Směsná nafta

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Fazer
Přispěvovatel
Příspěvky: 80
Registrován: 22 led 2007, 12:25
Bydliště: Vážany nad Litavou

Příspěvek od Fazer »

Na směšnou mám najeto tak cca.15tis.km na O1.Tankuju v Brně.Moje poznatky:výkon šel lehce dolů,ale nic hrozného,motor míň kouří když mu dám plnej,spotřeba o cca.3/4-1 litr vyšší než na naftu,z výfuku nic nesmrdí,spíš to docela pěkně voní.Ranní starty jako na naftu.Tož asi tak Slovani.
Škoda Oktavia 1,9TDI 81 kw ASV
Uživatelský avatar
MirekX
Aktivista
Příspěvky: 4710
Registrován: 24 led 2006, 18:27
Bydliště: Týniště nad Orlicí

Příspěvek od MirekX »

najezdil jsem na to už tak 150 tis a dobrý, malinko míň to jede, ale jelikož mám koní dost, tak to tak moc nepociťuju, jen to míň kouří. Starty OK, spotřeba tak o 5% nahoru.Lejem to do všeho co máme (2x nové PD T5, Caddy PD, octa 81kW) a vždy vpohodě, i v zimě. Je dobrý přidat dobu žhavení. Jeden čas ta bio od unicornu děsně smrděla po ředidle, ale teď jsem bral 600 litrů a už jsem to necítil a řek bych, že to jede trochu líp. Že by změnili dodavatele??
Sharan 1,9 PD 115PS AUY- 225 PS a 500Nm turbo GTD1752VRL Sharan 2,0 CFFB 140PS turbo GTD1752VRK-REA, - 226PS a 465Nm, OIII 2,0TDI 150PS - 182 PS a 417Nm vše od Dieselpoweru. :) KTM SMT 990 115PS www.zvsagro.cz E-Golf 100kW zatím série (noteeth)
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32834
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

MirekX píše:najezdil jsem na to už tak 150 tis a dobrý, malinko míň to jede, ale jelikož mám koní dost, tak to tak moc nepociťuju, jen to míň kouří. Starty OK, spotřeba tak o 5% nahoru.Lejem to do všeho co máme (2x nové PD T5, Caddy PD, octa 81kW) a vždy vpohodě, i v zimě. Je dobrý přidat dobu žhavení. Jeden čas ta bio od unicornu děsně smrděla po ředidle, ale teď jsem bral 600 litrů a už jsem to necítil a řek bych, že to jede trochu líp. Že by změnili dodavatele??

aha tak taky si pamatuješ na to ředidlo já ho nikdy necítil, dnes jsem ji bral jen tak veselí nad moravou asi na to budu jezdit až budou mrazy miloš
Lancerik
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 09 říj 2009, 13:24

Příspěvek od Lancerik »

nevíte někdo o SMN v okoli Pardubic? Jezdil jsem na ní poměrně hodně, ale teď mi zrušili Unicorn v Janově. Jezdil jsem okolo při svých cestách z PCE do Sy. O jiné čerpačce co má SMN kol Pce nevím... Jak se vám na to jezdí v zimě? Tehdá mi na unicornu tvrdili že v zimě jí nevedou ptž zamrzá.
etylek
Přispěvovatel
Příspěvky: 95
Registrován: 27 zář 2008, 11:56

Příspěvek od etylek »

slovacek.milos píše:
etylek píše:Směsnou sem naposledy tankoval loni v Hodoši na Unicornu a připadla mi teda hustší :? než bio co si dělám sám. Správně by tam mělo byt 30% až 36% metylesteru, ale dacani tam beztak cpou místo toho olej a bůhví co ještě......inu sme v Česku (hm)
a co tvé fáro už jsi ho naučil na své bio :? miloš
Jistě a velice rychle (noteeth) vyměnil sem akorát palivový filtr a zkontroloval nádrž jestli tam není ňákej sajrajt, který by bio mohla rozpustit. zatim vše v poho.
Tuto zimu ale nebudu riskovat přilévat benzin, radši budu míchat s normal naftou 8)
etylek
Přispěvovatel
Příspěvky: 95
Registrován: 27 zář 2008, 11:56

Příspěvek od etylek »

slovacek.milos píše:
MirekX píše:najezdil jsem na to už tak 150 tis a dobrý, malinko míň to jede, ale jelikož mám koní dost, tak to tak moc nepociťuju, jen to míň kouří. Starty OK, spotřeba tak o 5% nahoru.Lejem to do všeho co máme (2x nové PD T5, Caddy PD, octa 81kW) a vždy vpohodě, i v zimě. Je dobrý přidat dobu žhavení. Jeden čas ta bio od unicornu děsně smrděla po ředidle, ale teď jsem bral 600 litrů a už jsem to necítil a řek bych, že to jede trochu líp. Že by změnili dodavatele??
aha tak taky si pamatuješ na to ředidlo já ho nikdy necítil, dnes jsem ji bral jen tak veselí nad moravou asi na to budu jezdit až budou mrazy miloš
Nojo, ale když mrzne tak směsnou nemají, aspoň ne na unicornu :(
Mimo to, není lepší si ji namíchat sám?.....to aspoň víš co tam leješ a víde to levnějc :D
A propo, od kdy ty jezdíš tankovat na benzinku??????? tomu nevěřim.......kdybys řekl, žes tam byl dofůkat gumy, tak to beru :D :D ale to je jako kdyby kovář si jezdil kupovat podkovy (LOL)
Uživatelský avatar
MirekX
Aktivista
Příspěvky: 4710
Registrován: 24 led 2006, 18:27
Bydliště: Týniště nad Orlicí

Příspěvek od MirekX »

měli tuhle směsnou i v Lezníku u Poličky, ale teď jsem tam nejel. Zjistím, to bys neměl moc zajížďku :)
Sharan 1,9 PD 115PS AUY- 225 PS a 500Nm turbo GTD1752VRL Sharan 2,0 CFFB 140PS turbo GTD1752VRK-REA, - 226PS a 465Nm, OIII 2,0TDI 150PS - 182 PS a 417Nm vše od Dieselpoweru. :) KTM SMT 990 115PS www.zvsagro.cz E-Golf 100kW zatím série (noteeth)
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32834
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

etylek píše:
slovacek.milos píše:
MirekX píše:najezdil jsem na to už tak 150 tis a dobrý, malinko míň to jede, ale jelikož mám koní dost, tak to tak moc nepociťuju, jen to míň kouří. Starty OK, spotřeba tak o 5% nahoru.Lejem to do všeho co máme (2x nové PD T5, Caddy PD, octa 81kW) a vždy vpohodě, i v zimě. Je dobrý přidat dobu žhavení. Jeden čas ta bio od unicornu děsně smrděla po ředidle, ale teď jsem bral 600 litrů a už jsem to necítil a řek bych, že to jede trochu líp. Že by změnili dodavatele??
aha tak taky si pamatuješ na to ředidlo já ho nikdy necítil, dnes jsem ji bral jen tak veselí nad moravou asi na to budu jezdit až budou mrazy miloš
Nojo, ale když mrzne tak směsnou nemají, aspoň ne na unicornu :(
Mimo to, není lepší si ji namíchat sám?.....to aspoň víš co tam leješ a víde to levnějc :D
A propo, od kdy ty jezdíš tankovat na benzinku??????? tomu nevěřim.......kdybys řekl, žes tam byl dofůkat gumy, tak to beru :D :D ale to je jako kdyby kovář si jezdil kupovat podkovy (LOL)
na benzinku jsem zajel jen tak prostě si spestřit život :P , potřeboval jsem rozměnit pětilitr,

dofúkat gumy to ne :? pneuservis mám komplet již v provozu:)

třeba před šesti lety jsem jel i vlakem :-D zážitek, :-D miloš
Lancerik
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 09 říj 2009, 13:24

Příspěvek od Lancerik »

Hele lidi, jak je to s rostlinou v zimě? prodává se, respektive jezdíte na ni někdo přes zimu?
Mitsubishi Lancer wagon 1.8D 44kW 1988.
deflector
Přispěvovatel
Příspěvky: 340
Registrován: 06 dub 2008, 07:44

Příspěvek od deflector »

Lancerik píše:Hele lidi, jak je to s rostlinou v zimě? prodává se, respektive jezdíte na ni někdo přes zimu?
No to nevim, kazdopadne pokud se prodava, tak bych to resil nasledovne..u unicornu stejne tak jako smesnou naftu prodavaji lih (tusim E85 oznaceni) no a na 20l bych hodil 2l tiho lihu...v pohode, brnkacka a nezamrzne to, navic to z nafty vychyta vsechnu vodu a navaze do sebe :-)
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32834
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

směšnou zdražili viděl jsem v hodoníně 21.40, etylek si všimne jestli to byla pravda co jsem viděl

a deflector co píšeš o tom lihu kde to prodávají o líh mám trvalý zájem koupil jsem jednou a kanál vyschl bylo tam napsáno etylalkohol bez vody :) miloš
deflector
Přispěvovatel
Příspěvky: 340
Registrován: 06 dub 2008, 07:44

Příspěvek od deflector »

slovacek.milos píše:směšnou zdražili viděl jsem v hodoníně 21.40, etylek si všimne jestli to byla pravda co jsem viděl

a deflector co píšeš o tom lihu kde to prodávají o líh mám trvalý zájem koupil jsem jednou a kanál vyschl bylo tam napsáno etylalkohol bez vody :) miloš
- no na unicornu na vinohradech..podle me je E85 = etanol..tudiz lih
- jinak, dnes sem jel pres blansko a tam maji na unicornu taky za 21,40 :-(
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32834
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

deflector píše:
slovacek.milos píše:směšnou zdražili viděl jsem v hodoníně 21.40, etylek si všimne jestli to byla pravda co jsem viděl

a deflector co píšeš o tom lihu kde to prodávají o líh mám trvalý zájem koupil jsem jednou a kanál vyschl bylo tam napsáno etylalkohol bez vody :) miloš
- no na unicornu na vinohradech..podle me je E85 = etanol..tudiz lih
- jinak, dnes sem jel pres blansko a tam maji na unicornu taky za 21,40 :-(
etanol a vinohrady to je brno, nebo blatnice na kopečku, a E85 u benzinky? dík miloš
deflector
Přispěvovatel
Příspěvky: 340
Registrován: 06 dub 2008, 07:44

Příspěvek od deflector »

slovacek.milos píše:
deflector píše:
slovacek.milos píše:směšnou zdražili viděl jsem v hodoníně 21.40, etylek si všimne jestli to byla pravda co jsem viděl

a deflector co píšeš o tom lihu kde to prodávají o líh mám trvalý zájem koupil jsem jednou a kanál vyschl bylo tam napsáno etylalkohol bez vody :) miloš
- no na unicornu na vinohradech..podle me je E85 = etanol..tudiz lih
- jinak, dnes sem jel pres blansko a tam maji na unicornu taky za 21,40 :-(
etanol a vinohrady to je brno, nebo blatnice na kopečku, a E85 u benzinky? dík miloš
brno vinohrady..unicorn, primo u stojanu jako benzin a naftu prodavaji aji E58..tak jak nafta je oznacena cerne nebo modre a natural zelene a smesna nafta zlute, tak toto je bile :-)
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32834
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

já už jednou psal etylalkohol bez vody, jelo to k neppoznání od benálu, vyjel jsem to v 1.6 feldě miloš
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“