divné zvuky od rozvodového řemene

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

KarelM
Přispěvovatel
Příspěvky: 98
Registrován: 24 led 2006, 10:41
Bydliště: Těšínské Slezsko

divné zvuky od rozvodového řemene

Příspěvek od KarelM »

Loni jsem po 90.000 měnil kladky a řemen na TDI 66 kW. Nyní asi po najetí 15.000 km se mi po startu motoru ozývá z prostoru rozvodového řemene poměrně hlasitý pulsující šustot až hluk, přesně ve frekvenci otočky řemene. Zjistil jsem, že to dělá žlutý potisk řemene VW (označení typu, výrobce a další údaje) v okamžiku kdy přechází přes horní malou kladku. Po 5 minutách to ustane. Co se s tím dá dělat ?
Uživatelský avatar
12skvarka
Aktivista
Příspěvky: 1303
Registrován: 23 led 2006, 19:31
Bydliště: plzen

Příspěvek od 12skvarka »

to se mi zda nejake divne jeste jsem se s tim nesetkal.............muze bejt hlucna kladka a je to nahoda ze prave v tom okamziku to hvizdne...nebo hvizdat neco na mikro remenu zkus ho sundat
Uživatelský avatar
Dussič
Přispěvovatel
Příspěvky: 143
Registrován: 24 led 2006, 08:05
Bydliště: Č.B.

Příspěvek od Dussič »

Mam to samé, po výměně rozvodů a kladek+napínací kladka s s tlumičem na ,,klínový řemen" je z rozvodů stále slabě slyšet ššššššššššššššššššš.
V servisu, kde mi to dělali jsem to byl řešit, ale nic nevymysleli,řemen postříkali nějakým sprejíčkem a prd platný.Tak vše znovu zkontrolovali a vše ok. Šumí mito stále a už jsem se s tím nějak smířil.Mimochodem neměnil jsem vodní pumpu,takže možná to dělá ona,ale nevím.

Octávia 66KW r.2000
Ludvas
Sběrač informací
Příspěvky: 32
Registrován: 23 led 2006, 20:49

Příspěvek od Ludvas »

dělalo mi to taky a pořád dýl potom se začal objevovat prach na krytu rozvoďáku pak mi to dojebal (obrousil okraj řemenu)šulin v servisu tak že sem musel dát nový řemen a při výměně sem zjistil že byl ohlý šroub napínací kladky, ve finále byla ta kladka vytočená natolik že krájela pásky z rozvoďáku.
Oldies
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 25 led 2006, 11:12

Příspěvek od Oldies »

Ahoj chlapi, nevim jestli je to k vasemu tematu, ale....
Kamarad vymenil rozvodak u jednoho servismana a po 10000km ho rozedrel. Projev stejny - zvyseny hluk z remenu. Proste se drel o kladku az se predrel. Co nastalo a jak ho mel rad asi vite :x . Duvodem byla podelna vule cca 1mm v ose cerpadla a remen pak krive najizdel na kladku. Jestli to tak doopravdy je nevim, nicmene je to oficialni zaver z VW servisu. Jednalo se o SDI ale v tomto pripade je to jedno.
By Oldies.
lp
Přispěvovatel
Příspěvky: 189
Registrován: 25 led 2006, 07:51
Bydliště: prostějov

Příspěvek od lp »

Měl jsem to smé na mém toledu pomohlo párkrát přejet řemen za chodu voskem ze svíčký ,poto jsem o řemenu až do výměny nevěděl.
KarelM
Přispěvovatel
Příspěvky: 98
Registrován: 24 led 2006, 10:41
Bydliště: Těšínské Slezsko

Příspěvek od KarelM »

Skutečně se zvuk ozývá v momentě, když potisk na řemenu projíždí pod horní malou kladkou. Kladky to tedy nemohou být, jejich otáčky jsou vyšší než frekvence obíhání řemene. . Zkusil jsem okraje řemene projet za běhu svíčkou - utichne to, ale po čase (cca 5 dnů) se to zase objeví.
Děděk
Přispěvovatel
Příspěvky: 672
Registrován: 23 led 2006, 20:18
Bydliště: Chomutovsko

Příspěvek od Děděk »

Mě to na oktě dělalo taky a byla v čudu napínací kladka,nějak se přídřelo to šponování(hliník),takže při povolování se mi ten hliník rozpadl,s novou kladkou to bylo o.k.,dal jsem pak ostatní kladky+řemen nový. ;)
SHARAN AUY 2002
KarelM
Přispěvovatel
Příspěvky: 98
Registrován: 24 led 2006, 10:41
Bydliště: Těšínské Slezsko

Příspěvek od KarelM »

Možná to souvisí s napínací kladkou, teď si uvědomuji, že při nastartování a vypnutí po cca 30 s se ozývá při doběhu řemene takový zvuk, jako kdyby byl řemen přešponovaný nebo zkroucený. Pokud je motor zahřátý už to nedělá. Jak poznám, že je napínací kladka v pořádku? Dá se to zjistit, aniž bych ji musel demontovat ?
Blekota
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 30 led 2006, 21:44

Příspěvek od Blekota »

Zdravím!Mám úplně stejný problém se stejným zvukem od rozvodového řemene!Je to sdi najeto 85000km.Jeden kolega(sdi)měl podobný problém a měnil při rozvodech(90000km)vodní pumpu a je prý klid.Jsem zvědav co to bude :roll:
Děděk
Přispěvovatel
Příspěvky: 672
Registrován: 23 led 2006, 20:18
Bydliště: Chomutovsko

Příspěvek od Děděk »

KarelM píše:Možná to souvisí s napínací kladkou, teď si uvědomuji, že při nastartování a vypnutí po cca 30 s se ozývá při doběhu řemene takový zvuk, jako kdyby byl řemen přešponovaný nebo zkroucený. Pokud je motor zahřátý už to nedělá. Jak poznám, že je napínací kladka v pořádku? Dá se to zjistit, aniž bych ji musel demontovat ?
No podle mě to bez demontáže řemenu nepoznáš.Sundat řemen a zkusit vůli a rukou jí roztočit.Bohužel. (rofl)
SHARAN AUY 2002
zdenace
Aktivista
Příspěvky: 1172
Registrován: 23 led 2006, 22:06
Bydliště: Přerov

Příspěvek od zdenace »

Je to tak jak píše Dědek, to samé jsem řešil a byla to vidící kladka.
Uživatelský avatar
Vaša
Přispěvovatel
Příspěvky: 757
Registrován: 23 led 2006, 18:10
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vaša »

dělalo mi to kdysi na Toyotě, Odřel jsem nápisi a už to neudělalo.
OOOO A4 Avant Quattro 125kW ++
OOOO A2 1,4 TDi ++
miki
Přispěvovatel
Příspěvky: 81
Registrován: 24 led 2006, 10:02

Příspěvek od miki »

taky mi cvrliká od rozvoďáku a kámoš v servise mi říkal, že je to přidřená kladka
xandrew
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 04 úno 2006, 21:17

Příspěvek od xandrew »

No tak koukam, ze mam podobny problem. Fabia SDI koupena v bazaru. Vsiml jsem si toho nedavno, ze po nastartovani (studeny motor) mi neco "smajda" v motoru. Je to slyset samozrejme jen zvenci a pouze pred jizdou, kdyz nekam prijedu a poslechnu si venku motor (i se zvednutou kapotou) tak v pohode.
Rozvody mam menit ted nekdy v unoru. Fabia je MR2002, ale vyroba 10/2001, co vse se ma vymenit mimo vlastni remen (kladky, pumpa)?
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“