Ekonomická stránka provozu na RO

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

Uživatelský avatar
Radim205D
Přispěvovatel
Příspěvky: 974
Registrován: 19 kvě 2006, 06:36
Bydliště: Havířov

Příspěvek od Radim205D »

Napriklad v useku kde jsem kdysi s 205tkou mel teplotu vody 90C s golfem sotva 60C.
E91 N52B30 :)
kartmen
Přispěvovatel
Příspěvky: 189
Registrován: 24 led 2006, 06:45
Bydliště: sever Čech

Příspěvek od kartmen »

Daň za větší účinnost? :?

Ještě dotaz. Jak děláte TK? Máte známý, nebo demontujete? Neřikejte, že projdete s úpravama v poho. Jelikož nejsem tak zdatný bastlič jako vy, uvažuju pořád o komplet sadě na provoz na RO (asi dvounádrž), ketrou by mi tam někdo nadělil, ale co pak právě na TK. Každý dva roky demontovat a zase namontovat?
nemám žádné auto na naftu
Uživatelský avatar
Zdenda
Přispěvovatel
Příspěvky: 239
Registrován: 25 led 2006, 16:29
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Zdenda »

z mý zkušenosti jim zrovna tohle moc nevadí, pač se nemaj vo co vopřít. Máš předepsaný, že auto má brzdit, svítit atd, ale neni předepsaný, že nesmíš mít vohřejvač paliva apod.. Teoreticky na to jdou vztáhnout ňáký neoprávněný zásahy do motoru, ale v praxi se to podle mě moc nevyužívá. V dubnu jsem prolez technickou normálně s přestavbou a ta jim vadila ze všeho nejmíň.
VW Passat 1.6 TD, motor CY, r.v. 1987
VW Passat 1.9 TDI, motor AFN, 1996
Ford Mondeo 1.8 TDCI, 2007
Uživatelský avatar
Zdenda
Přispěvovatel
Příspěvky: 239
Registrován: 25 led 2006, 16:29
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Zdenda »

jináč, to že se TDíčka blbějš hřejou nesouvisí ani tak s účiností (těch 45-50% v TDI oproti řekněme 40% v komůrkáči neni zas až takovej rozdíl) jako spíš se skladbou odpadního tepla. U komůrkáče probíhá spalování v komůrce, takže hodně odpadního tepla odchází hlavou do chlazení. U TDI ti větší podíl tepla vylítne vejfukem.
VW Passat 1.6 TD, motor CY, r.v. 1987
VW Passat 1.9 TDI, motor AFN, 1996
Ford Mondeo 1.8 TDCI, 2007
Csala
Přispěvovatel
Příspěvky: 741
Registrován: 24 led 2006, 08:13
Bydliště: Snina

Příspěvek od Csala »

Zdenda píše:jináč, to že se TDíčka blbějš hřejou nesouvisí ani tak s účiností (těch 45-50% v TDI oproti řekněme 40% v komůrkáči neni zas až takovej rozdíl) jako spíš se skladbou odpadního tepla. U komůrkáče probíhá spalování v komůrce, takže hodně odpadního tepla odchází hlavou do chlazení. U TDI ti větší podíl tepla vylítne vejfukem.
Trabant mal ohrev interieru od vyfuku. Neslo by to nejak aplikovat aj do nasich TDI? ;) (noteeth)
Opel Omega C 2.2DTI r.v.2001, Fiat Croma 1.9 TDid r.v. 1989 - ex
Uživatelský avatar
radluk
Aktivista
Příspěvky: 1672
Registrován: 06 čer 2006, 22:38
Bydliště: Uherske Hradiste

,

Příspěvek od radluk »

(noteeth)
Naposledy upravil(a) radluk dne 08 zář 2008, 10:08, celkem upraveno 1 x.
Josef
Přispěvovatel
Příspěvky: 71
Registrován: 24 srp 2006, 12:02

Příspěvek od Josef »

Já najezdím kolem 100 000 km za rok takže úspora je jasná. V únoru bude ME+STK ale nebojím se toho. Chodím sice ke známým, ale ti se také bojí. Už jsem i neprošel, ale kvůli chaosu v papírech. Na motor se nikdy nedívaj, max na číslo. Tak to bylo, mají však přijít velký změny a STK se má natáčet nebo být on-line. Nevím kdy to přijde, zatím se jen mluví. Z pohledu provozu na olej to zas tak nevadí. Přichází zima amrazy tak proč tam nedat předehřev , když některá auta ze severu jej dávají seriově nebo na přání. Zkrátka při nejhorší nehodě-srážce s blbcem nepomůže vůbec nic. jinak ok
Uživatelský avatar
radluk
Aktivista
Příspěvky: 1672
Registrován: 06 čer 2006, 22:38
Bydliště: Uherske Hradiste

Příspěvek od radluk »

(LOL)
Naposledy upravil(a) radluk dne 08 zář 2008, 10:12, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Kuba
Přispěvovatel
Příspěvky: 279
Registrován: 23 led 2006, 21:18

Příspěvek od Kuba »

Ale kdepak...online přenos se už připravuje. Bude to něco jako na bázi internetovýho nebo mikrovlnnného spojení. To dneska neni problém, páč je všude signál mobilních telefonů. A kdo to zaplatí ? MY ! Zvedne se cena STK. A ještě na tom vydělá nějákej strejda ministra dopravy, kterej "vyhraje" výběrový řízení na ten monitorovací system a pak nestihne termín, ale to bude fuk, bude mít tajnej dodatek ke smlouvě, tak jako jinej strejda KAPSCH :-)
VW BORA 1,9 TDI PD, 96 kW
Uživatelský avatar
Radim205D
Přispěvovatel
Příspěvky: 974
Registrován: 19 kvě 2006, 06:36
Bydliště: Havířov

Příspěvek od Radim205D »

Kuba píše: kdo to zaplatí ? MY ! Zvedne se cena STK. A ještě na tom vydělá nějákej strejda ministra dopravy, kterej "vyhraje" výběrový řízení na ten monitorovací system a pak nestihne termín, ale to bude fuk, bude mít tajnej dodatek ke smlouvě, tak jako jinej strejda KAPSCH :-)
http://www.meteleskublesku.cz/media/03/snd/14.mp3 !!!!
E91 N52B30 :)
Uživatelský avatar
Kuba
Přispěvovatel
Příspěvky: 279
Registrován: 23 led 2006, 21:18

Příspěvek od Kuba »

TO : (noteeth) RADIM205D:

Jééé, Ty ses nechal motivovat mojí ikonkou a máš taky hejbací :-) (noteeth) jenže já si to programoval sám, tu blikající JETTu s ženskou (noteeth)
Obrázek

VW BORA 1,9 TDI PD, 96 kW
Uživatelský avatar
Radim205D
Přispěvovatel
Příspěvky: 974
Registrován: 19 kvě 2006, 06:36
Bydliště: Havířov

Příspěvek od Radim205D »

Kuba píše:TO : (noteeth) RADIM205D:

Jééé, Ty ses nechal motivovat mojí ikonkou a máš taky hejbací :-) (noteeth) jenže já si to programoval sám, tu blikající JETTu s ženskou (noteeth)
Obrázek

Tu ikonu jsem asi pred tydnem ukradl nekde na netu a vlozil pod mensim vlivem alkoholu a od te doby tam zustala.. (noteeth)

Mas sikovnou zenu !!! ja bych kvuli takove nemel vubec na auto ani pomysleni. Doufam ze si to moje manzelka neprecte, protoze by chtela taky do ikony jako u tebe :D
Obrázek
E91 N52B30 :)
Uživatelský avatar
Kuba
Přispěvovatel
Příspěvky: 279
Registrován: 23 led 2006, 21:18

Příspěvek od Kuba »

No nevim, nevim... posílám Ti fotky z mýho rodinnýho alba (noteeth) a jak vidíš, moje ženský moc šikovný nejsou ....... (noteeth) (noteeth) (noteeth)

Obrázek
VW BORA 1,9 TDI PD, 96 kW
Uživatelský avatar
Radim205D
Přispěvovatel
Příspěvky: 974
Registrován: 19 kvě 2006, 06:36
Bydliště: Havířov

Příspěvek od Radim205D »

Jeee!!! :D ale to vubec nevadi !!! to se stane ...

Kazdopadne ty jako nas olejarsky predseda a kral, mas na dve a vice zen pravo a verime ze to s nema nemas lehke... a nezavidime ti (noteeth)
E91 N52B30 :)
Uživatelský avatar
Kuba
Přispěvovatel
Příspěvky: 279
Registrován: 23 led 2006, 21:18

Příspěvek od Kuba »

No díky moc :oops: zato jsem eště tady do fóra hodil pár fotek z mýho rodinnýho alba (noteeth)

vlevo: já , dole: moje rodina , vpravo: makám pod autem (noteeth)

Obrázek
VW BORA 1,9 TDI PD, 96 kW
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“