První nalití

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

Odpovědět
deflector
Přispěvovatel
Příspěvky: 340
Registrován: 06 dub 2008, 07:44

První nalití

Příspěvek od deflector »

Zdravim,
chtel bych se zeptat..v pondeli jsem dal poprve naftu + rostlinny olej v pomeru 2:1 a jezdi to uplne stejne a do dnes (ujeto cca 200km) vsechno v poradku.
Dnes rano se me ale stalo, ze po ujeti cca 500m zniceho nic zacal vynechavat motor a po chvili uplne zhasnul (jako by tam nesla nafta)...pote jsem se cca 2-3x snazil nastartovat a po treti to chytlo ikdyz se tomu moc nechtelo a pak bylo zase vsechno v poradku (ujeto dalsich 35km bez problemu)..nevite co to mohlo byt z aproblem? Startuje to na prvni brnknuti a palivovy filtr tam mam novy cca 1000km...

Jedna se o Mareu 1.9 TD 75koni (ten starsi motor s bosh cerpadlem) r.v.2000.
milda64
Přispěvovatel
Příspěvky: 128
Registrován: 25 pro 2007, 20:30
Bydliště: Praha

Příspěvek od milda64 »

Dáváš nový nebo filtrovaný olej?
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32834
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

já bych si dal průhlednou hadici od filtru k čerpadlu a tím při potížích vyloučíš problém palivové soustavy od nádrže k čerpadlu,

protože si začal tahat husčí palivo mužeš tahat i vzduch ze spojů,


jde tam teflonová, nebo i fachčí ta co sní tahají ve stáncích pivo miloš
deflector
Přispěvovatel
Příspěvky: 340
Registrován: 06 dub 2008, 07:44

Příspěvek od deflector »

milda64 píše:Dáváš nový nebo filtrovaný olej?

novy olej...vyfrit nedavam
milda64
Přispěvovatel
Příspěvky: 128
Registrován: 25 pro 2007, 20:30
Bydliště: Praha

Příspěvek od milda64 »

Při přechodu na olej se občas uvolní bordel co ucpe filtr.Dal bych 5%-10% benzínu a po vyjetí nádrže nový filtr.
deflector
Přispěvovatel
Příspěvky: 340
Registrován: 06 dub 2008, 07:44

Příspěvek od deflector »

milda64 píše:Při přechodu na olej se občas uvolní bordel co ucpe filtr.Dal bych 5%-10% benzínu a po vyjetí nádrže nový filtr.
Asi to tak udelam,ale docela me zarazi dve veci..prvni, ze pomer nafty a oleje je jen 2:1 mozna i 3:1 a filtr mesic stary..a druha vec, ze auto ted jede zase uplne v pohode
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32834
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

deflector píše:
milda64 píše:Při přechodu na olej se občas uvolní bordel co ucpe filtr.Dal bych 5%-10% benzínu a po vyjetí nádrže nový filtr.
Asi to tak udelam,ale docela me zarazi dve veci..prvni, ze pomer nafty a oleje je jen 2:1 mozna i 3:1 a filtr mesic stary..a druha vec, ze auto ted jede zase uplne v pohode
si dej tu pruhlednou hadici a kdyz se ti ucpe filtr bude v hadici nic, nebo si
vem ze mas v cerpadle pul deci vody a zacnes ji michat s olejem, tak nez ti ty srazeniny cerpadlo sezere tak ti to obcas skytne ;) milos
deflector
Přispěvovatel
Příspěvky: 340
Registrován: 06 dub 2008, 07:44

Příspěvek od deflector »

[quote=si dej tu pruhlednou hadici a kdyz se ti ucpe filtr bude v hadici nic, nebo si
vem ze mas v cerpadle pul deci vody a zacnes ji michat s olejem, tak nez ti ty srazeniny cerpadlo sezere tak ti to obcas skytne ;) milos[/quote]

jj mas pravdu...jak rikam ted to jede v pohode a dokonce se me zda, ze na smes nafty a oleje to jede lip nez na samotnou naftu..jen me to docela prekvapilo ten vypadek...
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32834
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

to but rád že je léto v zimě bývají ty výpadky krutější :? tp já měl zas potíže po nalití nafty zkus i přípravek tunap 338 ten čistí celou palivovou soustavu miloš
deflector
Přispěvovatel
Příspěvky: 340
Registrován: 06 dub 2008, 07:44

Příspěvek od deflector »

slovacek.milos píše:to but rád že je léto v zimě bývají ty výpadky krutější :? tp já měl zas potíže po nalití nafty zkus i přípravek tunap 338 ten čistí celou palivovou soustavu miloš
jj zkusim...nejaky cistic vstriku a palivove soustavy sem uz koupil...byl sem docela vydeseny
milda64
Přispěvovatel
Příspěvky: 128
Registrován: 25 pro 2007, 20:30
Bydliště: Praha

Příspěvek od milda64 »

Benzín ty sraženiny rozpustí a výborně ředí olej.Dávám trvale 5-10% a zbytek olej a jen předehřev vodou.
deflector
Přispěvovatel
Příspěvky: 340
Registrován: 06 dub 2008, 07:44

Příspěvek od deflector »

jj zkusim ho tam dat a uvidime...snad nebudu muset hned menit temer novy palivovy filtr :-)
deflector
Přispěvovatel
Příspěvky: 340
Registrován: 06 dub 2008, 07:44

Příspěvek od deflector »

Tak sem pohybal s hadickama a zatim to vali v pohode..pry tam asi nekde byla bublinka vzduchu a jak se vyjelo palivo z cerpadla, tak to zdechlo nez se spotreboval ten vzduch..hlavni je ze to uz nedela...

Jinak, chtel bych se zeptat, jelikoz je to muj prvni naftak...pri jizde temer vubec necadi..jen trosicku pri rozjezdu do kopca, ale dnes sem vyzkousel za jizdy vyradit a jen tak to bez rychlosti vyhnat na cca 4000 otacek a v tu chvili se za mnou objevil docela velky cerny mrak :roll: Je to nermalni nebo je nekde chyba..?
1,9 TD...nafta/olej 2:1
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32834
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

já zrovna tu mareu zrovna měl taky td je to vcelku zdechlina na to že je tam turbo, snad 55 kW, jezdilo jen na kvalitní naftu a to co říkáš když jsem tomu naložil vyletěl oblak černého dýmu to zkus do sekce italské vozy si dát dotaz co stím, jestli je na čerpadle snímač zátěže a jde ji ubrat

já tam jen řešil něco jako nouzák ale bylo to filtrem paliva, dej si tam tu průhlednou hadici a uvidíš sám jde i navést obloukem na sklo a máš jasno pokud tam jde poříd nafta bez bublin a máš potíže tak to bude asi v čerpadle ;) miloš
deflector
Přispěvovatel
Příspěvky: 340
Registrován: 06 dub 2008, 07:44

Příspěvek od deflector »

slovacek.milos píše:já zrovna tu mareu zrovna měl taky td je to vcelku zdechlina na to že je tam turbo, snad 55 kW, jezdilo jen na kvalitní naftu a to co říkáš když jsem tomu naložil vyletěl oblak černého dýmu to zkus do sekce italské vozy si dát dotaz co stím, jestli je na čerpadle snímač zátěže a jde ji ubrat

já tam jen řešil něco jako nouzák ale bylo to filtrem paliva, dej si tam tu průhlednou hadici a uvidíš sám jde i navést obloukem na sklo a máš jasno pokud tam jde poříd nafta bez bublin a máš potíže tak to bude asi v čerpadle ;) miloš
Co se tyka bublin v palivu tak s tim problem nemam..asi to bylo chvilkove,ale zitra projistotu mam v planu jet do hornbahu pro pruhlednou dvouplastovou hadicku ..jinak, ja mam taky 55kw a oproti te co si mel me na smes oleje a nafty jede o neco lip..zda se me ze jde lip do otacek.. :)
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“