Podmínky kolaudace dílny

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Nějakou dobu fungovala práce u "zákazníka", což znamenalo , že mechán jezdil při poruše k zákazníkovi a tam auto opravil. Mám zato, že dodnes platí, že důležitá je výška stropu "garáže"/ min.4m/a nesmí tam být odpadní kanál , a spád musí být dovnitř a ne ven. Zpětně to asi neprověřují, to by museli zavřít tak 80% dílen..Samozřejmě záleží na lidech na úřadech, protože vždy existují vyjímky..Ale je třeba říci, že posledních mnoho let vůbec nikdo neřešil, kde dotyčný živnostník dělá...Samozřejmě udavači mohou vše změnit a bohužel nastává doba, že "veřejné mínění "rozjitřené záměrně novodobými politky není živnostníkům nijak nakloněno a jsou vlastně všichni podezřelí, že odírají ostatní občany.. Vyřídil bych to co nejdřív, než nastoupí nová elita- kontroloři do akce nařízené zeshora , kteří na ty samostatné umí pěkně kleknout... :(
nepropadat panice...
A6TDI
Aktivista
Příspěvky: 4820
Registrován: 05 říj 2009, 19:33

Příspěvek od A6TDI »

Ještě že se tě to netýká Ty padneš na poslední držku až s EET
dreizig5
Aktivista
Příspěvky: 1760
Registrován: 01 kvě 2011, 13:56
Bydliště: Doma

Příspěvek od dreizig5 »

No ja už to řešit musím.me sem dvacátého dojdou ze stavebního úřadu.musim schovat prase na olej co2 atd.zvedak se mě fakt demontovat nechce.sem zvědavej co mě řeknou
A6TDI
Aktivista
Příspěvky: 4820
Registrován: 05 říj 2009, 19:33

Příspěvek od A6TDI »

Mezi to dej tyč a řekni že to máš tyč na atletiku :D A vem si červený trenky a triko
Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3461
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od Tomas6 »

Tak kámoš má autoservis přímo v rodinném baráku v dvojgaráži. Nemyslím si že by tam někdo řešil nějaké lapače olejů a podobné ptákoviny. Normální garáž a v ní dva zvedáky. Tak buď kde není žalobce tam není soudce nebo to má někde dobře podchycené. Nebo nevím jak. Ale třeba jiný známý dělá stavební stroje a ten dílnu nemá vůbec a řeší to po stavbách a doma na dvoře.
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

A6TDI píše:Ještě že se tě to netýká Ty padneš na poslední držku až s EET
To musíš dávat pořád najevo, jak jsi omezený? Já už to mám dávno v paži, bude ze mne prduch , takže se toho moc nezmění , jen budu platit menší sociální pojištění..A dám ti zadarmo dobrou radu, pokud jsi si něco sám nevyzkoušel, tak hlídej džíny, a neruš ostatní , kteří o tom hovoří..Já když nejsem v obraze, tak poslouchám, ani nedutám , abych se poučil. A když náhodou něco kecnu o čem vlastně nic nevím, tak se omluvím. Chyby dělá každý, ale nesmí je dělat pořád.. :)
nepropadat panice...
JozefC
Aktivista
Příspěvky: 1081
Registrován: 05 kvě 2016, 06:14

Příspěvek od JozefC »

Ak to mas len pre seba, tak to urob ako pneuservis. Tam ti staci garaz a nie prevadzka a nemas take opatrenia. Co sa tyka zdvihaka, tak to mas pre vlastne potreby a nie na podnikanie. Ak sa opytaju ako prezuvas, tak vytiahni jasterku. Zvysok na negra ;)
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19322
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Na zvedák stačí mít revizí a není problém a tu děláš i pro svůj klid a bezpečí...
dreizig5
Aktivista
Příspěvky: 1760
Registrován: 01 kvě 2011, 13:56
Bydliště: Doma

Příspěvek od dreizig5 »

ano mám to jen pro vlastní potřebu :D časem tu chci podnikat a chci mít klid,bonzáci jsou všude,ale chci se trhnout a dělat sam,byznys s někým vždy stojí za hovno,asi to udělám jako pneu,ještě se poptám jak dojdou,
Uživatelský avatar
šulda
Moderátor
Příspěvky: 1366
Registrován: 18 dub 2010, 15:20
Bydliště: Jemnice

Příspěvek od šulda »

dreizig5 píše:byznys s někým vždy stojí za hovno
Tak s tímhle mám zkušenost a pravdu díš.
Člověk se pořád učí.
Marek001
Aktivista
Příspěvky: 1776
Registrován: 08 říj 2009, 09:23
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvek od Marek001 »

Kto máte oficiálne len pneuservis a napr. meníte niekomu olej alebo rozvody dáte aj štempel do servisnej knižky ak zákazník chce? Či radšej nie?
sCitem
Přispěvovatel
Příspěvky: 297
Registrován: 09 zář 2015, 08:15
Bydliště: Bílina

Příspěvek od sCitem »

Jak říká známý... dva jsou do kšeftu moc a půlky se nedělaj.... :)
O2 BXE 4x4, GTB 1756V
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8929
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

nemyslím že doma má někdo vojenskou dílnu.

Místo podnikání je přihlášená bývalá vojenská dílna ve vojenském areálu za městem který jsou dnes v nájmu od města tuším takže tam má pronajatou dílnu ale opravuje doma v garáži.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Není žalobce, není soudce. A je výhodné, mít dílnu trochu stranou nebo třeba na konci cesty a auta přebírat ne přímo v dílně, ale někde před. Protože z DŮVODU BEZPEČNOSTI PRÁCE TAM NIKDO NEMÁ CO DĚLAT..Takže různí soudruzi si musí zazvonit a ohlásit se. Samozřejmě větší pes jako ostraha není také na škodu a to není zakázáno..A v menším městě stejně platí, že většinou se dělá pro známéznámých a když je mechán rozumný a šikovný, práskačů ubude..Hlavně ať mechán nejezdí v posledním BMW nebo ho čecháčci SEŽEROU... :D
nepropadat panice...
JozefC
Aktivista
Příspěvky: 1081
Registrován: 05 kvě 2016, 06:14

Příspěvek od JozefC »

roman1648 píše:Na zvedák stačí mít revizí a není problém a tu děláš i pro svůj klid a bezpečí...
Jasne, ze revizia musi byt hlavne pre svoj klud, ale pokial sa priznas, ze na tom pracujes, tak musi plnit normy. Tam nestaci revizia. Mas stanoveny ostup od stien, hrubku betonu , atd... Na jastreku nepotrebujes nic.
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“