Výměna čepů ramene Octavia

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
octavie81
Přispěvovatel
Příspěvky: 343
Registrován: 26 pro 2006, 22:40
Bydliště: Olomoucko

Příspěvek od octavie81 »

Tomas.cz píše:Třeba rameno odspodu přizvednout hevírkem aby se to kouslo.
Ted jsem to nedávno dělal,závit na starém origo kuláči pěkně orezlý,matka šla hrozně ztuha,pak se začla protáčet,pomohlo přizvednutí ramene,ale ta matka se nevyšroubuje až do konce,zavazí už poloosa,pak už jen povyrazit čep,chytnout to hasákem za spodek,jak je prachovka a odšroubovat zbytek matky.Naštěstí to šlo,jinak bych to asi musel uřezat.Má někdo jinej postup?
jear ewing
Přispěvovatel
Příspěvky: 937
Registrován: 19 črc 2009, 20:47

Příspěvek od jear ewing »

octavie81 píše:
Tomas.cz píše:Třeba rameno odspodu přizvednout hevírkem aby se to kouslo.
Ted jsem to nedávno dělal,závit na starém origo kuláči pěkně orezlý,matka šla hrozně ztuha,pak se začla protáčet,pomohlo přizvednutí ramene,ale ta matka se nevyšroubuje až do konce,zavazí už poloosa,pak už jen povyrazit čep,chytnout to hasákem za spodek,jak je prachovka a odšroubovat zbytek matky.Naštěstí to šlo,jinak bych to asi musel uřezat.Má někdo jinej postup?
Ok, tak sundat to podle tohoto postupu půjde, ale jak tu matici dotáhnout (musí být na nějaký moment), když se to nechytne ze shora tak to není šance kvalitně a na moment dotáhnout, máte nějakej postup jak to udělat, bez použití poloosy ?
alfik
Aktivista
Příspěvky: 1842
Registrován: 05 led 2008, 14:08
Bydliště: Vsetin-Cz

Příspěvek od alfik »

Kasli na moment,dotiahni to kolko ide.
Alfa 156 2.4 JTD 100kw + Sarkan Chip+EGR Off+Katik na majzel - EX
Passat Variant 1.8T APU
jear ewing
Přispěvovatel
Příspěvky: 937
Registrován: 19 črc 2009, 20:47

Příspěvek od jear ewing »

alfik píše:Kasli na moment,dotiahni to kolko ide.
Když se ten čep protáčí, tak to nedotáhnu vůbec, jestli jsi to měl v ruce tak víš o čem mluvím, zkrátka když to nechytneš nahoře imbusem tak to nedotáhneš ... :?
alfik
Aktivista
Příspěvky: 1842
Registrován: 05 led 2008, 14:08
Bydliště: Vsetin-Cz

Příspěvek od alfik »

jear ewing píše:
alfik píše:Kasli na moment,dotiahni to kolko ide.
Když se ten čep protáčí, tak to nedotáhnu vůbec, jestli jsi to měl v ruce tak víš o čem mluvím, zkrátka když to nechytneš nahoře imbusem tak to nedotáhneš ... :?
Novy cap potri kriedou po kuzeli a naraz ho tam. Zasponovat zdvihakom a nemoze pretacat. Nedal si nakrivo matku?
Alfa 156 2.4 JTD 100kw + Sarkan Chip+EGR Off+Katik na majzel - EX
Passat Variant 1.8T APU
jear ewing
Přispěvovatel
Příspěvky: 937
Registrován: 19 črc 2009, 20:47

Příspěvek od jear ewing »

Tak to vy mohlo fungovat, ta těhlice zmáčkne tu prachovku a zároveň kloub, ale než to rozdělám zkoušeli jste to, půjde to ?

Dík
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14271
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Kolikrát :)
:tajny:
jear ewing
Přispěvovatel
Příspěvky: 937
Registrován: 19 črc 2009, 20:47

Příspěvek od jear ewing »

Přikládám ještě foto.

P.s.takže můžu se do toho pustit, díval jsem do dílenské příručky má se to dotáhnout na 20.nm a pootočit o 1/4 otáčky, moment tam ale nedám takže dotáhnout to na byka ?
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) jear ewing dne 14 zář 2009, 09:18, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14271
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Prostě s citem to pořádně utáhni a je to
:tajny:
jear ewing
Přispěvovatel
Příspěvky: 937
Registrován: 19 črc 2009, 20:47

Příspěvek od jear ewing »

Sehnal jsem si moment.klíč, tak se do toho dám co nejdříve a dám vědět,

Dík všem
Obrázek
jear ewing
Přispěvovatel
Příspěvky: 937
Registrován: 19 črc 2009, 20:47

Příspěvek od jear ewing »

Tak čep je vyměněn, šlo to absolutně bez problému, dík všem za rady, chce to dávat pozor na záměnu pravé a levé strany.
Hobby
Přispěvovatel
Příspěvky: 284
Registrován: 23 úno 2006, 13:20
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od Hobby »

Na protáčející se čepy používám se 100% výsledkem diamantovou pastu.Prodává se v tubě,je dost řídká aby stekla do konusu.Stačí kapka,přizvednout a povolit.Prodává se jako pasta na pomoc při povolování šroubů.Zakápne se hlava šroubu a plochý šroubovák z drážky nevyjíždí.Ušetří hodně nervů.Horší je když nejde matice povolit ani o ten milimetr aby se tam pasta dostala.Na montáž je ideální.Kápneš na konus,přiklepneš kladívkem a dotahuješ.
Octavia 1.9 TDI PD,4x4,ATD,100Kw
jear ewing
Přispěvovatel
Příspěvky: 937
Registrován: 19 črc 2009, 20:47

Příspěvek od jear ewing »

Tak chybí mi vyměnit už jen čep na rameni, protáčí se na zu viel, zkoušel jsem to chytit sikama, hasákem, ale bez úspěchu, máte tip jak z toho ven.

Dík
stopo
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 29 črc 2008, 10:09

Příspěvek od stopo »

na ja som ho nakoniec odbrusil karbobruskou....inac mi to neslo
jear ewing
Přispěvovatel
Příspěvky: 937
Registrován: 19 črc 2009, 20:47

Příspěvek od jear ewing »

Tak už je vše vyměněno, trochu jsem zápasil s jedním rejdovým čepem, nemohl jsem povolit tu samojistící matku, nakonec jsem strhl krycí manžetu kloubu a v čepu jsem vyvrtal díru o velikosti 8.mm prostčil 8 pevnostní šroub a na něj nasadil trubku, pak šla matka povolit, jinak hasákem ani sikama to nešlo :(
P.s.demontáž bez vytahováku čepu řízení je docela boj, takže doporučuji investovat..
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“