Směsná nafta

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

Odpovědět
etylek
Přispěvovatel
Příspěvky: 95
Registrován: 27 zář 2008, 11:56

Příspěvek od etylek »

slovacek.milos píše:já už jednou psal etylalkohol bez vody, jelo to k neppoznání od benálu, vyjel jsem to v 1.6 feldě miloš
Na ten etylalkohol jels na čistý, nebo si to s něčím ředil? Trochu mě to překvapuje, neb na čistý alkohol je potřeba větší komprese. Loni sem zkoušel š105 na čistý methanol a sice to šlo nastartovat, ale za krátko to vždy chcíplo. :(
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

etylek píše:
slovacek.milos píše:já už jednou psal etylalkohol bez vody, jelo to k neppoznání od benálu, vyjel jsem to v 1.6 feldě miloš
Na ten etylalkohol jels na čistý, nebo si to s něčím ředil? Trochu mě to překvapuje, neb na čistý alkohol je potřeba větší komprese. Loni sem zkoušel š105 na čistý methanol a sice to šlo nastartovat, ale za krátko to vždy chcíplo. :(
1.6 felicia bylo tam asi půlka benzínu tak jsem nalil od oka cca 15 litrů a v pohodě, pak přijel kluk s prázdnou nádrží a nalil jsem tam přes čtyřicet litrů a v pohodě bylo tam napsáno etylalkohol bez vody

jelo to stejně jak na natural miloš
Uživatelský avatar
Fazer
Přispěvovatel
Příspěvky: 80
Registrován: 22 led 2007, 12:25
Bydliště: Vážany nad Litavou

Příspěvek od Fazer »

Ještě ohledně te směšné nafty.Všiml jsem si jedné zajímavé věci.Pokud jsem do svého starého auta tankoval naftu a přepínal na olej,tak jsem vydělával každách 20 tis.km vstřiky a čistil je,jelikož tam byl karbon.Pokud jsem ale místo nafty nabral směsnou naftu a přepínal na olej,tak po 20 tis.km byli vstřiky úplně čisty.Asi docela dobře rozpouští karbon.
Škoda Oktavia 1,9TDI 81 kw ASV
deflector
Přispěvovatel
Příspěvky: 340
Registrován: 06 dub 2008, 07:44

Příspěvek od deflector »

Fazer píše:Ještě ohledně te směšné nafty.Všiml jsem si jedné zajímavé věci.Pokud jsem do svého starého auta tankoval naftu a přepínal na olej,tak jsem vydělával každách 20 tis.km vstřiky a čistil je,jelikož tam byl karbon.Pokud jsem ale místo nafty nabral směsnou naftu a přepínal na olej,tak po 20 tis.km byli vstřiky úplně čisty.Asi docela dobře rozpouští karbon.
To neni zadna novinka...smesna nafta sama o sobe cisti palivovou soustavu. Proto kdyz na ni lidi pechazi, jsou nasrani, jelikoz musi po vyjeti prvni nadrze menit palivovy filtr :-)
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

deflector píše:
Fazer píše:Ještě ohledně te směšné nafty.Všiml jsem si jedné zajímavé věci.Pokud jsem do svého starého auta tankoval naftu a přepínal na olej,tak jsem vydělával každách 20 tis.km vstřiky a čistil je,jelikož tam byl karbon.Pokud jsem ale místo nafty nabral směsnou naftu a přepínal na olej,tak po 20 tis.km byli vstřiky úplně čisty.Asi docela dobře rozpouští karbon.
To neni zadna novinka...smesna nafta sama o sobe cisti palivovou soustavu. Proto kdyz na ni lidi pechazi, jsou nasrani, jelikoz musi po vyjeti prvni nadrze menit palivovy filtr :-)
někdo zde psal že je směšná cítit ředidlem,
když vzpomenu bionaftu v letech 95 tak si vesměs řidiči stěžovali že motor časem zlenivěl a nepomohla ani výměna paliváku, čerpadláři nadávali že to zasírá čerpadla, )
před několika lety mi vyprávěl kámoš na směšnou s nákladákem hrůza děs, všechno ucpané, žádný výkon vysoká spotřeba,

taky zastávám názor a vidím na vlastní oči že čistí palivovou soustavu :) miloš
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

uživatel etylek psal že jak je kosa směšná nafta není,

tak moje první zkušenost v zimě se směšnou naftou :? ve fabii SDi :P

natankoval jsem v pátek za pětikilo ve veselí nad moravou u unicornu 22,90 v nádrži jsem měl zhruba 25 litrů zimní motorvé nafty, z pátka na sobotu jsem měl auto v garáži start i jízda OK, ale již v sobotu večer start po třech hodinách -8 horší

dnes ráno -11 auto venku a start :o motor se šestkrát protočil než blafl,
naftu jsem měl dotlačenou před startem. takže start děs mít horší aku tak nenatočím, nalil jsem aditiva castrol, bezaromatik a ředidlo

uvidíme 8) miloš
lp
Přispěvovatel
Příspěvky: 189
Registrován: 25 led 2006, 07:51
Bydliště: prostějov

Příspěvek od lp »

Mám v nádrži taky směsnou naftu unicorn a zatím OK chytá na první otočení .Stojím venku -11.Ale doufám, že se co nejdřív oteplí .
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

lp píše:Mám v nádrži taky směsnou naftu unicorn a zatím OK chytá na první otočení .Stojím venku -11.Ale doufám, že se co nejdřív oteplí .
a máš jen směšnou nebo nějaký poměr :? popojíždíme celý den a na drb jen ten první start děs po startu motor pobrblával to nikdy nedělalo ;) miloš
deflector
Přispěvovatel
Příspěvky: 340
Registrován: 06 dub 2008, 07:44

Příspěvek od deflector »

Tak ja mam cistou smesnou a vcera -13 rano dvakrat sem nazhavil a na prvni brnknuti..Milo, to bude asi autem a ne smesnou naftou :-D
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

deflector píše:Tak ja mam cistou smesnou a vcera -13 rano dvakrat sem nazhavil a na prvni brnknuti..Milo, to bude asi autem a ne smesnou naftou :-D
nestraš mám 115,000 km fábku SDi rakouskou havárku od 28,000 km se serviskou,

do pátku startovala na drb jen padala nafta ale to jsem doladil pumpičkou, zas je nefunkční ventil na deklu nádrže nad sacím košem

třeba se směšná pobláznila se zimní (crazy) a nemohou se dohodnout která chytne dřív

navíc nemáme asi stejné zdroje

moje směšná je asi z uh brodu, :) miloš
deflector
Přispěvovatel
Příspěvky: 340
Registrován: 06 dub 2008, 07:44

Příspěvek od deflector »

slovacek.milos píše:
deflector píše:Tak ja mam cistou smesnou a vcera -13 rano dvakrat sem nazhavil a na prvni brnknuti..Milo, to bude asi autem a ne smesnou naftou :-D
nestraš mám 115,000 km fábku SDi rakouskou havárku od 28,000 km se serviskou,

do pátku startovala na drb jen padala nafta ale to jsem doladil pumpičkou, zas je nefunkční ventil na deklu nádrže nad sacím košem

třeba se směšná pobláznila se zimní (crazy) a nemohou se dohodnout která chytne dřív

navíc nemáme asi stejné zdroje

moje směšná je asi z uh brodu, :) miloš

no mozna je chyba v tom mixovani s obyc naftou...Jinak ja beru v Brne na vinohradech...cena taky 22.90,-

Jinak, me nastesti nafta nepada,ale mam problem s jizdou na olej...pritahuje si to vzduch rano pri startu, pak uz ok...tak nevim jestli je to filtren nebo hadickama...
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

a prč jen při startu, nejlépe když si koupíš 1,5 metru hadice průhledné dá se použít i co je na pivo, dáš od filtru k čerpadli vyvedeš pod stěrač a máš přehled o bublinách a padání nafty před startem a v průběhu jízdy já tak začínám miloš
deflector
Přispěvovatel
Příspěvky: 340
Registrován: 06 dub 2008, 07:44

Příspěvek od deflector »

slovacek.milos píše:a prč jen při startu, nejlépe když si koupíš 1,5 metru hadice průhledné dá se použít i co je na pivo, dáš od filtru k čerpadli vyvedeš pod stěrač a máš přehled o bublinách a padání nafty před startem a v průběhu jízdy já tak začínám miloš
ale to ja vim, ze me to peni, jen nevim jestli je to z toho duvodu ze me to blbe tesni, nebo proto ze mam spatny filtr, blbe to pres nej jde a taha si to pod tlakem vzduch :-)
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

deflector píše:
slovacek.milos píše:a prč jen při startu, nejlépe když si koupíš 1,5 metru hadice průhledné dá se použít i co je na pivo, dáš od filtru k čerpadli vyvedeš pod stěrač a máš přehled o bublinách a padání nafty před startem a v průběhu jízdy já tak začínám miloš
ale to ja vim, ze me to peni, jen nevim jestli je to z toho duvodu ze me to blbe tesni, nebo proto ze mam spatny filtr, blbe to pres nej jde a taha si to pod tlakem vzduch :-)
promin a co máš za traktor :? miloš
deflector
Přispěvovatel
Příspěvky: 340
Registrován: 06 dub 2008, 07:44

Příspěvek od deflector »

slovacek.milos píše:
deflector píše:
slovacek.milos píše:a prč jen při startu, nejlépe když si koupíš 1,5 metru hadice průhledné dá se použít i co je na pivo, dáš od filtru k čerpadli vyvedeš pod stěrač a máš přehled o bublinách a padání nafty před startem a v průběhu jízdy já tak začínám miloš
ale to ja vim, ze me to peni, jen nevim jestli je to z toho duvodu ze me to blbe tesni, nebo proto ze mam spatny filtr, blbe to pres nej jde a taha si to pod tlakem vzduch :-)
promin a co máš za traktor :? miloš

milo...ty me chces nastvat :-) uz sem ti to psal aspon petkrat :-)
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“