Směsná nafta

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

mirus píše:Zdravim Milosi!142kW presne.Stejne se na to asi vy.... a co by na to rekl ten cr od bosche po delsim provozu radeji nechcu ani vedet :D
se vysere i na kvalitní naftu, bíčko to ja kapitola sama o sobě :-D milo
Uživatelský avatar
Peťus
Přispěvovatel
Příspěvky: 61
Registrován: 19 srp 2008, 09:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Peťus »

Zdravim,
muzete mi prosim nekdo vysvetlit jaky je rozdil mezi: Smesnou naftou, Bio naftou, Eko naftou, Merem, Metylesterem? Nikde jsem to tu nenasel, tak pokud to tu je tak se omlouvam.
Myslim si ze je to tak, ale nejsem si jisty:
MERO = Metylester
Smesna nafta = Bio nafta = Eko nafta
Jeste mi nekdo rikal, ze smesna nafta je snad sucha, ze se musi michat s olejem a ze se na ni samotnou neda jezdit.
Diky
Petus
Mitsubishi Colt 1.8D 1987 s ohrevem a s dvemi nadrzemi. Ted Ford Galaxy 1.9TDI 66kW s ohrevem a s dvemi nadrzemi.
Uživatelský avatar
radluk
Aktivista
Příspěvky: 1672
Registrován: 06 čer 2006, 22:38
Bydliště: Uherske Hradiste

Příspěvek od radluk »

MERO = 100 % metylester repkoveho oleje
SMESNA NAFTA = max. 35 % MERO, cca. 65 % NM
EKO NAFTA, BIO NAFTA = synonymum pro MERO
malcum
Sběrač informací
Příspěvky: 37
Registrován: 06 dub 2010, 21:37

Příspěvek od malcum »

radluk píše:MERO = 100 % metylester repkoveho oleje
SMESNA NAFTA = max. 35 % MERO, cca. 65 % NM
EKO NAFTA, BIO NAFTA = synonymum pro MERO
presne tak, jen jeste dodatek, ze v CR jsem hodnekrat videl na totemu Bio nafta, ale ve vysledku to byla smesna nafta..
Uživatelský avatar
Peťus
Přispěvovatel
Příspěvky: 61
Registrován: 19 srp 2008, 09:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Peťus »

malcum píše:
radluk píše:MERO = 100 % metylester repkoveho oleje
SMESNA NAFTA = max. 35 % MERO, cca. 65 % NM
EKO NAFTA, BIO NAFTA = synonymum pro MERO
presne tak, jen jeste dodatek, ze v CR jsem hodnekrat videl na totemu Bio nafta, ale ve vysledku to byla smesna nafta..
No prave, na to jsem se chtel take zeptat. Tzn., ze na vsech benzinkach se prodava jen Smesna nafta pod ruznymi nazvy? Anebo se fakt nekde prodava MERO?
Diky
Mitsubishi Colt 1.8D 1987 s ohrevem a s dvemi nadrzemi. Ted Ford Galaxy 1.9TDI 66kW s ohrevem a s dvemi nadrzemi.
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

No prave, na to jsem se chtel take zeptat. Tzn., ze na vsech benzinkach se prodava jen Smesna nafta pod ruznymi nazvy? Anebo se fakt nekde prodava MERO?
Diky[/quote]


bio nafta, bio diesel je spravidla směsná nafta, nebo nafta s malým procentem biosložky, vypadá jak normální nafta,

meřo je nahnědlé prodává se na moravě v síti unicorn jako ekologická nafta za 22.90 miloš
Uživatelský avatar
radluk
Aktivista
Příspěvky: 1672
Registrován: 06 čer 2006, 22:38
Bydliště: Uherske Hradiste

Příspěvek od radluk »

Spravne by se to melo proste jmenovat FAME, MERO, nebo Metylester a pouze Smesna Nafta. Nejake bio, eko-cosi, to je jen marketingovy nazev....
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

přesně

ty názvy matou já bych dal na tu barvu nebo na certifikát který může a nemusí být na stojanu miloš
Uživatelský avatar
Stewa
Přispěvovatel
Příspěvky: 510
Registrován: 13 kvě 2010, 07:33
Bydliště: Brno

Příspěvek od Stewa »

slovacek.milos píše:No prave, na to jsem se chtel take zeptat. Tzn., ze na vsech benzinkach se prodava jen Smesna nafta pod ruznymi nazvy? Anebo se fakt nekde prodava MERO?
Diky


bio nafta, bio diesel je spravidla směsná nafta, nebo nafta s malým procentem biosložky, vypadá jak normální nafta,

meřo je nahnědlé prodává se na moravě v síti unicorn jako ekologická nafta za 22.90 miloš
Přesně jak říkáš, Unicorn nabízí opravdu bio diesel, na totemu mají popis paliva a upozornění s odkazem na zákon/vyhlášku. Když tankuješ tak je to něco úplně jiného než nafta, má jiný zápach a je žlutější. No a a když nastartuješ tak ji cítíš i z výfuku :-)
Mercedes-Benz W210 300D
Uživatelský avatar
Peťus
Přispěvovatel
Příspěvky: 61
Registrován: 19 srp 2008, 09:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Peťus »

slovacek.milos píše:No prave, na to jsem se chtel take zeptat. Tzn., ze na vsech benzinkach se prodava jen Smesna nafta pod ruznymi nazvy? Anebo se fakt nekde prodava MERO?
Diky

bio nafta, bio diesel je spravidla směsná nafta, nebo nafta s malým procentem biosložky, vypadá jak normální nafta,

meřo je nahnědlé prodává se na moravě v síti unicorn jako ekologická nafta za 22.90 miloš[/quote]

Milosi, to se ale zase rozporuje s tim co napsal radluk, protoze on napsal: "EKO NAFTA, BIO NAFTA = synonymum pro MERO" a ty pises "bio nafta, bio diesel je spravidla směsná nafta"
Tak ted uz v tom mam zase zmatek :?
Mitsubishi Colt 1.8D 1987 s ohrevem a s dvemi nadrzemi. Ted Ford Galaxy 1.9TDI 66kW s ohrevem a s dvemi nadrzemi.
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

poikud v tom máš zmatek tak napiš co cchceš koupit a kde ty názvy se mohou měnit miloš
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

,



když někdo napíše ekoilogická nafta tak je to pako protože meřo vedlenafty ani neleželo miloš
Naposledy upravil(a) slovacek.milos dne 10 čer 2010, 14:21, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Stewa
Přispěvovatel
Příspěvky: 510
Registrován: 13 kvě 2010, 07:33
Bydliště: Brno

Příspěvek od Stewa »

slovacek.milos píše:poikud v tom máš zmatek tak napiš co cchceš koupit a kde

ty názvy se mohou měnit ,



když někdo napíše ekoilogická nafta tak je to pako protože meřo vedlenafty ani neleželo miloš
A španělský ptáček není ze Španělska a přeci se mu tak říká 8)
Mercedes-Benz W210 300D
Uživatelský avatar
Peťus
Přispěvovatel
Příspěvky: 61
Registrován: 19 srp 2008, 09:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Peťus »

slovacek.milos píše:poikud v tom máš zmatek tak napiš co cchceš koupit a kde ty názvy se mohou měnit miloš
Jen jsem chtel vedet co je co, ale jak vas tak posloucham, tak se na ty nazvy opravdu neda spolehnout. Kazdopadne jste mi i odpovedeli na to co jsem koupil. Koupil jsem MERO od UNICORNU (je to hnede).

Tzn. kdyz mi nekdo rika, ze ma smesnou naftu, ktera je sucha (podobne jako benzin) a neda se na ni jezdit samotnou, tak to asi nebude pravda, co? Nevite co to muze byt? Diky
Mitsubishi Colt 1.8D 1987 s ohrevem a s dvemi nadrzemi. Ted Ford Galaxy 1.9TDI 66kW s ohrevem a s dvemi nadrzemi.
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

co je suchí není suchí směšnou naftu asi nikde nekoupíš protože unicorn ji neprodává, koupil sis meřo jezdi na meřo pak napiš sčím jezdíš a jak ti ti fachčí o tom to zde je miloš
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“