První nalití

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

Odpovědět
deflector
Přispěvovatel
Příspěvky: 340
Registrován: 06 dub 2008, 07:44

Příspěvek od deflector »

Speeder píše:Momentálně mám v nádrži naftu s VIF a včera jsem tam cáknul 2 oleje a k tomu asi 10ml bezaromatiku. Do příští nádrže zkusim místo VIFu do nafty dát ten bezaromatik 4 decky a uvidim jak to poletí. Někde jsem pročítal, že to má znatelně lepší tah.

ja kdyz to tam poprve dal, tak sem mel ucpany palivovy filtr, takze me to na normalni naftu moc nejelo...po aplikaci bezaromatiku se vykon i s ucpanym filtrem ocividne zvednul :-)
Uživatelský avatar
Speeder
Přispěvovatel
Příspěvky: 370
Registrován: 24 led 2006, 12:32
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Speeder »

Já ho tam mám zatim moc málo abych to poznal, ale zkusim do další nádrže dát správnej poměr. Zatim jsem vyzkoušel ten VIF a mam pocit že to o trošku líp startuje a je to možná tišší. Na akceleraci nevim, to už by byl moc subjektivní pocit.
Fabia Combi 1,9 TDi PD 74kW [ATD]
Uživatelský avatar
Speeder
Přispěvovatel
Příspěvky: 370
Registrován: 24 led 2006, 12:32
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Speeder »

Každopádně budu dávat naftu s VIF a do toho ještě RO s Bezaromatikem. To bude úplná VERVA :)
Fabia Combi 1,9 TDi PD 74kW [ATD]
deflector
Přispěvovatel
Příspěvky: 340
Registrován: 06 dub 2008, 07:44

Příspěvek od deflector »

no ja myslim, ze RO je rozhodne lepsi nez dnesni nafta..
1. vis presne, co tam lijes
2. lip to maze
3. ve vetsine pripadu to dokonce i lip jede
4. cisti motor
5. a pry to cisti i katalizator :-) (a to nekecam, vim to od jednoho mechosa z peugeotu)

jedine minus..na zimu je potreba predehrev :-(
Uživatelský avatar
Speeder
Přispěvovatel
Příspěvky: 370
Registrován: 24 led 2006, 12:32
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Speeder »

Já na to jezdil jenom když bylo teplo, takže předehřev neřešim. Co se týče bodu 1. souhlasim, bod 2. souhlasim, bod 3. souhlasim, bod 4. nevim (někdo říká, že to zanáší pal.systém a tvoří karbon) a 5. taky nevim.
Fabia Combi 1,9 TDi PD 74kW [ATD]
DonSalieri
Přispěvovatel
Příspěvky: 60
Registrován: 07 srp 2007, 16:51

Příspěvek od DonSalieri »

Jak RO cisti motor ma snad detergentejsi ucinky nez nafta??? Mas to nejak overene?
malcum
Sběrač informací
Příspěvky: 37
Registrován: 06 dub 2010, 21:37

Příspěvek od malcum »

Nevim jestli cisti motor, ale spis palivovy system, pac rozpousti usazeniny.. Pry teda ;)
deflector
Přispěvovatel
Příspěvky: 340
Registrován: 06 dub 2008, 07:44

Příspěvek od deflector »

To s cistenim motoru..ono to neni nikde asi overene, ale videl sem par fotek kde byla sundana hlava ktera jezdila na RO..byla cistounka jak detska prdelka..zato kdyz sem videl podobne fotky ale s provozem na naftu,tak to bylo trosku zakarbonovane...

to ze zanasi palivovou soustavu..zeptam se otazkou..a cim? To bych spis veril, ze to zanese nafta parafinem nezo ze to zanese RO necim co obsahuje.

To s tim katalizatorem sem slysel...pry vyjet nadrz RO castecne procisti katalizator a to tema spalinama..pry se na to vaze bordel co vznika pri spalovani nafty...ale jak rikam, vim to jen od mechosa z peugeotu, nikdo jiny to nepotvrdil.
Miky_CZ
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 21 dub 2009, 15:35

Příspěvek od Miky_CZ »

tak jsem to taky zkousel redim cca 15l oleje 30l nafty, kdyz je teplo jede to lip jak na naftu, jakmile je kolem 15 stupnu tak jakoby motor obcas vynechaval.

Auto Land Rover Discovery 300tdi

nabidne mi tu nekdo nejaky predehrev? a kam ho mam dat az za filtr?
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32865
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

Miky_CZ píše:tak jsem to taky zkousel redim cca 15l oleje 30l nafty, kdyz je teplo jede to lip jak na naftu, jakmile je kolem 15 stupnu tak jakoby motor obcas vynechaval.

Auto Land Rover Discovery 300tdi

nabidne mi tu nekdo nejaky predehrev? a kam ho mam dat az za filtr?

dej ruku na vstřik trubky tobě jde studená nafta do motoru? miloš
pepe276
Aktivista
Příspěvky: 1095
Registrován: 23 led 2010, 10:25
Bydliště: Praha a okolí

Příspěvek od pepe276 »

sareki píše: ...Poláci prý prodávají olej za 8kč,zjistím a dám tady echo. ...
Ahoj Sareki, tak uz vis, jak je to s tim olejem v Polsku :) ? Jestli je litr fakt za 8 Kc, tak vyhodim z auta zadni sedacky a jedu tam aspon pro 1000 litru, to by bylo, aby se to do kombika neveslo :D :D :D
Peugeot Boxer 2.5TDi THX 79kW 1998
Peugeot 106 1.0 CDZ 37kW 1998
Citroen Jumpy 1.9TD 68 kW 1997
Citroen Berlingo 1.9D 51 kW 2000
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32865
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

pepe276 píše:
sareki píše: ...Poláci prý prodávají olej za 8kč,zjistím a dám tady echo. ...
Ahoj Sareki, tak uz vis, jak je to s tim olejem v Polsku :) ? Jestli je litr fakt za 8 Kc, tak vyhodim z auta zadni sedacky a jedu tam aspon pro 1000 litru, to by bylo, aby se to do kombika neveslo :D :D :D
nic nevyhazuj zbytečná práce je tam zas dávat miloš
Miky_CZ
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 21 dub 2009, 15:35

Příspěvek od Miky_CZ »

slovacek.milos píše:
Miky_CZ píše:tak jsem to taky zkousel redim cca 15l oleje 30l nafty, kdyz je teplo jede to lip jak na naftu, jakmile je kolem 15 stupnu tak jakoby motor obcas vynechaval.

Auto Land Rover Discovery 300tdi

nabidne mi tu nekdo nejaky predehrev? a kam ho mam dat az za filtr?

dej ruku na vstřik trubky tobě jde studená nafta do motoru? miloš
no tak ja nevim jaka tam jde nafta ale kdyz je chladneji tak pri ustalene jizde to skube jak kdyby tam nebyl dostatecny tlak te nafty nebo ja nevim
peopleman
Přispěvovatel
Příspěvky: 279
Registrován: 10 srp 2010, 20:07

Moje zkušenost

Příspěvek od peopleman »

Čágos kucí,já jezdím na čistou rostlinku už 5 let se Zafirou DTI,najel jsem asi 100000km a neměl jsem žádnej problém,dokud jsem do ní zbrkle nenalil trafoolej a po 200km začala umírat :? nepomohla ani výměna filtrů,ani proříznutí katu a nejhorší bylo tam dolít 10l lihu-ten se totiž s olejem nesmíchal a plaval pořád na hladině až si ho začalo čerpadýlko nasávat a už jsem nenastartoval.. :-?
Tak jsem pořídil Vento TD a po 10km jízdy na trafo začalo brutálně týct čerpadlo a spotřeba byla 1l na 1km...
Koupil jsem tedy Tipo TD a to tak kouří a smrdí,že se v tom nedá jet...
Pak mám Cherokýho 2.1TD-ten trochu čadí,ale jezdí dobře a nově ted Sunnyho 2.0D a ten zatím taky jezdí slušně ani moc nečudí.. ;)
Mám totiž toho oleje asi 900l,tak ho musím přece v něčem spálit :-D
Jezdím na vše co teče..
Uživatelský avatar
Speeder
Přispěvovatel
Příspěvky: 370
Registrován: 24 led 2006, 12:32
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Speeder »

Aha a proto kupuješ pět aut. Dobrá logika. Trafoolej jezdil v 309 v pohodě, když byl novej. Ten jetej už neměl moc výkon. Ale nikdy to nic nezkurvilo.
Fabia Combi 1,9 TDi PD 74kW [ATD]
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“