zkusenosti s cesko-slovenskou postou

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Forest
Aktivista
Příspěvky: 7023
Registrován: 16 bře 2006, 18:26
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé (Mechov/Praha)

zkusenosti s cesko-slovenskou postou

Příspěvek od Forest »

Dopredu musim uvest, ze se nebude jednat o zadne prijemne ci zabavne cteni a jediny pozitivni efekt, ktery by to melo mit je odstrasujici a varovny - ostatne to je jedinym duvodem, proc tu s tim ztracim cas.

Na Slovensku (Nitra) jsem si objednal zbozi. Toto mi odeslano dne 9. 8. na dobirku s oznacenim "prioritne" a melo (dle ujisteni odesilajici posty) prijit do 4 dnu od podani.

Po 5 dnech jsem se byl na balicek zeptat a koukali na me jako na ... . Bylo mi doporuceno, abych se zastavil na "centrale", ze nektere baliky tato posta nedorucuje. Tam jsem bezprostredne pote zasel a setkal jsem se se stejnym vysledkem. Toto se v rozestupu 2-3 dnu opakoval doted, pricemz jsem kazdy den kontroloval schranku.

Dnes jsem objevil ve sve schrance oznameni o doruceni s tim, ze to melo prijit 11.8. (dva dny od podani), ze je to ulozeno na me (nikoliv centralni) poste a ze pokud nebude vyzvednuto do 28.8. tak bude odeslano zpet (wallbash) Me jmeno bylo zcela zkomoleno (ne jedno pismeno, ale jeho prvni polovina). A diky tomuto (jak jsem se pred pul hodinou dozvedel)vznikl cely problem.

Volal jsem na postu, tak mi rekli, ze nemaji o takovem baliku pro me ani potuchy. Marne jsem se snazil rozlustit podaci cislo (na postu by precijen meli brat lidi, co absolvovali psani a cteni vramci 1. a 2. tridy).

Postupne si me tam prepojovali - mluvil jsem s 6 lidmi, nez me prehodili reditelce pobocky a ta me ujistila, ze mi da vedet behem pul hodiny, co se stalo a jak se to vyresi. Vskutku par minut pred uplynutim mi volali, ze po ruznych problemech je balik k vyzvednuti (dnes 29.8., tedy den PO terminu, kdy mel byt odeslan zpet odesilateli).

Zasel jsem tedy na postu, kde jsem si vystal 12minutovou frontu (diky tomu "ze na takovy naval nejsou zarizeni"). Balicek byl jiz pripraven na stole urednice. Jake bylo me prekvapeni, ze mi byla dobirka navysena o Kč 50,-- za pozdni vyzvednuti a s tim spojene skladovani!

Jak jsem se po nekolika (jim zjevne neprijemnych) dotazech dozvedel, problem nevznikl tim, ze by odesilatel napsal spatne adresu nebo me jmeno (sam jsem videl uhledne vyplneny dokument), ani tim, ze by dorucovatelka opsala moje jmeno. Ta totiz ani nemela sanci, protoze jmeno bylo spatne opsano jiz na vytisknute pruvodce/seznamu baliku (wallbash)

Dusledky a dopady: moje neucast na Mimonskych valkach, celkove prodlouzeni realizace uprav, odstavka meho auta a s tim souvisejici neprijemnosti se zajistenim nahradni dopravy, neco malo pod 1tis. kacek za odchozi hovory na Slovensko...cas a naklady na dostaveni se na obe (od sebe asi 5km pres centrum vzdalene posty) radeji nepocitam.

Ponauceni si z toho vezmete sami jake chcete, pro me plyne nasledujici:
1) pozadovat vzdy od dodavatele cislo baliku
2) pokud mozno, vyhnout se co nejdusledneji vyuzivani sluzeb Ceske posty, s.p. (statniho podniku :x ).
Naposledy upravil(a) Forest dne 29 srp 2006, 16:54, celkem upraveno 2 x.
TDI - everyday's racing performance with frugal running costs - do not let the challenge pass you by (hm)

Jestliže máš pravdu o 24 hodin dříve než jiní, jsi přesně oněch 24 hodin považován za blázna. (Antoine de Rivarol)
Uživatelský avatar
Dr.Diesel
Přispěvovatel
Příspěvky: 110
Registrován: 23 led 2006, 12:35
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dr.Diesel »

Co chces, statni podnik. Bejt to soukromy, tak uz sou davno v prdeli, protoze si nechci predstavovat, kolik nas jejich pseudosluzby stojej. Jen tak pro prdel, maj poskytovat zrizeni el. podpisu, tak kdyz budes mit nekdy naladu, tak za tou babou na prepazku zajdi, ze si ho chces zridit. Jsem zvedavej, co ti reknou, kdyz nezvladaj cist (LOL)
Postu uz dlouho nepouzivam, baliky PPL a spol. Na vsechno ostatni mam internet. To ze se ke me nedostane neco od pseudostatnipseudospravy me fakt netrapi (LOL) (LOL) (LOL)
Golf IV ARL TDI 110kW 4motion (R.I.P.)
Uživatelský avatar
Forest
Aktivista
Příspěvky: 7023
Registrován: 16 bře 2006, 18:26
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé (Mechov/Praha)

Příspěvek od Forest »

A to jsem se jeste dozvedel, ze existuje nejake narizeni, ze balik nesmi vazit nas (tusim) 15 nebo 20kg - ze pry kvuli manipulaci. Mno nevim, ale kdyz jsem videl ty vyzrany "bachyne", co tam delaji, tak bych se moc nedivil, kdyz by se v soukromem case venovaly sumu (rofl)
Naposledy upravil(a) Forest dne 29 srp 2006, 16:57, celkem upraveno 1 x.
TDI - everyday's racing performance with frugal running costs - do not let the challenge pass you by (hm)

Jestliže máš pravdu o 24 hodin dříve než jiní, jsi přesně oněch 24 hodin považován za blázna. (Antoine de Rivarol)
Jim
Site Admin
Příspěvky: 1249
Registrován: 23 led 2006, 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jim »

...mý rodiče mají s Českou poštou taky svý zkušenosti, nemálo problémů bylo kvůli nim.... :x

jinak cokoli si nechávám poslat, tak pokud to jde, zařizuji to přes PPL, donesou to až domů, a navíc za stejnou cenu jako Česká pošta...navíc ještě takový nepřijemný a nevrlý úřednice tam pracují, což je pro mě, kvůli špatnýmu sluchu, nepříjemný... (wallbash)
Fabia RS - 274PS, 578N.m. - DIESELPOWER - EX
BMW 335Cd - 368PS, 790Nm - DIESELPOWER - EX
Lexus GS300
Obrázek
Uživatelský avatar
Forest
Aktivista
Příspěvky: 7023
Registrován: 16 bře 2006, 18:26
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé (Mechov/Praha)

Příspěvek od Forest »

Jim píše:...mý rodiče mají s Českou poštou taky svý zkušenosti, nemálo problémů bylo kvůli nim.... :x

jinak cokoli si nechávám poslat, tak pokud to jde, zařizuji to přes PPL, donesou to až domů, a navíc za stejnou cenu jako Česká pošta...navíc ještě takový nepřijemný a nevrlý úřednice tam pracují, což je pro mě, kvůli špatnýmu sluchu, nepříjemný... (wallbash)
PPL zase jen zazvoni jednou a pokud tam nejsi, musis jen ta jejich (pro me asi 8km) vzdalene centrum - asi by je zabilo, kdyz by zavolali na telefon uvedeny na zasilce (wallbash) Takze ono vicemene "z deste pod deravy okap".
TDI - everyday's racing performance with frugal running costs - do not let the challenge pass you by (hm)

Jestliže máš pravdu o 24 hodin dříve než jiní, jsi přesně oněch 24 hodin považován za blázna. (Antoine de Rivarol)
Uživatelský avatar
Karl
Aktivista
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 led 2006, 16:56
Bydliště: Trenčín

Příspěvek od Karl »

To nieže je to zlé ale to je strašné akurát už siedmi deň čakám na balík :x proste čím viac ludí tam robí tým je to horšie už jedine UPS.
Ešte, že existujú benzíny ináč by boli mechanici bez roboty :) preto mám 911 Turbo :) :DD
Uživatelský avatar
Forest
Aktivista
Příspěvky: 7023
Registrován: 16 bře 2006, 18:26
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé (Mechov/Praha)

Příspěvek od Forest »

Karl píše:To nieže je to zlé ale to je strašné akurát už siedmi deň čakám na balík :x proste čím viac ludí tam robí tým je to horšie už jedine UPS.
Sedm dni? Heh! Vem si, jakych bylo asi mych 20 dni (wallbash) Dost me na te cele veci stve, ze oni maji tak neschopny informacni system, ktery jim neumoznuje fulltext vyhledavani. Proste bud mas cislo baliku, nebo mas jmeno a prijmeni - jina kriteria vyhledavani neexistuji. Takze pokud nemas cislo baliku a nejaka baba Ti spatne do databaze opise jmeno, tak jen jako tupec cekas, litas po postach, telefonujes a buzerujes dodavatele, nehlede na to ze cim dyl, tim vice prestavas verit, ze Ti to poslal a zacinas verit, ze si z Tebe jen dela srandu. :x

A pak ses ve finale diky poste za vola a proste "ceska posta se vam omlouva" Ti nejak nechce stacit (zatim se mi omluvila jen reditelka a jeste do telefonu).
TDI - everyday's racing performance with frugal running costs - do not let the challenge pass you by (hm)

Jestliže máš pravdu o 24 hodin dříve než jiní, jsi přesně oněch 24 hodin považován za blázna. (Antoine de Rivarol)
Uživatelský avatar
MirekX
Aktivista
Příspěvky: 4710
Registrován: 24 led 2006, 18:27
Bydliště: Týniště nad Orlicí

Příspěvek od MirekX »

Posílám a přijímám toho taky dost. PPL je OK, DPD taky. Ale i pošta funguje supr. Obchodní balík do 30kg, otevřeno od 8 do 18. Když nejsem doma, tak leží na poště až mám čas. Báby se trochu kroutěj, když přinesu balík 29,5 kg, ale vezmou to. :D Tak doufám, že jsem to nepřechválil. :D
Sharan 1,9 PD 115PS AUY- 225 PS a 500Nm turbo GTD1752VRL Sharan 2,0 CFFB 140PS turbo GTD1752VRK-REA, - 226PS a 465Nm, OIII 2,0TDI 150PS - 182 PS a 417Nm vše od Dieselpoweru. :) KTM SMT 990 115PS www.zvsagro.cz E-Golf 100kW zatím série (noteeth)
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“