Nejlepší značka oleje pro TDI?

vše o motorových, převodových a podobných olejích - čím se miláčci namažou

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
lt.kubosh
Aktivista
Příspěvky: 2052
Registrován: 23 led 2006, 19:23

Příspěvek od lt.kubosh »

Nicmene Mobil1 ma podle specifikacnich listu opravdu nejlepsi vysledky. Ale ta cena je dost spatna, nicmene rozhodne ma lepsi pomer cena/vykon nez Shell a Castroll.
Uživatelský avatar
rbares
Přispěvovatel
Příspěvky: 139
Registrován: 06 úno 2006, 13:54
Bydliště: voooVotice

Příspěvek od rbares »

Chlapy REPSOL jedině Repsol.Super cena super kvalita.Jezdím ho v motorkách jak nenemažeš tak nejedeš.
No a Seat to dává je dává jako prvonáplň.
Dále jsou kvalitní a mají širokou škálu oleje Titan Fuchs je to prostě německý,a taky jen samé dobré zkušenosti a taky je myslím dává Škoda jako prvonáplň.
BMW X3 3,0 D + Ducato 3,0 JTD
bobG3
Aktivista
Příspěvky: 1319
Registrován: 23 led 2006, 19:40
Bydliště: Třebíč

Příspěvek od bobG3 »

K tématu se toho dá napsat hodně, zkusím stručně, třeba se to někomu hodí
1) Americké oleje - určeny pro velkoobjemové, krátkozdvihobé, pomaluběžné motory, nejsou špatné, pokud použijete olej o třídu lepší a najedete 10K ročně bez velkého zatěžování, proč ne.
2)rozdíl v opotřebení motoru mezi kvalitním minerálním olejem (ESSO)a polosyntetikou (ELF Competition cenově 120 a 220 Kč) je 60- 80% - zjištěno v nezávislé laboratoři ANAC v rozmezí 195k až 400k motor peugeot 1,9, ve 400k byly kompresní tlaky 28 At, filtry Mann (důležitáje i kvalita použitých filtrů). Beru evropské značkové oleje.
3) O kvalitě oleje svědčí plus minus cena, vlastnosti oleje za 200 a za 400 nemůžou být a nejsou stejné, tím nechci říct, že se použitím "obyčejného oleje" (značkového) motor zadře, nicméně opotřebení je velmi rozdílné.
4) Jaký olej - záleží na režimu používání, zatížení a nájezdu KM a na tom, jak dlouho chci auto mít (já jezdím soukromě 30 - 45 ročně, denně, používám do TDI 66 Mobil 10W40, a dobrý)
5)Po čipu - chystám,se, zatím není dost peněz - zvolím olej cca 400Kč
6)To, co dělá olej olejem jsou aditiva, jeden taxikář co jezdil na plnou syntetiku za 120 a dojezdil v cca 100K.....
7) Při použití neznačkového minerálního oleje do PD TDI je jeho životnost cca 30k
Míla
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 08 bře 2006, 20:58

Příspěvek od Míla »

Měl jsem scorpio 2.0 DOHC, když jsem ho kupoval mělo 180000km, když jsem ho prodával tak mělo 440000km, jezdil jsem s vlekem, najel jsem to za 3 roky na olej Alco a Cartechnik, 5w40, motor šel jak hodinky,
tdidriver
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 10 bře 2006, 12:35

Příspěvek od tdidriver »

Já teda jezdim ve všech dieselech s texacem extra diesel a taky zatim pohoda.
Uživatelský avatar
martex
Přispěvovatel
Příspěvky: 387
Registrován: 23 led 2006, 19:02
Bydliště: PRAHA

Příspěvek od martex »

Matrix píše:Moji tři favoriti na oleje jsou: Total, Elf, Mobil
Osobně používám polosyntetiku Total.

čus ! jakou používáš p.s od totalu ? quartz 7000 d 10w40 ? jen tak pro zajímavost. ;)
MARTEX ALH upgrade ASV + special switcher ECU 115/157PS - zlatá kára
BXE paštika
powered by CHF
zdenace
Aktivista
Příspěvky: 1172
Registrován: 23 led 2006, 22:06
Bydliště: Přerov

Příspěvek od zdenace »

Každý olej obsahuje aditiva které nejsou nejlevnější. Pokud je olej cenově levný, tak asi proč?........ Já používám oleje Mobil 1 a můžu jen doporučit.
tmracing
Přispěvovatel
Příspěvky: 93
Registrován: 23 led 2006, 19:30

Příspěvek od tmracing »

osobne som taktrosku na skusku nalial polosyntu valvoline 5w40 so specifikaciou pre pd resp hdi a zatial spokojnost dokonca ten motor je tichsi ako kamaratov rovnaky ktory ma 100tis km... ten moj ma 200 po nastoartovani aj na studeno ide motor hned kludne bez zbytocnych klepotov...
Peugeot 406, HDI, 110ps
Uživatelský avatar
Matrix
Aktivista
Příspěvky: 1478
Registrován: 23 led 2006, 15:19
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Matrix »

martex píše:
Matrix píše:Moji tři favoriti na oleje jsou: Total, Elf, Mobil
Osobně používám polosyntetiku Total.

čus ! jakou používáš p.s od totalu ? quartz 7000 d 10w40 ? jen tak pro zajímavost. ;)
Total Rubia Polytrafic 10W-40
Volkswagen Golf Plus, MR12, 2.0 TDI - 103 kW, CFHC, 230.000 km
lt.kubosh
Aktivista
Příspěvky: 2052
Registrován: 23 led 2006, 19:23

Příspěvek od lt.kubosh »

bobG3 píše: 3) O kvalitě oleje svědčí plus minus cena, vlastnosti oleje za 200 a za 400 nemůžou být a nejsou stejné, tím nechci říct, že se použitím "obyčejného oleje" (značkového) motor zadře, nicméně opotřebení je velmi rozdílné.
To myslim, ze nikoliv.
a) Vetsina prodejcu ma rozdilne distribucni kanaly
b) Platis za znacku.

Kazdopadne pokud maji dva oleje VW normu, stejne SAE a API normy, tak budou mit prakticky stejne vlastnosti. Tedy pokud v jednom nebude Horstuv PS21 (rofl)

Pokud si dotycny stahne specifikacni listy, tak uvidi rozdily mezi viskozou a kvalitu filmu ve strihu. To je tak vse podstatne.
Dodge Challenger 6.4 V8
(Proč 6.4? Protože nedělaj 6.5!) :D
Uživatelský avatar
oliofiat
Sběrač informací
Příspěvky: 20
Registrován: 06 kvě 2006, 09:39
Bydliště: Brno

Příspěvek od oliofiat »

Svatá pravda, jen se tak nějak zapomnělo při těch sporech o nejlepší oleje na Seleniu, která je minimálně rovnocená Mobilu,ale přesně jak tady bylo uvedeno: Stejná specifikace-stejná kvalita a je jedno co se kvality týče co je to za značku nebo jestli je to tzv. polo nabo plná, která mimochodem stejně neexistuje. Rozdíl je jen ve viskozitě za studena. (LOL)
2,4TD_HLX_week
Fox
Sběrač informací
Příspěvky: 27
Registrován: 27 úno 2006, 08:27
Bydliště: Praha, Milovice

Příspěvek od Fox »

Ja mam motor po chipu a rad bych mu dopral kvalitu, ale problem je v tom ze specifikace 505.01 pro TDI PD se dost spatne shani. Treba prave ten Mobil jsem jeste s touhle normou ani nevidel :(
Uživatelský avatar
Huml
Aktivista
Příspěvky: 11068
Registrován: 23 led 2006, 20:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Huml »

Mobil synt S special V
Uživatelský avatar
Huml
Aktivista
Příspěvky: 11068
Registrován: 23 led 2006, 20:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Huml »

polo nabo plná, která mimochodem stejně neexistuje
jestli myslíš, že plná neexistuje, tak možná u té Selenie, Mobil ji bez problémů dělá. Jo a tak zakarbonovaný, jak jezdí Fiaty ne Seleniu, jsem jiný auta neviděl.
Uživatelský avatar
cupra165
Přispěvovatel
Příspěvky: 91
Registrován: 31 led 2006, 00:01
Bydliště: Plzeňsko

Příspěvek od cupra165 »

s tou cenou Mobil 1 to neni zas tak pravda,ze je drahy.Ja ted kupoval MJ AUTO 5-w40 920.- s dph za 4 litry Celkem sem bral 5 litru a platil i s PPL 1300.- a nejake drobne,doba dodani do 2 dnu

http://www.mjauto.cz/akce.htm
seat ibiza 2001 1.9TDi 81kw 235nm Sport D8 Flash rot
Odpovědět

Zpět na „Mazání a motorové oleje“