Notebook

diskutujte o diagnostických prostředcích pro různé značky vozidel

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5471
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Notebook

Příspěvek od ROMEK »

ahoj kluci potreboval bych poradit ohladne notebooka potrebujem na diagnostiku na VAG novy notas strary uz dosluzil a nevim co mam poridit ci nejaky vykonejsi alebo slabsi kdyz uz budu poridovat tak aby sa s tym dalo robit VAG,tachometre pripadne aj flashovani RJ nekde sem tu cetl ze rychle notase nejsu na take veci dobre myslim ze by stacilo neco kolem 500MHz hlavne mi tam musi it win98 dikes za radu
lukee
Přispěvovatel
Příspěvky: 193
Registrován: 24 led 2006, 07:29

Příspěvek od lukee »

Zde si jistě vybereš, repasy se zárukou: http://note.zde.cz
Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.9JTDm 16V
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5471
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

ja potrebuju poradit jaky ma mjet notas vykon ne kde ho zehnat nekde sem tu cital ze na flashovani nema byt comp silny myslim 2GHz ale staci nejaka 300Mhz to bych potreboval poradit dikes
Uživatelský avatar
origoš
Aktivista
Příspěvky: 4148
Registrován: 23 led 2006, 14:21
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od origoš »

Jestli mohu poradit, tak na auta kup nějaký starší, s procesorem kolem 500 MHz a používej jen na auta. Pokud možno, aby měl jak COM, tak USB port. To se může hodit. Koupíš to za pár šupů a když se to v dílně poškodí, tak žádná škoda. Já mám třeba Toshibu, před pěti lety nákup 3500 Kč, druhá baterka, protože chci mobilnost a dcera si na tom někdy něco programuje např. na horách. Plně vyhovuje a dá se k tomu koupit za pětikilo adaptér do zapalovače. Pokud chceš mít pěknej rychlej notebook, tak si ho kup, ale do dílny ho netahej, není na tyhle podmínky stavěnej a snadno se může poškodit.
Benzín patří do letlampy a taky do resistinu

www.mosaznevyrobky.cz
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5471
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

diky toto sem poterboval pocut take si myslim ze neco kolem 500Mhz staci potrebuku to do dilny masinu mam doma nekde sem tady cetl este na starem foru ze manici meli problem na notasoch kolem 2Ghz problemy s flashovanim RJ a nekdo im napsal ze na to musi byt slabsi pocitace ale uz si to nepamatuju tak sem potreboval poradit dikes
Radik
Přispěvovatel
Příspěvky: 137
Registrován: 15 kvě 2006, 11:46

Příspěvek od Radik »

S tíhle by to nejelo?P 166, 64 MB RAM, 2 GB HDD, TFT color 12.1" (800x600), interní CD-ROM, zvuk + repro, trackpoint, porty: USB, P, S, VGA, PS/2, 2x PCMCIA II, infra. Aku na 100 minut. Příslušenství v ceně: zdroj, kabel.
Uživatelský avatar
origoš
Aktivista
Příspěvky: 4148
Registrován: 23 led 2006, 14:21
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od origoš »

S tím by to jelo.
Benzín patří do letlampy a taky do resistinu

www.mosaznevyrobky.cz
Radik
Přispěvovatel
Příspěvky: 137
Registrován: 15 kvě 2006, 11:46

Příspěvek od Radik »

tak jaká je nejmenší konfigurace,abych to rozjel? Nechci do toho rvát prachy.Doma mám comp za 30 000kč a nechce se mi investovat do dalčího.Stačil by mi nějakej noťas za 1500 + kabel(t.j. dalších 1500) a byl bych spokojen. Dík za odpověd
Uživatelský avatar
origoš
Aktivista
Příspěvky: 4148
Registrován: 23 led 2006, 14:21
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od origoš »

Jakýkoli Pentim, viděl jsem to chodit i na starý 486.
Benzín patří do letlampy a taky do resistinu

www.mosaznevyrobky.cz
Hadzim
Přispěvovatel
Příspěvky: 157
Registrován: 30 srp 2006, 23:39
Bydliště: Cheb

Příspěvek od Hadzim »

Hele Origoš a ty nemáš žádnej osciloskop nebo něco takovýho? Jenom s Vagem nicmoc neuděláš. Mám HD 34/2 od Motorexpertu a k tomu chtěj aspoň 2GHz procík, tak sem z toho docela špatnej. Vyznáš se i v tomhle?
Uživatelský avatar
MAX
Přispěvovatel
Příspěvky: 862
Registrován: 23 led 2006, 20:55
Bydliště: Praha-západ

Příspěvek od MAX »

Hadzim píše:Hele Origoš a ty nemáš žádnej osciloskop nebo něco takovýho?
Pokud máš v počítači zvukovku, máš i osciloskop. Sice nic výkonného, ale na měření v autě to stačí.
Uživatelský avatar
origoš
Aktivista
Příspěvky: 4148
Registrován: 23 led 2006, 14:21
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od origoš »

Asi mnohé překvapím, ale osciloskop nemám. Určitě na něj časem dojde, ale zatím jsem se nesetkal bohudík se závadou, kterou bych bez něj neodstranil. Vag samozřejmě nestačí, je potřeba spousta informací a znalostí, které nikdo zadarmo nerozdává a tak se musí do toho i něco investovat. Zkušenosti také nejsou k zahození. Velice dobře si pamatuji okamžik, kdy se mi poprvé podařilo spojit s ŘJ a jakou jsem měl z toho radost. Ta ale netrvala dlouho, potom teprve přišly problémy co vlastně s tím. Začátečníků mohu poradit zavést si notýsek a tam vhodným systémem poznamenávat poznatky a hlavně mít oči otevřené a kontrolovat co to kde naměřilo. Jednou mi přivezli Felicii, která studená nastartovala líp než nová a když se ohřála tak začala koktat až zdechla a nedala se natočit, dokud nevychladla. Auto bylo v několika dílnách a nikdo si s tím nevěděl rady. Když jsem si prohlédl naměřené hodnoty, tak jsem si všiml, že přestože bylo léto, tak teplotu to naměřilo -20 stupňů. Paměť závad byla prázdná. Vyměnil jsem čidlo teploty a bylo po problémech. Kdyby ti odborníci předemnou vyndali svíčku, tak musela být nabahněná benzínem. Osciloskop by mi tady asi těžko pomohl, ale určitě si ho pořídím. Třeba ověřit správnou funkci hallova snímače, pokud kecá v toleranci musím řešit výměnou a nemohu je mít v zásobě pro všechna auta.
Benzín patří do letlampy a taky do resistinu

www.mosaznevyrobky.cz
Hadzim
Přispěvovatel
Příspěvky: 157
Registrován: 30 srp 2006, 23:39
Bydliště: Cheb

Příspěvek od Hadzim »

Origoši tak já to trochu rozvedu. Mám seriovou diagnostiku BrainBee, "umí" údajně komunikovat s téměř všemi jednotkami osobních vozidel, ale přiznám se, nejsem zcela důvěřivý když ve výpisu živých dat vidím naměřenou teplotu XX stupňů tak abych tomu věřil. A závada teplotní čidlo? Na to přijdeš s osciloskopem snad jako na první závadu. Tam si totiž kontroluješ průběh sygnálu všech akčních členů motoru, takže když máš studenej motor, začínáš snímačem teploty.
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5471
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

Osciloskop je vyborna vec ale hodne mechaniku sa ho boji ked sem zacinal tak sem pouzival na merani multimetr po casi sem zistil ze nektere veci sa multimetrem zistit nedaju poridil sem osciloskop ale ked uvazim kolko to stoji casu nez premeram vsetky snimace tak je to nadluho potom je dobra seriova diagnostika /VAG/ neco to vipise ked auto blbne zeberes osciloskop alebo merak a ides potem neceho sa aspon chytis takze usetri ti to cas
Hadzim
Přispěvovatel
Příspěvky: 157
Registrován: 30 srp 2006, 23:39
Bydliště: Cheb

Příspěvek od Hadzim »

Ano, mohu jen souhlasit, ale u některých závad je osciloskop nezbytný. A sám víš že vždy všechny hodnoty měřit nemusíš. Jen musíš vědět co měříš a jak to měříš a jak to má vypadat. A k tomu je zase dobrej Vivid a podobné programy. Ale abych se vrátil k tomuhle tématu, neznáte někdo osciloskop HD 34/2 od firmy Motorexpert? Jakej na to pořídit noťas? Oni na stránkách chtěj procesor nejméně 2 GHz a to je strašně moc nákladný (40 000,- Kč). Poraďte někdo. :? :? :?
Odpovědět

Zpět na „Autodiagnostika - Software - Elektro svět“