když si šikovný tak to zapáčíš a je to to same :D ,samozřejmě středící trn no a pak ještě na převodovku nějaky bazmek aby se to lépe sundávalo a nasazovalo,o ničem jiném nevím :?
na vsetko je x pripravkov ...ked mas 4 az 5 ruk tak netreba nic :)
Uživatelský avatar
Wector's
Přispěvovatel
Příspěvky: 170
Registrován: 21 říj 2007, 10:30
Bydliště: Czech Republic

Příspěvek od Wector's »

wojto33 píše:
Wector's píše:No já vím jenom o zajišťovacím přípravku na setrvačník,pro jeho dotažení ale když si šikovný tak to zapáčíš a je to to same :D ,samozřejmě středící trn no a pak ještě na převodovku nějaky bazmek aby se to lépe sundávalo a nasazovalo,o ničem jiném nevím :?
na vsetko je x pripravkov ...ked mas 4 az 5 ruk tak netreba nic :)

(noteeth)
...
Čápa
Přispěvovatel
Příspěvky: 500
Registrován: 17 zář 2010, 18:38
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od Čápa »

Převodovku od motoru demontujete ručně? Myslím tím že ji rukama vyndáte a dáte na zem? Nebo je natolik těžká, že máte nějaký opěrný přípravek?
ŠO1, 1,9TDi, 85kW/265Nm, ALH, EGR OFF, chiptuned by myself with chip from MTAPlus
calibrator
Přispěvovatel
Příspěvky: 170
Registrován: 28 pro 2010, 01:34
Bydliště: Ba - SK

Příspěvek od calibrator »

caute.. ten pripravok sa tyka len spojky LUK so samonastavovanim .. pripravkom sa stlači mekano a to sa zaisti-pomocou pootočenia zaitovacieho mechanizmu ktory je v mekane vstavany.. potom sa to nahodi na zotrvak, nahodi sa prevodovka, a hydraulika sa odvzdušni.. potom treba vymačknut spojku na podlahu, a mekano hlasno "streli" a samo sa nastavi.. potom sa donastavuje same podla opotrebenia lamely.. teda pri puštani spojkoveho pedalu spojka bere vždy pri rovnajkej vyške pedalu..

boli nejake reklamacie u jedneho nemenovaneho dodavatela-ktore sa tykali preklzu spojky prave LUK so samonastavenim po ujeti cca. 30 000km, a zistilo sa že mechanici nenamontovali mekano podla predpisu.. teda nevedelo sa samodostavovat, ked sa lamela trocha opotrebovala..
vlacek
Přispěvovatel
Příspěvky: 253
Registrován: 29 dub 2006, 21:27
Bydliště: Oslavany

Příspěvek od vlacek »

Čápa píše:Převodovku od motoru demontujete ručně? Myslím tím že ji rukama vyndáte a dáte na zem? Nebo je natolik těžká, že máte nějaký opěrný přípravek?
taky by me zajimalo kolik ta prevodovka vazi :-)
Naposledy upravil(a) vlacek dne 13 bře 2011, 08:33, celkem upraveno 1 x.
calibrator
Přispěvovatel
Příspěvky: 170
Registrován: 28 pro 2010, 01:34
Bydliště: Ba - SK

Příspěvek od calibrator »

vlacek píše:
Čápa píše:Převodovku od motoru demontujete ručně? Myslím tím že ji rukama vyndáte a dáte na zem? Nebo je natolik těžká, že máte nějaký opěrný přípravek?
taky be zajimalo kolik ta prevodovka vazi :-)

ked to robiš na zemi, tak ju vylož na "jašterku" .. da sa potom s tym dobre manipulovat..

zaklad je dobre vystedit lamelu..
Čápa
Přispěvovatel
Příspěvky: 500
Registrován: 17 zář 2010, 18:38
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od Čápa »

calibrator píše:
vlacek píše:
Čápa píše:Převodovku od motoru demontujete ručně? Myslím tím že ji rukama vyndáte a dáte na zem? Nebo je natolik těžká, že máte nějaký opěrný přípravek?
taky be zajimalo kolik ta prevodovka vazi :-)

ked to robiš na zemi, tak ju vylož na "jašterku" .. da sa potom s tym dobre manipulovat..

zaklad je dobre vystedit lamelu..
"jašterka" je vysokozdvižný vozík?

Je potřeba demontovat o první díl výfuku od turba?
ŠO1, 1,9TDi, 85kW/265Nm, ALH, EGR OFF, chiptuned by myself with chip from MTAPlus
calibrator
Přispěvovatel
Příspěvky: 170
Registrován: 28 pro 2010, 01:34
Bydliště: Ba - SK

Příspěvek od calibrator »

unas volame jašterku maly hydraulicky zdvihak.. :) sorry :)

vyfuk ?? no pozri vyššie , tam maš presne napisane čo musiš urobit..
Odpovědět

Zpět na „FAQ - časté dotazy - řešení, postupy“