Pomoc s přestavbou BMW

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

bouky
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 23 srp 2006, 14:57
Bydliště: Psáry-Praha Západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bouky »

delawega píše: co sa tyka tvojej prestavby hod mi poslednych 7 cisiel VIN alebo mi napis typ a rok vyroby.. hodim to chalanom nech nato spravia rozpocet.. napisem ti vyslednu cifru a ty uz sa rozhodni ci by ti to vyhovovalo.
viem ze je to na daleku cestu no sme okruh ludi co sa venuju hlavne bmw takze poho 8)
Super nečekal jsem, že někoho tady potkám který má zkušenosti z BMW a olejem (noteeth) ... Ta dálka mi nevadí dlouho jsem jezdíval služebně k vám a snad zase v zimě budu..Nicméně přestavbu bych chtěl co nejdříve :D Vin je WBAAL71030KE29933 . Ještě jsem se šel podívat na své autí a místo u motoru není je to tam tak narvané (wallbash) . Je i možné sehnat na naftu toroidní kanystr místo rezervi? Kufr není taky moc veliky...Díky
BMW 320d 100Kw r.v.98 - připravuji se na přestavbu :-)
bouky
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 23 srp 2006, 14:57
Bydliště: Psáry-Praha Západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bouky »

Pravda taky mě trvalo než jsem našel bávo v zachvalém stavu. Ted už kupuju jen s vyplněnou serviskou a ještě ji ověřuji v servisu kde mají databázi...Takže mích 136 tisíc km je pravdivých a motor šlape jak hodinky zatím....Pravda je, že výkon o cca 10-20Kw by byl lepší je to dost těžké a rozjíždí se to až ve višších otáčkách a ne jako u klasický ch TDi kde turbo zatáhne v cca 1800-2400.
BMW 320d 100Kw r.v.98 - připravuji se na přestavbu :-)
bobyd
Přispěvovatel
Příspěvky: 650
Registrován: 25 úno 2006, 18:20

Příspěvek od bobyd »

to delawega: preci jenom tohle bmw je torchu mimo me cenove celace chtel jsem se zeptat ktere ze starsich bmw tak od roku 94 je vhodne na prestavbu? zaujal mne klasicky 2,5tds ktere maji i beckove omegy ale ten ma alespon com pisou dost drahe a neprilis spolehlive cerpadlo v nadrzi ideal by byl mechanicky bosch najde se neco takoveho? dik
Sharan 1.9 TDI 96 kw GOAL
OVCE 2.0 TDI 103 kw BKD
delawega
Přispěvovatel
Příspěvky: 57
Registrován: 24 led 2006, 17:03

Příspěvek od delawega »

bobyd píše:to delawega: preci jenom tohle bmw je torchu mimo me cenove celace chtel jsem se zeptat ktere ze starsich bmw tak od roku 94 je vhodne na prestavbu? zaujal mne klasicky 2,5tds ktere maji i beckove omegy ale ten ma alespon com pisou dost drahe a neprilis spolehlive cerpadlo v nadrzi ideal by byl mechanicky bosch najde se neco takoveho? dik
od 94 by sa dalo riesit e34 525 td/tds, e 36 325td/tds.
2.5td - je 85kw
2.5tds - je 105kw
doporucoval bych tu tds pomer cena/vykon no pravdu hovoris ohladne cerpadiel.. problematicka je elektrnicka cast /ta vrchna ovladacia/ kde volnobeh je je dany opisne "ihlou v drazke" ta drzka sa casom vyderie a zacne kolisat volnobeh. casom to prejde do takych situacii ze cerpadlo skape samo odseba.
spodna vysokotlaka cast je v poho tam problem nieje.
tento problem s cerpadlom vyriesili az od roku 95/96 kde su pouzite halove snimace..ktore ovladaju volnobeh.. a je po probleme..
takze skus sa poohliadnut na e34 525 tds touring 96 model je to posledny rok kde sa davali cerpadla s halovym snimacom alebo e36 325tds od 96 vyssie.
ta vysokotlaka cast aj keby si ju dal nanovo zrepasovat vyjde tak max do 10 000 a mas naveky pokoj.vymenia sa tesnenia a vysokotlaky element.

do omegy sa daval motor td 85kw s problematickym cerpadlom takze preto to bolo take drahe a nahovno spravili to ze tam dali oplacku riadiacu jednotku... preto sa choval tak trochu jak priduseny....

no myslim si ze je to celkom dobra jednotka pre bezproblemovy chod na olej. ma to uz celkom slusny vykon, je to komorka a cerpadlo nema problem s tlacenim oleja. s pomocnym cerpadlom v nadrzi som tiez nemal problem na e34 a ma to vyhodu ze ak by aj odislo samotne vstrekovacie cerpadlo si podtladom palivo vpohode nacuca.. jedine negativum je ze ak je pomocne cerpadno v haji tak musis dlhsie startovat.
bobyd
Přispěvovatel
Příspěvky: 650
Registrován: 25 úno 2006, 18:20

Příspěvek od bobyd »

to delawega: dik moc to sem presne potreboval preci jenom zorientovat se v bmw a jejich modelech je pro me trochu obtizne jeste jednou dik
Sharan 1.9 TDI 96 kw GOAL
OVCE 2.0 TDI 103 kw BKD
delawega
Přispěvovatel
Příspěvky: 57
Registrován: 24 led 2006, 17:03

Příspěvek od delawega »

:-D
Byrto
Přispěvovatel
Příspěvky: 156
Registrován: 26 led 2006, 18:21
Bydliště: TAM KDE SLUNÍČKO SVÍTI

Příspěvek od Byrto »

mat bwv a jazdit na olej

(LOL)
TDI
strielam v nutnej obrane a krajnej nudzi
bouky
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 23 srp 2006, 14:57
Bydliště: Psáry-Praha Západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bouky »

no myslim si ze je to celkom dobra jednotka pre bezproblemovy chod na olej. ma to uz celkom slusny vykon, je to komorka a cerpadlo nema problem s tlacenim oleja. s pomocnym cerpadlom v nadrzi som tiez nemal problem na e34 a ma to vyhodu ze ak by aj odislo samotne vstrekovacie cerpadlo si podtladom palivo vpohode nacuca.. jedine negativum je ze ak je pomocne cerpadno v haji tak musis dlhsie startovat.[/quote]

Mel jsem mensi operaci oci takze jsem se odmlcel tady...Pises ze u E34 pouzivas pomocné čerpadlo. V mém případě E46 320d je potřeba taky? Kolil stojí a je přizpusobené na olej??

Pak me jeste napadlo kam se narve vymenik a podobné veci, protože v motorovém prostoru není zrovna moc mista...diky
BMW 320d 100Kw r.v.98 - připravuji se na přestavbu :-)
bouky
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 23 srp 2006, 14:57
Bydliště: Psáry-Praha Západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bouky »

To Delawega :

Kontaktoval jsem chalany z BA ale nikdo se mi neozval :(
BMW 320d 100Kw r.v.98 - připravuji se na přestavbu :-)
delawega
Přispěvovatel
Příspěvky: 57
Registrován: 24 led 2006, 17:03

Příspěvek od delawega »

bouky píše:To Delawega :

Kontaktoval jsem chalany z BA ale nikdo se mi neozval :(
bolo som par dni mimo na dovolenke..takze zistim co je nove
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“