Oprava klonu

VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
sky59
Aktivista
Příspěvky: 1636
Registrován: 09 črc 2007, 08:21

Re: blbec

Příspěvek od sky59 »

anar píše:když jsem si to tu četl tak jsem přesně čekal tuto odpověď a abych řekl pravdu tak nechápu co to je za buz.....y. Takže abych to vysvětlil - nemám v současné době už škodovku, klon jsem koupil cca 2 roky zpátky použil jsem ho tehdy na co jsem potřeboval, ale teď když jsme ho chtěli s kamarádem použit na jeho auto je zničený. Chci si vyzkoušet a NAUČIT!!! se něco nového a tudíž ho chci opravit a pak ho klidně i vyhodit nebo mu ho ZDARMA dát je mi to fuk. A upřímně - nechci být rukojmím firem, co prodávají za neskutečné peníze takovu kravinu jako kabel - např. v porovnáním s notebookem jaká je jeho výrobní cena??? BTW vývoj v automobilovém průmyslu také nechápu a vymýšlí se dnes už jen hovadiny na to jak znemožnit obyčejným lidem opravu svépomocí - tak se chci prostě něco naučit - tj. koupě mi opravdu nic neřeší. A slušně řečeno s takovými "radami" jděte do háje.
100% suhlas so vsetkym - ja som sa davno vyjadril, ze vyobca aut by mal povinne davat diagnosticky pristroj k autu, skoda len, ze ludia sa nikdy nedohodnu a neprestanu kupovat auta bez toho..

alebo by to malo vsetko sa dat robit len cez pripojeny pocitak ako terminal...... obrazovka a klavesnica, je to vsetko svinstvo a mam uplne ciste svedomie ked som si kupil cinsky kabel za 10e... naviac som vyrobil svoj vlastny klon bez GAL (cinania ho uz ponukaju na predaj)

ak chces vediet viac najdi si moje prispevky tu na fore
Octavia 1 Elegance rv2003 ASZ TDI PD 96kW M6 96500km
Kupena v maji 2003
/contitech rozv pri 90500 po 11 rokoch/
spotreba tempomat 140 plne auto 5.6 displej=realita
dlhodoba spotreba 5.1
spotreba pri 80 4.2L/100km
anar
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 02 čer 2013, 18:54

Příspěvek od anar »

díky za odpověď - podívám se a s dovolením bych ti kdyžtak ještě napsal až bych si sesumarizoval návod jestli bys mi to skouknul - našel jsem právě také na http://www.auto-professionals.co.uk návod, kde odstraňují právě gal a překlenují to tam - takže se to opravdu dává pryč?

jinak k těm automobilkám - jde to všechno do pekla, hlavní problém je asi i v tom, že nové auto kupují uplně jiní lidé, málokdo z nich si myslím, že vůbec ví základní věci a vůbec přemýšlí o tom, že ho budou někdy opravovat, vždyť dnes znám lidi, co jezdí i s výměnou žárovky do servisu - ale já prostě takovým blbem být nechci.
sky59
Aktivista
Příspěvky: 1636
Registrován: 09 črc 2007, 08:21

Příspěvek od sky59 »

anar píše:díky za odpověď - podívám se a s dovolením bych ti kdyžtak ještě napsal až bych si sesumarizoval návod jestli bys mi to skouknul - našel jsem právě také na http://www.auto-professionals.co.uk návod, kde odstraňují právě gal a překlenují to tam - takže se to opravdu dává pryč?

jinak k těm automobilkám - jde to všechno do pekla, hlavní problém je asi i v tom, že nové auto kupují uplně jiní lidé, málokdo z nich si myslím, že vůbec ví základní věci a vůbec přemýšlí o tom, že ho budou někdy opravovat, vždyť dnes znám lidi, co jezdí i s výměnou žárovky do servisu - ale já prostě takovým blbem být nechci.
a mas konkretny link? sam som prekvapeny kam sa to vsade dostalo
Octavia 1 Elegance rv2003 ASZ TDI PD 96kW M6 96500km
Kupena v maji 2003
/contitech rozv pri 90500 po 11 rokoch/
spotreba tempomat 140 plne auto 5.6 displej=realita
dlhodoba spotreba 5.1
spotreba pri 80 4.2L/100km
kohucik16
Přispěvovatel
Příspěvky: 340
Registrován: 03 čer 2007, 21:21
Bydliště: Michalovce

Příspěvek od kohucik16 »

Nema niekto napln na verziu 10.6.4 CZ alebo 11.11.2 CZ ?
anar
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 02 čer 2013, 18:54

link

Příspěvek od anar »

no je to tam v hardware a tools - Vag Group, ale musíš být registrovaný tj. ten link sem nezkopíruju - nebude aktivní. (http://www.auto-professionals.co.uk/sho ... hp?tid=118)

Ještě k těm náplním - nemáte někdo do 908 eng? případně jde do něj nahrát třeba i 805???
filous
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 18 říj 2009, 18:01
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od filous »

Potřebuji poradit. Z ničeho nic mě přestal fungovat kabel VCDS 805. S žádným autem se nechce spojit. Po testu kabelu vyběhne info viz. obrázek. Žádnou aktualizaci jsem neprováděl. V čem je problém a jeho řešení? Díky za každou radu.Obrázek
VW Sharan 2,0 TDI s DPF r.v. 2005
sky59
Aktivista
Příspěvky: 1636
Registrován: 09 črc 2007, 08:21

Příspěvek od sky59 »

filous píše:Potřebuji poradit. Z ničeho nic mě přestal fungovat kabel VCDS 805. S žádným autem se nechce spojit. Po testu kabelu vyběhne info viz. obrázek. Žádnou aktualizaci jsem neprováděl. V čem je problém a jeho řešení? Díky za každou radu.Obrázek

no diagnoza je vcelku jednoducha (nerobim si srandu) = kabel sa pokazil

ak by bol iba ten skrat je mozne ze je chyba v aute, ale kedze nevidi ani CAN chip tak je chyba vo vnutri...

dobre spravy: kedze druhy K je funkcny tak 99% kablu je OK, najdi si schemy a skontroluj prepojenia na ten CAN chip (cislo si teray nepamatam), je ich asi 10 vodicov smerom na ATmegu, ak odstranis toto a uvidi sa CAN chipa tak sa asi opravi aj druhy K line

tu mas nejake info co som uploadol daaaaaavno...

stiahni, premenuj na rar a rozbal

www.sendspace.com/file/nxvd4e


este doplnim, ze ja pouzivam tuto verziu 11.2 s loaderom a aj atmegu som napalil 1.84 co je tu a vsetko uz roky bezi bez problemov... inak mozes si vyhladat vsetky prispevky odo mna tu na fore je tu toho viac
Octavia 1 Elegance rv2003 ASZ TDI PD 96kW M6 96500km
Kupena v maji 2003
/contitech rozv pri 90500 po 11 rokoch/
spotreba tempomat 140 plne auto 5.6 displej=realita
dlhodoba spotreba 5.1
spotreba pri 80 4.2L/100km
filous
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 18 říj 2009, 18:01
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od filous »

Děkuji za info. Vyzkouším a dám vědět jestli se podařilo opravit.
VW Sharan 2,0 TDI s DPF r.v. 2005
sky59
Aktivista
Příspěvky: 1636
Registrován: 09 črc 2007, 08:21

Příspěvek od sky59 »

filous píše:Děkuji za info. Vyzkouším a dám vědět jestli se podařilo opravit.
este ma napadlo ze ci nebol doslova "vypaleny" CAN chip zo strany automobilu, nejaka nekomptibilna diagnosticka zasuvka?

potom asi nebude nic poskodene na kabli a bude treba iba vymenit CAN chip a aj nejake suciastky v pokazenom K line
Octavia 1 Elegance rv2003 ASZ TDI PD 96kW M6 96500km
Kupena v maji 2003
/contitech rozv pri 90500 po 11 rokoch/
spotreba tempomat 140 plne auto 5.6 displej=realita
dlhodoba spotreba 5.1
spotreba pri 80 4.2L/100km
Matko001
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 26 úno 2010, 12:07

Příspěvek od Matko001 »

Ako zistim, ci je vypanely CAN chip, alebo sa pokaslalo nieco v kabli?
Mam iba jedno testovacie auto a kolegov kabel. Ten ho nepouziva, takze som ho dlho mal ja. Jedneho dna sa rozhodol, ze ho chce vyskusat na novsie auta (audi A6 2009) a nieco s nim urobil, ked mi ho vratil, tak prestal fungovat, aj ked jemu vraj ide stale v pohode.

Ked ho pripojim, tak mi pise, zkat na 12V, alebo zkrat na kostru, alebo nedostupny.

Dakujem za kazdu radu.
honyslunicko
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 02 led 2014, 17:50
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od honyslunicko »

Zdravim všechny, hledam tady nekoho z okoli Ostravska, kdo by dokazal znova oživit hex can kabel.

Nedopatrenim a neznalosti jsem si ho zablokoval,je to nejspis klon, verze 11.10

Pomoci programu MPROG se mi povedlo zmenit VID a PID ale bohužel kabel je funkcni tak na pul.

Pomuze někdo prosim!
brasel
Přispěvovatel
Příspěvky: 342
Registrován: 22 bře 2007, 21:06
Bydliště: jablonne v podjestedi

Příspěvek od brasel »

zdravim prosim vas mam problem koupil sem kabel nainstaloval sem VCDS vse v poradku pripojil sem kabel nainstaloval ovladace dal sem nastaveni a vse v poradku dal sem ulozit a chtel se spojit z autem najel sem na motor a problem je ze to haze kabel nepripojen mozne priciny ,prohlidl sem pocitac a kabel je v poradku aspon to tam pisou ,nevite v cem je problem moc dekuni vsem za pomoc mam xp kdyz dam nastaveni tak mam toto ,Port je OK, interface našel, typ Ross-Tech HEX-USB, Status - nepřipojen k vozu
Seficek123
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 28 led 2014, 20:59

hex can nefunguje

Příspěvek od Seficek123 »

zdravím, po přeinstalování PC se mě kabel hex can verze 10.6.4 klon hlásí ve správci zařízení jako FFFFFFFF , poradí prosím někdo co s tím? děkuji
Lukky
Přispěvovatel
Příspěvky: 498
Registrován: 23 led 2006, 14:08

Re: hex can nefunguje

Příspěvek od Lukky »

Seficek123 píše:zdravím, po přeinstalování PC se mě kabel hex can verze 10.6.4 klon hlásí ve správci zařízení jako FFFFFFFF , poradí prosím někdo co s tím? děkuji
přehrát EEPROMku FTDI svabu... Je to english verze kabelu?
Lukky
Přispěvovatel
Příspěvky: 498
Registrován: 23 led 2006, 14:08

Příspěvek od Lukky »

brasel píše:zdravim prosim vas mam problem koupil sem kabel nainstaloval sem VCDS vse v poradku pripojil sem kabel nainstaloval ovladace dal sem nastaveni a vse v poradku dal sem ulozit a chtel se spojit z autem najel sem na motor a problem je ze to haze kabel nepripojen mozne priciny ,prohlidl sem pocitac a kabel je v poradku aspon to tam pisou ,nevite v cem je problem moc dekuni vsem za pomoc mam xp kdyz dam nastaveni tak mam toto ,Port je OK, interface našel, typ Ross-Tech HEX-USB, Status - nepřipojen k vozu
použil jsi správnou verzi VCDS?
Odpovědět

Zpět na „Diagnostika - software/hardware VW group (vag-com, supervag, ...)“