Směsná nafta

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

Odpovědět
malcum
Sběrač informací
Příspěvky: 37
Registrován: 06 dub 2010, 21:37

Příspěvek od malcum »

Unicorn smesnou prodava...
JanDiesel
Přispěvovatel
Příspěvky: 138
Registrován: 29 čer 2006, 15:10
Bydliště: Zilina

terminologia

Příspěvek od JanDiesel »

prosim vas urobte si poriadok v tej terminologii, pretoze potom-jeden o voze a druhy o koze

bionafta=MERO, cisty metylester, s klasickou naftou nema nic spolocne
zmesna nafta=MERO+motorova nafta
AGR 66kW seria
Uživatelský avatar
Peťus
Přispěvovatel
Příspěvky: 61
Registrován: 19 srp 2008, 09:36
Bydliště: Ostrava

Re: terminologia

Příspěvek od Peťus »

JanDiesel píše:prosim vas urobte si poriadok v tej terminologii, pretoze potom-jeden o voze a druhy o koze

bionafta=MERO, cisty metylester, s klasickou naftou nema nic spolocne
zmesna nafta=MERO+motorova nafta
Tak tak, presne jak psal radluk. Ja uz v tom jasno mam:)diky
Mitsubishi Colt 1.8D 1987 s ohrevem a s dvemi nadrzemi. Ted Ford Galaxy 1.9TDI 66kW s ohrevem a s dvemi nadrzemi.
malcum
Sběrač informací
Příspěvky: 37
Registrován: 06 dub 2010, 21:37

Re: terminologia

Příspěvek od malcum »

Peťus píše:
JanDiesel píše:prosim vas urobte si poriadok v tej terminologii, pretoze potom-jeden o voze a druhy o koze

bionafta=MERO, cisty metylester, s klasickou naftou nema nic spolocne
zmesna nafta=MERO+motorova nafta
Tak tak, presne jak psal radluk. Ja uz v tom jasno mam:)diky
Ano, tak to sice ma byt, ale uceskych benzinek najdes na 99% pod oznacenim BIO nafta na totemu naftu smesnou.. o tom se tu bavime...
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: terminologia

Příspěvek od slovacek.milos »

JanDiesel píše:prosim vas urobte si poriadok v tej terminologii, pretoze potom-jeden o voze a druhy o koze

bionafta=MERO, cisty metylester, s klasickou naftou nema nic spolocne
zmesna nafta=MERO+motorova nafta
urob iný poriadok ako je to na slovensku čo sa predáva miloš
sareki
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 10 čer 2010, 21:38

Příspěvek od sareki »

Je mě úplně jedno jak se to jmenuje,ať je to třeba tekuté hovno ale důležitá je cena! :P
JanDiesel
Přispěvovatel
Příspěvky: 138
Registrován: 29 čer 2006, 15:10
Bydliště: Zilina

Re: terminologia

Příspěvek od JanDiesel »

slovacek.milos píše:
JanDiesel píše:prosim vas urobte si poriadok v tej terminologii, pretoze potom-jeden o voze a druhy o koze

bionafta=MERO, cisty metylester, s klasickou naftou nema nic spolocne
zmesna nafta=MERO+motorova nafta
urob iný poriadok ako je to na slovensku čo sa predáva miloš
zase raz som moc nepochopil, co si tym chcel povedat, skus pisat zrozumitelnejsie
AGR 66kW seria
truck
Přispěvovatel
Příspěvky: 222
Registrován: 01 kvě 2006, 20:06

Příspěvek od truck »

Peťus píše:
slovacek.milos píše:poikud v tom máš zmatek tak napiš co cchceš koupit a kde ty názvy se mohou měnit miloš
Jen jsem chtel vedet co je co, ale jak vas tak posloucham, tak se na ty nazvy opravdu neda spolehnout. Kazdopadne jste mi i odpovedeli na to co jsem koupil. Koupil jsem MERO od UNICORNU (je to hnede).

Tzn. kdyz mi nekdo rika, ze ma smesnou naftu, ktera je sucha (podobne jako benzin) a neda se na ni jezdit samotnou, tak to asi nebude pravda, co? Nevite co to muze byt? Diky
No jsem rád že si někdo konečně všiml že je to suché. Pánové pozor ekologická nafta u UNICORNU ( MEŘO ) je omrdaná nějakými ředidly. Typuju tak 30% nějakého etylmetylbutylfutyl nebo čím to ti zmrdi pančují.
Uživatelský avatar
Stewa
Přispěvovatel
Příspěvky: 510
Registrován: 13 kvě 2010, 07:33
Bydliště: Brno

Příspěvek od Stewa »

truck píše:
Peťus píše:
slovacek.milos píše:poikud v tom máš zmatek tak napiš co cchceš koupit a kde ty názvy se mohou měnit miloš
Jen jsem chtel vedet co je co, ale jak vas tak posloucham, tak se na ty nazvy opravdu neda spolehnout. Kazdopadne jste mi i odpovedeli na to co jsem koupil. Koupil jsem MERO od UNICORNU (je to hnede).

Tzn. kdyz mi nekdo rika, ze ma smesnou naftu, ktera je sucha (podobne jako benzin) a neda se na ni jezdit samotnou, tak to asi nebude pravda, co? Nevite co to muze byt? Diky
No jsem rád že si někdo konečně všiml že je to suché. Pánové pozor ekologická nafta u UNICORNU ( MEŘO ) je omrdaná nějakými ředidly. Typuju tak 30% nějakého etylmetylbutylfutyl nebo čím to ti zmrdi pančují.
Mě to na ní jezdí dobře. A na informačním papíře totemu Bio-Dieselu o ředidlech nepíšou ani slůvko;-) Nevím odkud jsi tuto informaci vzal.
Mercedes-Benz W210 300D
DonSalieri
Přispěvovatel
Příspěvky: 60
Registrován: 07 srp 2007, 16:51

Příspěvek od DonSalieri »

Jen tak jsem si vzal 1l MERA od Unicornu do kanystru a prisla mi desne sucha coz me dost udivilo cekal jsem opak...No mozna na tech redidlech neco bude no..
Uživatelský avatar
MirekX
Aktivista
Příspěvky: 4710
Registrován: 24 led 2006, 18:27
Bydliště: Týniště nad Orlicí

Příspěvek od MirekX »

mě to na ní taky jezdí bez problémů. Vyjezdili jsme (4ks 1,9 PD) už několik sudů a vše OK. A u Unikornu píšou, že to obsahuje pouze estery, nic jinýho a dodává to Čepro. Ať do toho lejou co chtějí,jede to na to pěkně, spotřeba téměř totožná s naftou a za tu cenu... :)
Sharan 1,9 PD 115PS AUY- 225 PS a 500Nm turbo GTD1752VRL Sharan 2,0 CFFB 140PS turbo GTD1752VRK-REA, - 226PS a 465Nm, OIII 2,0TDI 150PS - 182 PS a 417Nm vše od Dieselpoweru. :) KTM SMT 990 115PS www.zvsagro.cz E-Golf 100kW zatím série (noteeth)
Uživatelský avatar
Stewa
Přispěvovatel
Příspěvky: 510
Registrován: 13 kvě 2010, 07:33
Bydliště: Brno

Příspěvek od Stewa »

DonSalieri píše:Jen tak jsem si vzal 1l MERA od Unicornu do kanystru a prisla mi desne sucha coz me dost udivilo cekal jsem opak...No mozna na tech redidlech neco bude no..
:-D a jak jsi prosímtě zjistil že je suchá (noteeth)
Mercedes-Benz W210 300D
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

Stewa píše:
DonSalieri píše:Jen tak jsem si vzal 1l MERA od Unicornu do kanystru a prisla mi desne sucha coz me dost udivilo cekal jsem opak...No mozna na tech redidlech neco bude no..
:-D a jak jsi prosímtě zjistil že je suchá (noteeth)

já naleju do nádrže dva kýble vody abych ji zvlhčil

kolikrát je tak suchá že se mi práší z nádrže (noteeth) miloš ;)
tipr
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 14 čer 2010, 15:03

Unikorn

Příspěvek od tipr »

Zdravím. Mám dotaz ohledně Bionafty, co prodává unikorn. Na stojanu mají napsaný, že je to 100% metylester, takže to směsná naffta není?
Ještě se chci zeptat, zda tu jejich Bionaftu co prodávají, můžu nalít do FElicie 1,9D. Moc díky za vysvětlení,jsem laik.
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: Unikorn

Příspěvek od slovacek.milos »

tipr píše:Zdravím. Mám dotaz ohledně Bionafty, co prodává unikorn. Na stojanu mají napsaný, že je to 100% metylester, takže to směsná naffta není?
Ještě se chci zeptat, zda tu jejich Bionaftu co prodávají, můžu nalít do FElicie 1,9D. Moc díky za vysvětlení,jsem laik.
pokud si totál laik tak se mrkni do techničáku co máš lít za palivo,

pokud budeš lít meřo může dojít k nemilým překvapením, těsnivo a hadice odolné metylesteru se montovaly až od roku 2OOO miloš
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“