Shell Power nebo Verva Diesel od Benziny

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

Odpovědět
Antonin
Sběrač informací
Příspěvky: 38
Registrován: 18 dub 2006, 09:00

Shell Power nebo Verva Diesel od Benziny

Příspěvek od Antonin »

Kdyz si precitam ta vlakna, tak mne az desi prijit s timto dotazem, ale presto.
Tankuji to, co je v Cechach to nejlepsi. A ted jsem si precetl starsi clanek, kde v testu MFDnes, vyslo, ze nafta od Shell neodpovida kvalite, kterou by chtel tento vyrobce mit. Dobre vysla VERVA od Benziny. Mam Golfa PD - 85kW a zajimal by mne odlisny nazor od tohoto bloku. Vyplati se lit drazsi a snad i kvalitnejsi naftu? Jestli ano, mate nejake osobni zkusenosti s naftou od Benziny a Shell? Jake palivo se vam zda lepsi?
Uživatelský avatar
nogis
Aktivista
Příspěvky: 3535
Registrován: 29 led 2008, 19:32
Bydliště:

Příspěvek od nogis »

Ať to bylo jak chce, tak od chvíle, kdy byly zveřejněný ty testy, tak mě na Shellce nikdo neuvidí. To radši potlačím. Nikdy jsem nepocítil sebemenší rozdíl v chování auta a to ani u Benziny. Někdo tvrdí opak... Zkus u Shellu natankovat v Německu a porovnej to. ;)
VW Passat B8 variant R-line, CUAA 218kW/591Nm
Antonin
Sběrač informací
Příspěvky: 38
Registrován: 18 dub 2006, 09:00

Příspěvek od Antonin »

V Nemecku je to jina liga. To vim z vlastni zkusenosti. Kdyz jsem se na to ptal v Shell, tak mi napsali, ze maji palivo prizpusobene nasemu trhu. Volne receno, v Cechach si muzeme dovolit prodavat neco, co jinde ne. Takze u Shell take koncim a lituji tech desetitisicu, ktere jsem tam nechal. Proto hledam neco jineho, ale asi zase zacnu jezdit na to nejlevnejsi co je, protoze rozdil je pouze za cenu litru. Ale jeste chci dat sanci Benzine, proto se ptam na zkusenosti.
Tom89
Přispěvovatel
Příspěvky: 430
Registrován: 23 dub 2009, 10:38

Příspěvek od Tom89 »

Když jedu k mojí přítelkyni tak tankuju od Benziny tu Vernu a je to trošku znát,ale mám jenom předkomurku takže nevím jak u PD.Já zkoušel i Agip Diesel Tech,a vubec sem stím nebyl spokojen.Já když mužu tak jedině Vervu
jist
Přispěvovatel
Příspěvky: 70
Registrován: 09 črc 2008, 21:46

Příspěvek od jist »

Dneska ráno jsem SHELL do chlívku vzal jsem kanďák se směsí friťák,topný olej,ředidlo 6006 a VERVHNUL jsem ho do peugeotu 309 a vyrazil do práce za 0.55 hal km :-D [/b]
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

já už psal jeden v ulici má dopravu dodávky, po celé evropě jezdí za 9 a v česku za deset

kámoš co děla hodně diesel motory tak říká problémy s CR vstřikováním v německu vůbec nemají, a močovina v naftě ta umí věci :? miloš
mm
Přispěvovatel
Příspěvky: 226
Registrován: 12 pro 2006, 13:33

Příspěvek od mm »

tak to neslouhlasím strejda žije v Německu tankuje pouze u arala a u 270cdi na 150 000 propálil píst žádná větší výstraha předtím...

Je to nanic... zlatý RO ;-) alespon vím co tankuju.... bionafty směsný nafty to bych do Cr nelil... třeba ted jezdím hodně do teska pro naftu občas a neni vůbec špatná
Antonin
Sběrač informací
Příspěvky: 38
Registrován: 18 dub 2006, 09:00

Příspěvek od Antonin »

Pumpe duesse PD - skutecne potrebuje tu nejkvalitnejsi naftu? porad premyslim, zda nekupovat uplne ty nejobycejnejsi a hlavne nejlevnejsi nafty. Zatim tu moc nazoru pro a proti nezaznelo. Ted vyzkousim hvili VERVU a pak se rozhodnu dle toho, jak to bude jezdit.
mm
Přispěvovatel
Příspěvky: 226
Registrován: 12 pro 2006, 13:33

Příspěvek od mm »

slyšel jsem že ta vevra u CR jede.. a je trochu nižší spotřeba... zkoušel bych spiš nějaký aditiva...
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

Antonin píše:Pumpe duesse PD - skutecne potrebuje tu nejkvalitnejsi naftu? porad premyslim, zda nekupovat uplne ty nejobycejnejsi a hlavne nejlevnejsi nafty. Zatim tu moc nazoru pro a proti nezaznelo. Ted vyzkousim hvili VERVU a pak se rozhodnu dle toho, jak to bude jezdit.
pédéčko ti sežere všechno to si asi mimo mísu na to tu máme odborníky se šílenou skučeností
Antonin
Sběrač informací
Příspěvky: 38
Registrován: 18 dub 2006, 09:00

Příspěvek od Antonin »

To si prave nemyslim. Jsem presvedcen, ze kdyz se do motoru leje kvalitni palivo, tak se to na nem musi projevit. A ty diskuse o fritovacim oleji jsou, z meho hlediska, pouze diskusi pro ty, kteri maji kombajn nebo traktor. Mozna, ze se mylim, ale co do motoru naleju, to tam spalim. Takzebud to odejde spalinami nebo to zustava v motoru. Ale at si kazdy tankuje, co chce. Ja jsem byl 4 roky klaman Shellem, proto ted hledam, zda ma nekdo zkusenosti s jinou naftou a jsem ochoten prejit na tu nejlevnejsi avsak jeste pri zachovani nejake kvality.
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

Antonin píše:To si prave nemyslim. Jsem presvedcen, ze kdyz se do motoru leje kvalitni palivo, tak se to na nem musi projevit. A ty diskuse o fritovacim oleji jsou, z meho hlediska, pouze diskusi pro ty, kteri maji kombajn nebo traktor. Mozna, ze se mylim, ale co do motoru naleju, to tam spalim. Takzebud to odejde spalinami nebo to zustava v motoru. Ale at si kazdy tankuje, co chce. Ja jsem byl 4 roky klaman Shellem, proto ted hledam, zda ma nekdo zkusenosti s jinou naftou a jsem ochoten prejit na tu nejlevnejsi avsak jeste pri zachovani nejake kvality.
tak proč sem chodíš, si přečti název sekce,

si lej do motru kvalitní naftu,

jsme zde trochu jiný to mi věř na motory jsme zvěř http://www.youtube.com/watch?v=0e5t02Rj37A

:-D miloš
jist
Přispěvovatel
Příspěvky: 70
Registrován: 09 črc 2008, 21:46

Příspěvek od jist »

Antonin píše:To si prave nemyslim. Jsem presvedcen, ze kdyz se do motoru leje kvalitni palivo, tak se to na nem musi projevit. A ty diskuse o fritovacim oleji jsou, z meho hlediska, pouze diskusi pro ty, kteri maji kombajn nebo traktor. Mozna, ze se mylim, ale co do motoru naleju, to tam spalim. Takzebud to odejde spalinami nebo to zustava v motoru. Ale at si kazdy tankuje, co chce. Ja jsem byl 4 roky klaman Shellem, proto ted hledam, zda ma nekdo zkusenosti s jinou naftou a jsem ochoten prejit na tu nejlevnejsi avsak jeste pri zachovani nejake kvality.
Jeden můj známej stále tankuje u shellky služ. auto a mluví stejně jako Ty i když je tam nafta dražší o 4kč furt jsem to nechápal když vím že stejně všichni to vozej cisternama z Kralup,možná že tam hodí trochu "aditiva" (což je hodně podobný tomu ředidlu 6006) .Nakonec z něj vypadlo že tam jezdí kvůli bodům za který pak něco dostane.Takže asi jak píše mm natankovat tu levnější a dát si tam sám aditivum
deflector
Přispěvovatel
Příspěvky: 340
Registrován: 06 dub 2008, 07:44

Příspěvek od deflector »

slovacek.milos píše:
Antonin píše:To si prave nemyslim. Jsem presvedcen, ze kdyz se do motoru leje kvalitni palivo, tak se to na nem musi projevit. A ty diskuse o fritovacim oleji jsou, z meho hlediska, pouze diskusi pro ty, kteri maji kombajn nebo traktor. Mozna, ze se mylim, ale co do motoru naleju, to tam spalim. Takzebud to odejde spalinami nebo to zustava v motoru. Ale at si kazdy tankuje, co chce. Ja jsem byl 4 roky klaman Shellem, proto ted hledam, zda ma nekdo zkusenosti s jinou naftou a jsem ochoten prejit na tu nejlevnejsi avsak jeste pri zachovani nejake kvality.
tak proč sem chodíš, si přečti název sekce,

si lej do motru kvalitní naftu,

jsme zde trochu jiný to mi věř na motory jsme zvěř http://www.youtube.com/watch?v=0e5t02Rj37A

:-D miloš

Super narez (rofl)
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

jist píše:
Antonin píše:To si prave nemyslim. Jsem presvedcen, ze kdyz se do motoru leje kvalitni palivo, tak se to na nem musi projevit. A ty diskuse o fritovacim oleji jsou, z meho hlediska, pouze diskusi pro ty, kteri maji kombajn nebo traktor. Mozna, ze se mylim, ale co do motoru naleju, to tam spalim. Takzebud to odejde spalinami nebo to zustava v motoru. Ale at si kazdy tankuje, co chce. Ja jsem byl 4 roky klaman Shellem, proto ted hledam, zda ma nekdo zkusenosti s jinou naftou a jsem ochoten prejit na tu nejlevnejsi avsak jeste pri zachovani nejake kvality.
Jeden můj známej stále tankuje u shellky služ. auto a mluví stejně jako Ty i když je tam nafta dražší o 4kč furt jsem to nechápal když vím že stejně všichni to vozej cisternama z Kralup,možná že tam hodí trochu "aditiva" (což je hodně podobný tomu ředidlu 6006) .Nakonec z něj vypadlo že tam jezdí kvůli bodům za který pak něco dostane.Takže asi jak píše mm natankovat tu levnější a dát si tam sám aditivum


já jsem k jedné benzínce zajížděl kvůli bodům a tam bylo zdarma jídlo a pití,

tak jsem "kurva" nasbíral ty body, kofola stála 60 korun a meny 100 kč

a já měl poukaz na 60 kč :-D (hm) tak jsem si dal guláš za stovku fuj tajbl (wallbash) :-D miloš
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“